Xduoo X3 Türkiye Turu Ve Paylaşım Alanı

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda karanehir35 tarafından 6 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    Beğenmenize sevindim.evet hocam bende farkettim,bu kalabalık yazıda ne dedim kendime:)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 22 Ekim 2015, İlk mesaj zamanı 22 Ekim 2015 ---
    Amfi denemedim.ama kulaklık seçiyor,daha doğrusu fx850 amfi seçiyor.uyumları çok kötü oldu.pioneer cx8'de ise devrim yarattı iyi yönde.ie80 ile de uyumu iyi oldu.

3 kişi bunu beğendi.
  2. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Cihazı teslim aldım.

3 kişi bunu beğendi.
  3. PureSound

PureSound
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    185

Hocam ağzına sağlık hakikaten bir fikir verdi anlattıkların.
    Bende HE560 ile deneyeceğim bakalım sahne hala darmı :)

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  4. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    hocam güzel sözleriniz için teşekkür ediyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Ekim 2015, İlk mesaj zamanı 24 Ekim 2015 ---
    umar
    umarım benim yaşadığım daralma hissini siz yaşamazsınız.

2 kişi bunu beğendi.
  5. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Xduoo X3'ü bugün @myloo nickli arkadaşımıza 207489968584 gönderi koduyla gönderdim. Turu düzenleyen @karanehir35 ve @djalimarmaris arkadaşlarımıza teşekkürler. İzlenimlerimi ilk fırsatta yazacağım.

4 kişi bunu beğendi.
  6. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Ben biraz karıştırdım ortalığı galiba, @myloo arkadaşımız da bana gönderir artık. :)

2 kişi bunu beğendi.
  7. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Tabii ki hocam kargo için bilgilerinizi mesaj atarsanız sevinirim :) Kemal hocam ürünü bana kargolamış sağolsun.

3 kişi bunu beğendi.
  8. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Arkadaşlar ürün elime ulaştı. İnceleyip deneyimlerimi aktarırım kısa sürede.

2 kişi bunu beğendi.
  9. SE_GuRu

SE_GuRu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Genel olarak benden önceki arkadaşlar cihazla ilgili olabildiğince açıklama yaptılar. Özellikle @moonstar arkadaşımızın yazdıkları baya önemli noktalar hakkında fikir verdi.

Kendi adıma bende bir kaç noktaya değinmek istiyorum.

Cihazın özellikleri ekseninde fiyatı düşünüldüğünde kesinlikle fiyatının üzerini hak eden bir cihaz olmuş. Teknik olarak cihazı çok beğendim.

Olabildiğince sağlam bir yapıda, Sony nwz-a15'den sonra cihazı elime alınca tank gibi bir cihaz olmuş dedim :)

Güç olarak zaten çok fazla tartışmaya gerek yok, standart iemleri ve bir çok kafaüstünü rahatlıkla sürüp zorlayacak kapasitede.

Genel olarak dinlemelerimi gain +6db ile yaptım.

Bana göre cihazın en iyi diğer frekanslara göre en sorunsuz olduğu yer alt frekanslar, hem kalite hemde karakter olarak gayet iyi yoğunluğuda gayet yeterli seviyede. Basshead değilim ama bass'ı severim.

Orta frekanslar fiyatının üzerinde performans göstersede karakter olarak pek sevemedim. Erkek vokallerde gayet başarılı bir performans gösteriyor. Ama o karanlık sunumu beni pek memnun etmedi.

Üst frekanslar yine fiyatının üzerinde performans göstersede bana çok doğal gelmedi seste dijitalleşmeler var, ses seviyesi arttıkçada bu dijitalleşmeler fazlalaşıyor.

Sahnesi enine boyuna dar olduğu için iç içe ve yakın bir sunum sergiliyor. Bu şekilde olması sebebiyle ben kendi adıma uzun süreli dinleme yapamadım, beni rahatsız etti.

Benim gibi geniş sahne ferah bir sunum isteyen arkadaşlara pek uyumlu olmayabilir. Bu sebeple seçim yapacak arkadaşlar dinledikleri müzik tarzlarına göre tercih yapmalılar.

Ve en önemli konulardan biriside cihazın daha yeni çıkmış olması ve üzerinde ilk yazılımın olması. Xduoo kullanıcı isteklerine göre yeni yazılımlarda önemli düzeltmeler yapabilir.Cihaz yazılım olarak geliştirilip çok daha iyi bir noktaya getirilebilir. Çünkü donanım olarak gayet güçlü ve özellikli bir cihaz.

Sağlıcakla kalın, hoşçakalın.

#69 SE_GuRu, 27 Ekim 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Ekim 2015
    9 kişi bunu beğendi.
  10. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    @SE_GuRu Elinize, kulaklarınıza sağlık hocam. Beni de aldığınız için teşekkür ederim :) Diğer arkadaşlarımızın da değerli yorumlarını bekliyoruz.

#70 moonstar, 27 Ekim 2015
    3 kişi bunu beğendi.
  11. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    Se guru kemal bey,elinize emeğinize sağlık. yazılım güncelleme aklımdan geçmedi değil, ortada bi güç var ve bu güç biraz yanlış yoğrulmuş gibi. güncelleme gelir ve bazı bölgelerde düzelmeler olursa,gerçekten başarılı bi cıhaz haline gelir diye düşúnüyorum. özellikle eq ayarına iyi tepki verecek bi ses karakteri var gibi gòrünüyor.

3 kişi bunu beğendi.
  12. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Merhaba arkadaşlar, cihaz elime ulaştı ve yeterince deneyimleme şansım oldu. İncelemeye geçmeden önce cihazın resimlerini eklemek istiyorum:

Kutu içeriği: Kutudan resimde göreceğiniz üzere cihaz, usb kablosu, kullanma kılavuzu ve ekran jelatini çıkıyor. Jelatini eklemeleri iyi olmuş.

Tasarım, Yapı ve Malzeme Kalitesi: Cihaz HD Oled ekrana sahip. Parlaklık ayarı düşüğe bile alınsa dışarıda görüş açısından sıkıntı olacağını sanmıyorum ancak parlaklık ayarında en son seviye olan 4 seviyesinde yazılar falan çok net görünüyor güneşte bile hiçbir şekilde sorun olmayacağından eminim. Tasarım üzerine konuşacak olursak bana göre cihazın tasarımındaki en önemli hata diğer arkadaşların da belirttiği gibi arka kısımdaki tırtıklı yapı. Orayı cihazın yan kısmındaki malzemeyle aynı yapsalardı daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Tasarımı bozan tek şey bu olmuş. Elinize aldığınızda rahatsızlık veriyor. Parlak olsun, yanarlı dönerli olsun diye bu malzeme seçilmiş. Cihazın sol yanında cebimize atarken tuşları kilitlemek için kullanacağımız bir kilit bölümü var. Böylece cepte tuşlara basılma sorunu ortadan kalkıyor. Sağ tarafında ise micro sd girişleri ve ses ayar tuşları var. Cihaz 2 micro sd kart girişine sahip. Bu akıllıca düşünülmüş gerçekten. Ayrıca bu bölümde bir reset tuşu var bu da yazılımsal hatalara karşı bir önlem olarak konulmuş sanırsam. Cihazın tuşları oldukça sağlam, kolay bozulacak yapıda değil. Cihazın alt kısmında ise headphone ve line out girişleri var. Son olarak cihazın bataryası çıkabilen bir yapıda değil vidalanmış bir şekilde. Bataryayı çıkartmak için vidaları açmak gerekiyor.

Yazılım: Yazılım gayet hızlı. Donma, takılma gibi bir şey asla yaşamadım. Çok rahat bir şekilde kullanılabiliyor. iPod Nano gibi hızlı bir cihaz kullanmama rağmen hiç yadırgamadım cihazın hızını. Bunun dışında cihazın yazılımı çok pratik. Şarkı bulma ve değiştirme işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Açılış ve kapanış ve arşiv taraması da gayet hızlı.

Ses seviyesi: Genelde yüksek sesle dinleyen biriyim ancak cihazı ilk açtığımda seviyesi 100’deymiş. Bir an beynim zonkladı :) Normal bir dinleyici için 65-70 aralığı fazla fazla idare edecektir diye düşünüyorum (6 desibel seçeneğinde). Tabi bunu sürülmesi kolay olan SE 215 için söylüyorum. Diğer kulaklıklarda durum nasıl olur bilemiyorum. Bu başlık altında şunu da söylemeliyim ki ses seviyesi 100 olduğunda bile aşırı absürt bir karışma olmuyor detaylarda benim gözlemlediğim kadarıyla. Ses seviyesi açısından ise şunu söyleyebilirim iPod Nano 6G ve iPhone 4S’te zaman zaman yetersiz bulduğum ses seviyesi bu cihazda fazla fazla yeterli geliyor. Ayrıca Nano’da ses yükseldikçe detaylarda kayıplar ortaya çıkıyordu ancak bu cihazda dediğim gibi bu da çok minimal seviyede. En son olarak şunu da eklemem gerekiyor. Ayar bölümünde gain (desibel) seçeneği var. Burada 0 ve 6 desibel seçenekleri var. Gözlemlediğim kadarıyla 6 desibelde tizler parlaklaşıyor, şıkır şıkır diye tabir edeceğimiz bir hale geliyor. Biraz daha dingin bir müzik dinlemek istenirse de 0 desibel seçilebilir böylece şarkıdaki enstrümanlar daha dengeli hale geliyor anladığım kadarıyla. Bazı şarkılarda tizler kulak tırmalıyorsa buradan gain ayarı 0 desibele alınarak bu sorun aşılabilir gibi.

Ses Kalitesi: Ses kalitesini oldukça başarılı buldum. Gayet güçlü bir cihaz ve tertemiz sesi var. Yani çözünürlük açısından başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Sahnesi iPod Nano 6G ve iPhone 4S’e göre ciddi biçimde geniş. Sesler bu cihazlardaki gibi birbirine karışmıyor. Net bir şekilde enstrümanları duyabiliyorsunuz. Bas miktarı ve kalitesi de gayet yeterli. Derin bassları var. Daha fazlası ses kalitesine olumsuz etki ederdi bana göre. Gözlemlediğim kadarıyla cihaz midleri gayet iyi veriyor. SE 215 gibi mid ağırlıklı bir kulaklıkla iyi bir ikili oldu. Bu arada diğer cihazlarımda net bir şekilde duyamadığım sadece hafifçe hissettiğim back vokalleri bu cihazda mükemmel olmamakla birlikte yeterli seviyede duyabildiğimi söylemeliyim. Tiz konusuna gelirsek gayet yeterli ancak kişisel kanaatime göre bir tık daha iyi olsa tadından yenmezdi diye düşünüyorum. Cihazda dip sese rastlamadığımı da belirtmek istiyorum.

Şarj Sonrası Kullanım Süresi: Bu konuda net bir değerlendirme yapmam yanıltıcı olabilir ancak tahminimce tam dolu bir bataryayla 10 saat kadar dinleyebilirsiniz. Yani kullandığı güce rağmen hemen biten bir bataryası yok. Batarya konusunda ekranın kapatılabilmesi çok büyük bir katkı sağlıyor. İhtiyacınız olmadığı zamanlarda ekranı kapatarak tuşlar üzerinden ses kısma şarkı atlama gibi işlemleri yapabiliyorsunuz bataryayı gereksiz yere tüketmeden.

Son Sözler: Cihazı genel olarak çok beğendiğimi ifade etmek istiyorum. Özellikle orta ve alt frekans performansını çok beğendim. Sahnesi biraz daha geniş olabilirdi ancak fiyatına göre gayet alınabilir bir cihaz bana göre. Pişman olmazsınız. Umarım incelemem yeterli gelmiştir :) Turu düzenleyerek cihazı deneme imkanı sunan Ali Bey’e ve bana mesaj atarak tura katılmamı sağlayan Ahmet hocama çok teşekkür ediyorum.

#72 myloo, 27 Ekim 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  13. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,489
    İzlenimleriniz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

@DefinitioN Fatih hocam,çok istemesine rağmen,iş yoğunluğu nedeniyle listeden çıkarılmasını rica etti benden.Listenin Son Hali aşağıdadır:

1-@one_m7(13 ekimde @@moonstar'a kargolanacak)
    2-@moonstar
    3-@djcaprio
    4-@SE_GuRu
    5-@myloo
    6-@Sechtdamon
    7-@ssungur33
    8-@Jane Delawney
    9-@PureSound
    10-@KaraSinek
    11-@CapoNx
    12-@Mair
    13-@djalimarmaris

14. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    646
    @SE_GuRu @myloo
    elinize sağlık maşallah :D
    @SE_GuRu
    doğru hakısınız normalde çok daha önce çıkabilecekti.
    fakat yazılımla uğraştılar. sanırım bu daha çok amerikan şirketleri
    gibi hindistandan yazılımcı kiralamayıp kendi içlerinde hallediyorlar :D
    maliyeti düşük tutmak adına
    x2 de fazla yoktu ama x3 dediğiniz gibi potansiyel var yazlımla değişebilecek.
    xduoo yazılım güncelleme konusunda iyi .
    @myloo
    çok süper inceleme ve fotoğraflar .
    bazılarında pembe çıkmış. :D

15. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Ürün Yurtiçi Kargo 507075984770 takip numarasıyla Özgür hocama gönderildi. Tur için tekrar teşekkürler :)

2 kişi bunu beğendi.
  16. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Ürünü bugün öğleden sonra teslim aldım arkadaşlar, sağlam olarak geldi, daha ama kulaklığı takıp dinleyemedim. Hasta ve kirliyim zira. Bu turu düzenleyen ve imkan veren @karanehir35 ve @djalimarmaris Hocama teşekkürler.

İlk izlenimim karışık oldu, Cihaz çok sağlam görünüyor ve duruyor, öyle de zira, ama daha evvel bahsedildiğinde anlamamıştım, şu arka yüzey cebe sokup çıkarırken afaki sürtünecek gibi. Yalnız dokununca verdiği his hoşuma gitti :). Bir eleştri de kulaklık girişinin altta olması. Gerçi cebe sokup çıkarırken ele alınıp çekildiğinde düz olarak geliyor karşıma, acaba bunu düşünüp mü yapmışlar? :)

3 kişi bunu beğendi.
  17. Eternalsun

Eternalsun
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ahmet hocam hafyaya ctesi test edelim derim ne dersin :)?

2 kişi bunu beğendi.
  18. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Arkadaşlar selamlar, hastalık geçti, en azından kulağımdaki aşırı duyarlılık. Bugün adam akıllı deneme imkanı buldum.

Xduoo X3'ün R-50 ile uyumu müthiş. Sahne aman aman geniş değil, ama, ayrım, çözünürlük süper. Cihaz hafif sıcak, analog gibi çalıyor R-50 ile. Blues/Blues rock performansı müthiş cihazın. Vinil riplerin bile temiz geliyor hakkından. Çok hoşuma gitti çok. Line outtan Stax ile nasıl olacak bakalım.

4 kişi bunu beğendi.
  19. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    646
    @Sechtdamon
    Geçmiş olsun.
    Line out performansını bende merak ediyorum.
    Dsd formatı ile uyumu nasıl acaba :)

20. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649

Sağolun Ali Hocam. Line out performansı da başarılı cihazın. Yalnız bazı cue dosyalarını görüyor, bazılarını görmüyor. Sebebini anlayamadım. Sesi hakkında da gerekli notları aldım. Akşam, olmadı Bursa dönüşü, Xuelin 770c ile karşılaştırmalı yada tümleşik incelemesini yazacağım.

Kısaca bahsetmem gerekirse burada da, Dap konusunda bir tecrübem yok, dolayısıyla parasının üstünde mi altında mı performansı birşey diyemeyeceğim. Ama R-50 ile uyumu müthişti benim istediğim ses rengine göre. R-50'nin alt frekanslar ve orta alt frekans performansını bir iki tık arttırdı. Üstleri de pek törpülemeden sibilans sorununu çözdü gibi geldi. Hakkıyla da besliyor R-50'yi. Tabii gain +6db de. Sahne geniş değil çok. Derinlik algısı eh. Ama enstrüman ayrımı başarılı. R-50 ile zaten çok aman aman bir sahne beklemiyordum. Fakat bazı şarkılarda (Mesela, Dream Theater - In The Name Of God'da şarkı sonuna doğru Mike'ın zilleri coşturduğu bir pasajda hafif karıştırdı zilleri. Çok az rezonans ve kayda, hıza göre çözünürlük yetisizliği olabiliyor. Yalnız bu ve benzeri durumlar istisnai.

Line out ile ise, açıkçası, "keşke o kadar parayı bu yoklukta dac'a gömmeseydim" dedirtti. Line outtan sesi çok temiz. Yalnız ucuz bakır kablonun da etkisiyle biraz daha koyulaştı ses galiba. Eski kayıt olmadıktan sonra dip ses gerçekten minimal. Stax'ın saydam, hafif üst ortaları yükseltilmiş karakteriyle de uyumlu. Keşke elimde bir de iem sürebilecek bir ampfi olsaydı da öyle de deneseydim.

Stax'ın vokal performansını güzel dengeledi yalnız, erkek seslerini biraz öne aldı, güçlendirdi, kadın vokalleri biraz arkaya doğru götürdü.

Dsd formatı elimde halihazırda bulunmadığı için denenemedi Ali Hocam. Hastalığın üstüne burada işler biraz karıştı 2-3 gündür. Kişisel meseleler. Bunun için de özür dilerim.

Neyse, Ötesini de incelemeye saklayayım. :)

5 kişi bunu beğendi.