Xduoo x2 Tanıtma Ve Kullanım Yazısı

'Marka Bazında Haber ve Sorunlar' forumunda karanehir35 tarafından 18 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,484
    1960 eklentisini görüntüle Merhabalar,Çin kökenli minik dev Xduoo X2'yi tanıtmaya çalışacağım.59 dolarlık fiyatıyla f/p ürünü olarak ortaya çıkan X2 beklentileri-gelen Son güncellemelerle-hemen hemen gerçekleştirdi diyebiliriz.FLAC, APE,WAV,MP3,WMA gibi bir çok farklı ses dosyasını çalabilmekte.
    Bu yazımda size Xduoo x2'yi tanıtmaya ve nasıl kullanıldığını açıklamaya çalışacağım.Daha sonra incelemesini yayınlamayı düşünüyorum.

Tanıtım Ve kullanım

X2'nin altında kulaklık girişi, 1951 eklentisini görüntüle Sol yan tarafında sırayla Microsd,reset 1952 eklentisini görüntüle ve usb şarj giriş yerleri var,sağ üst düğme menü tuşu,ortadaki tuş Hold yani açma-kapama tuşu, Hold tuşunun üstünde volüm ses açma-kısma düğmeleri ile sağ ve Sol yanda şarkı ileri ve geri alma-değiştirme tuşları var. 1953 eklentisini görüntüle
    Hold tuşuna bastıktan sonra x2,üç saniye gibi bir hızla Açılıyor.Açıldıktan sonra bizi sırayla Music Files,Delete File,Delete all seçenekleri karşılıyor.Delete file ile Şarkıları tek tek ,delete all ile Şarkıları toptan silebiliyoruz.Music Files tuşuna basıp,Microsd kartttaki şarkı ve klasörlerimize ulaşıyoruz.
    1954 eklentisini görüntüle
    Örneğin burada Megadeth klasörüne basıp,içindeki Şarkıları tek tek ya da Karışık modda çalabiliyoruz.

1955 eklentisini görüntüle

1956 eklentisini görüntüle X2'ye 32gb Hafıza Kartı taktım.X2 Flac oynatabilmekte ,üstteki resimde Görüldüğü gibi.Ama Flacin bazı uzantılarını oynatamamakta.İlerki güncellemelerde halledileceği söyleniyor firma Tarafından.Ekran,4 satırdan oluşmakta.Üsteki 999 Yazısı Çalınan şarkının sırasını,Yanındaki 0:00:08 Yazısı şarkının saniye ve dakikasını,onun Yanındaki pil şarj göstergesi ve şarkı modu;ikinci satırda sd kartta kaç şarkı var olduğu Belirtilmiş,Yanındaki 0:03:30 sayısı şu an Çalınan şarkının dakika ve saniyesini belirtiyor.üçüncü satırda sanatçı ve şarkı adı ile şarkının bit Değeri Flac,MP3 v.s.gösterilmekte.Dördüncü ve son satırda,sd kart işareti,şarkının bit değeri ve DBB simgesiyle de EQ ayarının kapalı olduğu Belirtilmiş.
    1957 eklentisini görüntüle
    Yine menü tuşuna iki saniye basarsanız ,sizi Restore Default,Languages,Memory Info,firmware version ve auto power off seçenekleri karşılıyor.Dillerden Çince harici İngilizce,Fransızca,Almanca,portekizce vb. Var,Türkçe dil seçeneği malesef şimdilik yok. 1959 eklentisini görüntüle
    Daha menüde Play mode,EQ,ekran ışığı kısma Backlight off,Sleep Timer uyku zamanlayıcı gibi seçenekler var.Play mode seçeneğinde Şarkıları Karışık,tek tek,tekrar gibi modlarda çalabilirsiniz
    1960 eklentisini görüntüle Şu an en son çıkan v6.0 güncellemesi var üstünde.Bu Güncelleme ile daha çok stabil olmaya ve daha az takılmaya başladı X2. Boyutları ,bir çakmaktan bile ufak.2 adet 1 lira ve 25 kuruşu üst üste koyduğunuzda bir tane Xduoo x2 yapıyor,unutmayın.

Diğer Teknik Veriler
    Şarjı ortalama 10-12 saat gidiyor,ki iyi bir süre bu.8-300 Ohm ayarındaki kulaklıkları sürdüğü söylenmiş.Gain ayarında sesi +3 kademe daha artırabiliyorsunuz.Ses çıkışı 107 desibel.Ekranı 0.96 inç oled yansıtmalı ekran.32gb Microsd desteği olduğu söylense de 64gb Microsd kartları da oynatabildiğini test ettim.32ohmda kulaklığa 250mW değer verebiliyor.Ses çıkış gücü Fiio x1 e yakın ve iPhone 6 dan yüksek.Yeterli ve şiddetli bir ses çıkış gücü var denebilir.Ses çıkış gücünde sansa klipten üstün.
    Sade bir kutusu var.Kutusundan usb şarj cihazı,Xdouu x2,kullanma. Klavuzu ve garanti tanıtım kağıdı çıkmakta.Tuşlarının basımı biraz sert ve ses çıkaran cinsten olsa da,belli bir kullanımdan sonra buna alışıyorsunuz.X2 çok şık bir aluminyum tasarımla geliyor.Kulaklık jack girişi gerçekten sağlam bir Yapıya sahip.Elde tutuşu kolay.Şarkıları klasör klasör oynatabildiğimiz gibi tek tek de oynatabiliyoruz.Gelen güncellemelerle eksikler baya giderilmiş durumda.Hold tuşuna basıp Şarkıyı durdurduğunuzda,ses birden değil azalarak duruyor;hoş bir özellik olmuş bu.

Okuyan bütün Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    #1 karanehir35, 18 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Ağustos 2015
    10 kişi bunu beğendi.
  2. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    644
    Eline sağlık.
    Super bir yazı olmuş. :)

2 kişi bunu beğendi.
  3. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,484
    Teşekkürler Ali hocam.

4. des_955

des_955
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    merhaba elinize sağlık güzel bir yazı olmuş gain ayarı nerede ben göremedim menüde ?

5. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,484
    Teşekkürler hocam.Teknik veriler de Gain ayarı var dese de şu an yok(ben de bulamadım o ayarı) ama 15 gün içinde v.07 güncellemesiyle gelecek diye biliyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  6. PureSound

PureSound
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    185
    Selam herkese
    Bir tanede ben aldım Ali beyden küçücük birşey ama ses kalitesi cok iyi temiz ve gürültüsüz
    Ben iem denemedim ama HD 650 ile kullandım gayet guzel Sürüyor sorunsuz. ama HE 500 için aynı şeyi söyleyemem sesini sonuna kadar açtım ancak doygun bir ses alabildim.
    Birde bisey soracağım cihazın versiyonunu nereden görebilirim ?

2 kişi bunu beğendi.
  7. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,484
    1964 eklentisini görüntüle hocam öncelikle hayırlı olsun.iyi günlerde kullanın.Ortadaki Hold tuşuyla x2yi açtığınız zaman,menü yazan tuşa 2 saniye basılı tutun Settings ayarlarından en aşağıda Firmware yazan yere tıklayın.Versiyon bilgisi gözükecektir.

2 kişi bunu beğendi.
  8. PureSound

PureSound
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    185
    Çok teşekkür ederim.

2 kişi bunu beğendi.
  9. des_955

des_955
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    merhaba teşekkür ederim yeni yazılımı bekleyelim bakalım

10. PureSound

PureSound
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    185
    Tekrar selam
    X2 nasıl gunceleyecegiz ?

11. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    644
    2 kişi bunu beğendi.
  12. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Almayı düşünenler için çok faydalı bir yazı olmuş gerçekten. Kullanımından da görsel olarak bahsetmeniz ayrı bir güzellik katmış. Tebrikler.

2 kişi bunu beğendi.
  13. FERHAT YILDIRIM

FERHAT YILDIRIM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    çinlile bu işi biliyor; bknz Fidue

14. PureSound

PureSound
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    185
    Adamlar yıllardır Avrupa ve Amerikan markalarının imalatını yapıyor tabiki tecrube sahibi oldular.
    Simdide kendi markalarıni geliştiriyorlar.

2 kişi bunu beğendi.
  15. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    624
    Yine de Çin malı izlenimini silmeleri yıllar alacak.

"Made in China" yazısını "Made in PRC" şeklinde değiştirmeleri de sanırım bu sebepten doğan bir pazarlama stratejisidir.

2 kişi bunu beğendi.
  16. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,834
    Attık bazı firmalar bunu "made in China" yerine "made in PRC" gibi kısmen örtmek yerine gururla gösteriyor.

"Swiss made" olur da "China made" olmaz mı?

3 kişi bunu beğendi.