Xduoo X3 Türkiye Turu Ve Paylaşım Alanı

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda karanehir35 tarafından 6 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    @djcabrio hocam,Hidizs ap100 evet Modern bir dap.DSD oynatması, gappless özelliği ile filan.
    Eğer sıcak ve gövdeli sese önem veriyorsanız hm603s
    Ama ensrüman ayrımı, netlik ve detay diyorsanız Hidizs AP100 tavsiye ederim.
    Genelde hayatta da Nötrümdür.Pek iddialı tavsiyelerde bulunmam.Ama bu kuralı sadece Hidizs AP100 için bozuyorum.Çünkü Hidizs bunu fazlası ile hakediyor bana göre.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  2. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,802
    @Italoman hocam çok farklı ses karakterleri ya da bana öyle geldi.Qls daha teknik,hm801 daha müzikal daha analog .Toplasan bir saat dinlemişimdir ikisini. İkisinin verdiği zevk ayrı :D Anlatılmaz yaşanır cinsten :D

3. one_m7

one_m7
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    X3'ü saglam olarak teslim almis bulunmaktayim. :)

5 kişi bunu beğendi.
  4. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,306
    Bu mesajı ilk mesaja ekleyelim, ürünün kimde olduğu, ve kime hangi tarihte gönderileceği belli olsun :)

2 kişi bunu beğendi.
  5. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    @lucabalo hocam,ilk mesaja ekledim listeyi şimdi.
    Listenin Son haline bir kez daha paylaşayım :

1-@one_m7(13 ekimde @@moonstar'a kargolanacak)
    2-@moonstar
    3-@djcaprio
    4-@lucabalo
    5-@Sechtdamon
    6-@SE_Guru
    7-@myloo
    8-@ssungur33
    9-@Jane Delawney
    10-@DefinitioN
    11-@PureSound
    12-@KaraSinek
    13-@CapoNx
    14-@Mair
    15-@djalimarmaris

6 kişi bunu beğendi.
  6. one_m7

one_m7
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    X3 saglam ve eksiksiz olarak @moonstar gokhan beye 910574595565 (yurtici kargo) takip numarasi ile gonderilmistir. Kargosu odenmistir. :)

7. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    Değerlendirmelerinizi bekliyoruz. :)
    Alan arkadaşlarda ilk izlenimlerini paylaşırsa iyi veya kotu faydalı olur kanaatindeyim ,:)

2 kişi bunu beğendi.
  8. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Xduoo X3 bugün @djcaprio nickli arkadaşımıza doğru yola çıktı. Ali Bey @djalimarmaris ve Ahmet Beye @karanehir35 katkılarından dolayı teşekkür ederim. İlk izlenimlerim oldukça olumlu :) Bir - iki güne kadar detayları paylaşacağım.

6 kişi bunu beğendi.
  9. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    Evet Arkadaşlar, sonunda X3 ile ilgili notlarımı toparladım :)

*İncelemede kullandığım Kulaklık Earsonics Velvet.

Cihazın kutusundan bir adet usb bağlantı kablosu ve birkaç broşür haricinde ekstra bir şeyler çıkmamaktadır. Yani kutu içeriği biraz vasat.

Gelelim cihaza. Cihaz oldukça ufak ve hafif, ayrıca ele avuca da güzel oturuyor. X3'ün ön ve arka yüzü tırtıklı ve bir eğe/törpünün yüzeyini andırmakta. Yüzeyin bu yapıda olması, cihazı çiziklerden koruyup farklı bir hava katsa da, bende yarattığı dokunma hissi pek olumlu olmadı. Yüzeye parmağım dokununca içim bir tuhaf oluyordu :)

Yapım kalitesi benzer klasmanlardaki Fiio veya Ibasso modelleri ile aynı seviyesinde olmasa da, yine de fiyatının hakkını verdiğini düşünüyorum.

Ekran resimlerde de görebileceğiniz üzere mavi led/oled ve okuması kolay bir yapıda. Ana menü sade yani şatafatlı olmamakla birlikte, çalan şarkı haricinde önemli bilgileri ekranda toplamakta (şarkı ismi, dosya kalitesi, kart slotu, ses düzeyi, parça sırası ve sayısı, batarya düzeyi vs.).

Tuşların konumuna ve menüler arasındaki geçişlere alışmak bana başta biraz zor geldiyse de, bir süre kullanıp alıştıktan sonra sorun yaratacağını düşünmüyorum.

Ses konusunda ilk dikkatimi çeken konu, sahnenin ZX2'den sonra olukça dar ve yakına konumlandırılmış olmasıydı. Tabi cihazı ZX2 ile karşılaştırmak pek doğru olmayacağı için başka karşılaştırma da yapmayı düşünmüyorum :)

Evet, sahne hem genişlik hem de derinlik olarak oldukça dar ve yakın yapıda. Yani eğer sahne düşkünlüğünüz varsa uzak durmanızı tavsiye ederim. Örneğin aynı klasmanda olduğunu düşündüğüm DX50'nin sahnesi X3'ün yanında bir iki tık daha geniş ve ferah bir yapıda. Xduoo X3'ü 3d imajı konusunda biraz başarısız buldum.

Gel gelelim DX50 her ne kadar sahne olarak daha başarılı görünse de, X3 ses ve arka plandaki temizliği ile olumlu puan alıyor benden. Bu fiyat bandında bu kadar temiz çalan bir cihaz beklemiyordum açıkçası.

Alt frekans bölgesi "sıfır kazanç/gain" ile biraz cılız kalıyorken, gain/kazanç ayarlarından +6db seviyesi seçildiğinde altlar kendini toparlıyor ve daha etli/dolgun hale geliyor. Bir bass kafayı tatmin edecek seviyede olmasa hem sub- hem de midbass olarak yeterli vurguya sahip diyebilirim.

Mid bölgesini fiyatının oldukça üzerinde bir temizlik ve kalitede veriyor olsa da, ses seviyesi arttıkça dijitalleşme de artmakta. Özellikle hızlı pasajlarda kontrol kaybı olabilmekte. Erkek vokaller, kadın vokallere göre daha başaralı sunulmakta. Nedeni de kadın vokallerde, üst mid ile tiz bölgesi arsındaki geçiş bölgesinde can sıkıcı bir parlamanın olması. Ayrıca sahnenin darlığı nedeniyle, çoklu vokal ve bol enstrümanlı parçalarda karışmalar, içi içe girmeler yaşanabiliyor.

X3'ün Üst frekans bölgesi DX50 kadar belirgin olmamakla birlikte, kalite olarak bir tık daha iyi diyebilirim. Fakat yine yüksek ses ile yaptığım dinlemeler biraz dijitalleşme ve parlama duydum. Özellikle üst frekans bölgesinin tepesi biraz kulak tırmalayabiliyor. Ancak cihazın fiyatını göz önünde bulundurursak daha da iyisini yapmasını beklemek haksızlık olur.

Xduoo X3 tonlama olarak notürden biraz sıcağa kayan bir yapıya sahip diyebilirim.

Bu arada cihazın boyutlarına göre oldukça güçlü olduğunu söyleyebilirim. Yüksek kazanç yani +6dB ayarında, 100 üzeri 60 ve üzeri ses seviyelerine çıkamıyordum.

Cihazın ne kadar burn-in olduğunu bilmiyorum. Fakat yukarıda saydım noktalarda zamanla bariz olmasa da düzelmelerin olabileceğini düşünüyorum.

Uzun zamandır üst seviye DAP'lar dinlemenin yan etkisi olarak cihazı şu anda olsa almam:) Ama eğer DX50 veya X3 kullanıyor olsaydım sesteki temizliği, boyutlarının ufaklığı, geniş format seçeneği ve tipi nedeniyle alsaydım pişman olmazdım ;)

Aklıma gelen ilk artılar ve eksiler;

+Artılar
    +Boyut
    +Geniş format seçeneği
    +Sesteki temizlik
    +Fiyatına göre oldukça kaliteli mid bölgesi
    +Fiyatına göre işçilik
    +Yüksek güç
    +Çift Micro Sd kart yuvası

-Eksiler:
    -Dokunma hissi (bana göre)
    -Vasat kutu içeri
    -Sahnenin dar olması
    -Zaman zaman yaşanan sesteki dijitalleşme

Katkılarından dolayı @djalimarmaris Ali Bey ve @karanehir35 Ahmet Beye tekrardan teşekkür etmek isterim.

Çekmiş olduğum birkaç resim:

#49 moonstar, 16 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Ekim 2015
    14 kişi bunu beğendi.
  10. one_m7

one_m7
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Cihaz ilk once bana gelmesine ragmen is yogunlugundan dolayi ancak firsat bulabiliyorum fikirlerimi yazmak icin. :sad
    Oncelikle bu ilk inceleme(daha dogrusu gorus bildirme yazim olacak) yazacaklarim @moonstar gokhan beyle benzerlik gosterecek asa yukari butun izlenimlerine bende katiliyorum.
    Cihaz, bu boyutlarda bir dap'a gore oldukca güclü. Biraz test etmeye calistim. Somic mh-463 te surme sorunu kesinlikle yasanmadi. Hatta kulaklik yerinden oynuyor yuksek ses seviyelerinde. :) O gazla HE-500 bagladim. Sonuc tabiki beklendigi gibi :D
    Dinlemelerimi somic mh-463 ile yaptim. Bass:
    Fiio x3 kadar cok derinlere inemiyor fakat basshead olmayan cogu kisiyi tatmin edecektir. (Bass agirlikli bir kulakici ile yaptigim denemede de sonuc ayni) vuruslar sert gereksiz yere uzatmiyor. Ben biraz daha sub-bass sevsemde yinede basarili buldum.
    Mid:
    Iste x3 un asil kendini gosterdigi yer. Midler temiz vokaller tane tane.

Gregorian chant - crux fidelis (24/96 flac)

X3'ü en basarili buldugum yer erkek vokaller. Bu alet erkek vokal dinlemek icin yapilmis. :) koro icindeki o ahengi ve duyguyu resmen hissedebiliyorsunuz. Ses erkek vokallerde biraz daha govdeli geliyor. Bayan vokallerde ise durum biraz farkli biraz daha govdesiz geliyor.

Alphaville - sounds like a melody (24/96 flac remastered)
    Entruman ayrimi gayet basarili sahne aman aman genis degil ama bu fiyat bandinda yeterli sayilabilir. Tizler dusuk ses seviyelerinde sorunsuz takip edilebiliyor ama yuksek seslere cikildiginda bilhassa zillerde karisma oluyor.
    Tiz:
    Yuksek ses seviyelerinde karisama ve dijitallesme olsada genel olarak fiyatina gore basarili tizleri.

Sonuc olarak; vokal odakli veya enstrumantel dinlemeler yapan biraz sicak ses isteyenler icin fiyatina gore basarili bir alet. Bu fiyata sundugu format destegi de mukemmel. Yazacaklarim bu kadar.
    Bizlere bu denemeyi mumkun kildiklari icin @djalimarmaris Ali bey'e ve @karanehir35
    Ahmet beye tekrardan tesekkur ediyorum.
    Herkese iyi forumlar esen kalin. :)

#50 one_m7, 17 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Ekim 2015
    6 kişi bunu beğendi.
  11. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Arkadaşlar elinize sağlık.

DAP ve ya kulaklık olsun katlanamadığım birşey arsa o da sesteki metalikleşmedir.Bunu doğrudan kalitesizlik ve yapaylık göstergesi olarak algılayıp ilgili üründen son sürat kaçıyorum.Clip+ yı bu derece sevmemin belki de yegane nedeni de budur.Varsın detaylar örtülü olsun,varsın tizler şıkır şıkır çalmasın,yeterki ses metalik hale bürünmesin derim hep.

Somut örnek vermem gerekirse,DX100-HM 801 ikilisinden açık ara HM-801'in sesini kendime yakın bulmuştum (Bunu DX100 metalikleşiyor olarak algılamayın).Birgün Sony müzikçalar özelliklerinde (arayüz,pil ömrü,stabilite,şekil-şemal) ve HM-801 ses renginde bir alet bulursam bozulana kadar kullanırım sanırım.

Velhasılı Xduoo X3 ü kişisel zevklerim açısından beğenmeyeceğim gibi görünüyor.Umarım beni şaşırtır.

5 kişi bunu beğendi.
  12. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    @lucabalo arkadaşımız yoğun temposundan dolayı,kendi isteği ile listeden çıkmıştır. Listenin Son Hali.

2-@moonstar
    3-@djcaprio

5-@Sechtdamon
    6-@SE_Guru
    7-@myloo
    8-@ssungur33
    9-@Jane Delawney
    10-@DefinitioN
    11-@PureSound
    12-@KaraSinek
    13-@CapoNx
    14-@Mair
    15-@djalimarmar

13. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    @one_m7 @moonstar elinize sağlık.
    @djcaprio nun yorumlarını bekliyoruz :)
    bu arada hindistan da da bir review tour varmış :D

6 kişi bunu beğendi.
  14. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    @Sechtdamon Özgür hocam,o tarihte Aydın'da olacağı için,yer değişikliğine gidildi.Listenin Son Hali:

2-@moonstar
    3-@djcaprio
    4-@SE_GuRu
    5-@Sechtdamon
    6-@myloo
    7-@ssungur33
    8-@Jane Delawney
    9-@DefinitioN
    10-@PureSound
    11-@KaraSinek
    12-@CapoNx
    13-@Mair
    14-@djalimarmaris

#54 karanehir35, 19 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Ekim 2015
    3 kişi bunu beğendi.
  15. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    xduoo x3 az önce yurtiçi kargo,408986030056 takip numarası ile se_guru nickli kemal beye gönderdim.bu turda emeği geçen karanehir35 ahmet beye ve djalimarmaris ali beye sonsuz teşekkürlerimi sunarım.bu gün veya yarın bende görüşlerimi yaazarım.

2 kişi bunu beğendi.
  16. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,973
    Teşekkürler, bugün ve yarın yorum yapacak arkadaşlar baya çoğaldı, bugün yarın bekliyoruz..:)

2 kişi bunu beğendi.
  17. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    herkese merabalar.xduoo x3 ile ilgili hisslerimi elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.hislerimi diyorum çünkü moonstar ve one_m7 inceleme tadında anlattıkları için,dediklerinin hemen hemen hepsine katıldığım için.hissettiklerimi yazmak daha iyi olur diye düşünüyorum.x3 son derece modern,şık bi tasarıma,küçük bi boyut ve iyi bi ağırlığına sahip.kullanımı alıştıktan sonra bana kolay geldi.menü geçişlerindeki hızı felan iyi.herhangi donma vs bişeye rastlamadım.sadece düğmeler biraz daha kaliteli olabilirmiş.sesine gelicek olursam ilk dinlemeye başladığımda dikkatimi çeken ilk şey tertemiz,gür,hafif sıcak kaliteli midleri olduğu.bunun yanında bass,mid,tiz dengesi ve kombini iyi durumda.ses güçlü,tutarlı,yüksek ses seviyelerine çıkılmadıkça kendini kaybetme ve yapaylaşma durumu yok.frekanslardan bahsetmem gerekirse,bass:eek:rta hacimde.derine inme,derinden vurgu,uzantı ve subbaslarda 100/30 cıvarlarında bi eksiklik var bana göre,miktar olarak dengede diyebilirim.kalite olarak ise bana göre çok iyi.sıkı,tok,hızlı,kontrollü,etli orjinal basslara sahip.şöyleki her titreşimin altı etli ve dolu.biraz sert ama kuru bi sert değil,elastik bi sert.başröl oynamadan çok iyi iş çıkardığını söyleyebilirim.bas tarzı ve tonunu biraz ie800'e benzettim.dediğim gibi basslar dengede miktarını belirlemek kulaklığınıza kalmış bi durum.mid:hepimizin hemfikir olduğu bölge burası.fiyatının üstünde tertemiz midleri var.arka plan miss gibi.mid'in bu denli temiz olmasının bass tarzı'nın katkısı büyük.çünkü bass,sahneyi kapsayan,yapıda değil.sanki mid'in alt kısmında belli bi noktadan vuruyor.mid'in bu denli temiz olmasının ana nedenlerinden biride bana göre bu.ses rengi tatlı,nötrden çok az sıcak ve çok az hacimli erkek vokallerde bu hacim daha belirgin.vokal geçişlerinde ve enstrümanlardaki tını kalınlığı iyi durumda.ama doğru çalma konusunda biraz sıkıntı var.buda sahnenin darlıgından kaynaklı,genel toparlamada buna değinicem.tiz:tizler fiyatına göre kaliteli bu kesin.miktar olarak çok az eksik olsada kalite olarak bu açığı kapatıyor.tizler için seçtiğim waw parçalarım var ve kesinlikle başarılı oldu.ziller ve titreşimler canlı,doğal,ara ara yapışma sezsemde 50,55 ses seviyelerinde pek sıkıntı çıkarmadı.sahne:işte x3'ün bana göre sınıfta kaldığı yer burası hem enine hem derinlik olarak dar ve kötü bi durumda.kötü dememin sebebi çaldığı müzik kalitesine göre 2 tık geride bana göre.bu darlığın sesede etkisi var maalesef.3d:3d algısı hissetmedim.toparliycak olursam.mesela mid sahnenin ortasında çok iyi çalarken,sağa ve sola giden vokaller ve enstrümanlar dar sahne yapısı yüzünden sanki bi duvar var ve vokallerin sağa ve sola gitmesine izin vermiyor,hissine kapıldım.bunlara 3d olgusunun yok denecek kadar az olmasıda eklenince enstrüman arası boşluk mesafesi daralıyor.mesela arkada çalması gereken bi vokal önde çalan vokal ile neredeyse aynı mesafede çalıyor.buda kalabalık çalan şarkılarda sıkıntı çıkarıyor ve sahneyi konumlandırmak zorlaşıyor.buna sert bass'ın da katılmasıyla belli bi dinlemeden sonra bi basıklık hissi oluşuyor ve kulağı yorabiliyor.sahne yapısının fiyatının üstünde çalan 3 frakansa haksızlık ettiğini düşünüyorum.sanki,bu frekansları iyi yaptık bari sahneden bi yerden kısalımki bizden pahalı rakiplerimize haksızlık yapmayalım,denmiş:)sanırım sahneyi biraz fazla yerdim,ama hissettiklerim bunlar.rahat dinlenilebilirlik açısından sahne derinliği benim için önemli.ses kalitesini çok beğensemde sahne yapısı bana uymadı.sonuç olarak sahne takıntısı olmayan biri için kesinlikle fiyat performans ürünü olduğunu söyleyebilirim.eksiklerim olduysa affola,herkese iyi forumlar. bu deneyimi yaşamama neden olan,djalimarmaris ali beye ve karanehir35 ahmet beye tekrar teşekkür ediyorum.

8 kişi bunu beğendi.
  18. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    ZX2'den bahsediyorsunuz siz...

3 kişi bunu beğendi.
  19. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    @djcaprio
    Maşallah, :D
    elinize sağlık. kulaklık yada amfi seçiyor mu denediyseniz.

2 kişi bunu beğendi.
  20. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    @one_m7 @djcaprio Ellerinize sağlık arkadaşlar :eek:k

Sabri Bey, izlenimlerinizi çok güzel aktarmışsınız ve şahsım adına beğendiğimi belirtmeliyim. Fakat yazmış olduğunuz metni biraz düzenleyebilirseniz değeri ikiye katlayacaktır.

Cümleler arası boşluk, büyük - küçük harf uyumu ve paragrafları geçirmenizi tavsiye ederim ;)

@ax Benim aklımdan da aynı şey geçmişti :)

#60 moonstar, 22 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Ekim 2015
    10 kişi bunu beğendi.