WM1A - WM1Z firmware güncellemesi

'Haberler' forumunda artears tarafından 7 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. artears

artears
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,844
  2. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Berkhan

Alınan Beğeniler:
    4,711
    LDAC ile BT ses kalitesi çok üst düzey. Çok çok başarılı bir update. Beklediğimize değdi gerçekten.

USB DAC ve BT Receiver özelliklerine ek olarak ses efektlerine plak efekti eklenmiş. Cihaz arayüzü daha da hızlanmış, klasörlerde dolaşırken uçuyor adeta. WM1 serisi gerçekten son dönemde Sony'nin yaptığı en iyi işlerden birisi.

Not: FW3.0 ile sesin değiştiğini düşünen, hatta üzerine "review" yazan Twister6 gibi yazarları ve bilimum Head Fi ahalisini dikkate almayınız, hayal dünyasında yaşıyorlar.

Collapse Signature Expand Signature
    #2 VirtuFortuna, 8 Ekim 2018
    Son düzenleme: 12 Ekim 2018
  3. tbone

tbone
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Sony'nin web sitesinde gördüğüm kadarıyla ZX300 için de aynı özellikleri içeren yazılım güncellemesi yayınlanmış.

Benim gibi ZX300 ile ilgilenenler varsa bu bilgiyi de paylaşmak istedim.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. returnity

returnity
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    170
    Ben head-fi ahalisinin cok da haksiz olmadigini dusunenlerdenim. Cok belirgin olmasa da bass'larda hafif bir azalma var gibi sanki. EQ'dan hafif bir destek ekleme ihtiyaci hissettim, onceden direct source kullaniyordum halbuki.

Ayrica alet acildiginda database olusturma islemi cok cok yavaslamis. Bir iki tane de crash yasadim, umarim yakin zamanda bu crash ve database olayina el atilir.

Chaturanga bunu beğendi.
  5. artears

artears
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,844
    Ben bas değişikliği hissetmedim, genel karakterde de bir fark olduğunu düşünmüyorum. Keşke şimdi çift körcü @zxc abim de gelse de o da bir yorum yapsa... :)

Veritabanı oluşturma önceden de yavaştı. Niye her açılışta bu işi yapıyoruz onu çözemedim. Neticede bir time stamp var. Onu karşılaştırsın, değişiklik yoksa oynamasın işte... belki düzeltirler daha sonra...

Sent from my fridge using Tapatalk

#5 artears, 9 Ekim 2018
    Son düzenleme: 9 Ekim 2018
    ilkercom bunu beğendi.
  6. returnity

returnity
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    170
    Uzun uzun dinleyince cok da fark yok gibi hakikaten ya da brain burn-in oldu bilemiyorum.

Ama su database olayini cozmeleri lazim. Manuel olmasi icin bir secenek olmali dediginiz gibi

7. returnity

returnity
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    170
    Yasadigim crash'ler sonrasi factory reset yaptim, v3.0'u yeniden yukledim, ustune bi factory reset daha attim. 1 hafta sorunsuz kullandim ama tamamen rastlantisal olarak flac calarken crash'ler yeniden basladi. Sony support UK'ye ticket actim, bakalim neler olacak.

Head-fi'da da bu sorunu yasayan cok kisi var. 3.1 cikana kadar 2.0'a geri dondum su an icin. Hayirlara vesile olsun...

8. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Berkhan

Alınan Beğeniler:
    4,711
    Ben sorun yaşamadım ilginç...

Collapse Signature Expand Signature
  9. artears

artears
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,844
    Enteresan. Ben de yaşamadım. Gerçi ben 1.2'den yükseltme yaptım. Bununla alakalı bir şey olabilir mi acaba?

Sent from my fridge using Tapatalk