Xduoo X3 Türkiye Turu Ve Paylaşım Alanı

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda karanehir35 tarafından 6 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Cihaz bugun 609080925188 gonderi kodu ile @ssungur33 arkadasimiza dogru yola cikti. Tesekkurler herkese.

3 kişi bunu beğendi.
  2. ssungur33

ssungur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Gözüm yollarda kaldı :uzgun

3. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Hala gelmedi mi hocam? Kargo takibinde nerede görünüyor? Ben açamıyorum da yurtiçi'nin sitesini şu an.

4. ssungur33

ssungur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Şuan dağıtımdaymış hocam küçük şehir olmanın dezavantajı sanırım

5. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    1 02.11.2015 17:18 Taşıma belgesi düzenlendi. TAVŞANLI Tavşanlı Kütahya
    2 02.11.2015 21:10 Transfer Sürecinde
    3 03.11.2015 12:31 Teslim birimine ulaştı. KARAMAN Merkez Karaman
    4 04.11.2015 17:06 Teslim edilemedi. İlk dağıtım gününde teslim sürecine başlanacaktır. KARAMAN Merkez Karaman
    5 05.11.2015 14:51 Dağıtıma çıkarıldı. KARAMAN Merkez Karaman
    6 06.11.2015 17:57 Teslim edilemedi. İlk dağıtım gününde teslim sürecine başlanacaktır. KARAMAN Merkez Karaman

@ssungur33 hocam, siz siteyi takip ettiniz mi? 3 gündür Karaman'daymış cihaz siteye göre. Şubeden alsaydınız keşke...

#85 Sechtdamon, 6 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Kasım 2015
  6. ssungur33

ssungur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Perşembe akşam üstü dağıtıma çıkmış yarın direk şubeye gitcem

7. ssungur33

ssungur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Mesai saati başlamadan yurtiçi kargo şubesine geldim kargom nerdeyse 1 haftadır bulunduğum şehirde ama ne gelen oldu nede ulaşan oldu şuan çalışan eleman ürünü arıyor dükkan içinde yaşanan olaydan dolayı kendi adıma özür dilerim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Kasım 2015, İlk mesaj zamanı 9 Kasım 2015 ---
    Yaklaşık 1 saat bekleme sonucu urun elime geçti sonunda şikayet için 4449999 arayarak müşteri temsilcisi ile görüşmeye çalıştım onlar bile açmıyor bidaha yurtiçi kargoyu kullanmamanızı tavsiye ederim ben başka bir kargo şirketi ile yollayacağım.

8. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    kargo şirketlerinin kalitesi şubeden şubeye değişmekle birlikte tecrübeyle sabittir ki iyi kargo şirketi diye bişey yok.
    takip kodu ile ilk andan beri izlemenizi ve geçikme olduğu anda kargonuzun indiği şubeyi direk aramanızı tavsiye ederim.
    adrese teslim değil şubeden teslim almak olası hasar oluşumlarını, bir çok karışıklığı, gecikmeyi önler.
    tabi ki adrese teslim iyi bir konfor. fakat kargocunun yolunu gözlemektense, bana en yakın şubeye şubeden teslim gönderilmesini tercih ederim. (ki bu tur için de öyle olacak. )

Collapse Signature Expand Signature
    #88 KaraSinek, 9 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Kasım 2015
    5 kişi bunu beğendi.
  9. ssungur33

ssungur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Xduoo x3 kardeşi gibi kutu içeriği zengin değil oldukça fakir olmuş yine ama cihaz şıklıkları için aynısını diyemem hayran kaldım açıkcası görüntüsüne çift hafıza kartı ve kulaklık ve line out çıkışı olması bayağı iyi olmuş.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Kasım 2015, İlk mesaj zamanı 9 Kasım 2015 ---
    Boyut olarak kardeşinin 1.5 katı en olarakda aynılar.
    Ses kalitesine geçmek isterdim ama hem sizin gibi profesyonel değilim hemde kulaklığım kırıldı. Kırık kulaklıkla dinleyim dedim ama uzun zamandan beri yatıyordu kutusunda şarjı bitmiş şart etmeye çalıştım olmadı. Köşede duran eski denon kulaklığımla denedim ses yüksekliği bayağı bayağı iyi.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Kasım 2015 ---
    Ses ayarlarını aradı gözüm ama bulamadım tek eksikliği bu oldu benim gözümde ekran kilidinin eklenmeside artı olmuş.
    Bu tura katıldığım için çok memnun oldum ürünü denememize izin veren Ali beye ve Ahmet beye teşekkürlerimi sunuyorum

2 kişi bunu beğendi.
  10. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
  11. ssungur33

ssungur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    İstemeyerek de olsa yurtiçi kargo ile Mert beye gitmek üzere yola çıktı.
    Gönderi kodu 206372910605

#91 ssungur33, 11 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Kasım 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  12. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    132
    Ürünü bugün teslim aldım Sinan beye teşekkür ediyorum, fakat bilgisayarım aygıtı şarj ediyor fakat
    görmüyor. Bu sorunun çözümünü bilen var mı acaba?

Edit: Kendi hafızası yokmuş meğer.

Kulaklık ckr9

İlk izlenimlerim performansının fiio x3 ve iphone 6 dan zayıf olduğu. Evet arkaplan temiz fakat bu temizlik bana biraz dijitallik hissi de verdi, aradığım temizlik bu değil.

Fiio dan sonra çok ferah geldi, Fiio'da maksimum dinleme sürem 2 saat çünkü çok koyu-dar ve yorucu. Xduuo ise ferah ve yormadan dinlettiriyor kendini, tabii detay kısmında fiio ile arasında dağlar var diyebilirim.

Cihaz güçlü fakat sesler tok gelmedi bana, Zaten ckr9 ile iyi tepki vermedi , kafa üstü kulaklıkların bu playerla daha iyi gideceğini düşünüyorum. Malzeme kalitesi ise ortalama.

Fiyatını hakketmiş daha fazlası yok . 2014-2015 model telefonlardan daha iyi çalmıyor bence.

#92 Jane Delawney, 14 Kasım 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Kasım 2015
    5 kişi bunu beğendi.
  13. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    bi yerde problem var bence.muhtemelen uyumsuzluk sorunu oldu.fx850 ile de ben bu problemi yaşadım.performans olarak iphone 6 dahil, 2014 2015 model telefonların,x3 ayarında sesi olduğunu sanmıyorum.htc one m8,nokia n91,sony z serilerinin hemen hepsini denedim,sahne dışında x3'ten üstün bi yönlerini duymadım.n91 bi nebze yaklaşıyor,ama yinede x3 ayarında değil.

3 kişi bunu beğendi.
  14. ssungur33

ssungur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    x3'te dahili hafıza beklerdim

15. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    132
    @djcaprio Hocam o ilk izlenimim idi biraz sert giriş yapmışım, bugün 5-6 saatlik karanlık bir dinleme yaptım, biraz daha hoşuma gitti xduuo x3, tamam fiio x3 ile detay konusunda yüksek fark var ama iphone 6 nın biraz renkli çalması beni aldatmış haklısınız. Bu arada evet ben ckr9 ile uyumlu değilim diye ağlıyor player. Zaten bu lanet kulaklık müzik tarzımın çok dışında çıktı. Elektronik,dubstep ve günümüzün pop müziklerinde resmen devleşiyor ama gel gelelim eski akustik kayıtlarda pısıyor. Neyse konumuzun dışına çıkmadan xduuo ya kendi puanım 10/6.

Bu arada sahne dar ama, fiio x3 daha dar .Bunu da belirtmek istedim. Bu konuda emin olmak için elinde umarım fiio x3 olan biri çıkarda o da test eder sahneyi.

4 kişi bunu beğendi.
  16. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    jane Delawney:hocam fiio x3 detay olarak xduoo x3'ün çokmu gerisinde kalıyor,öyleyse gerçekten şaşırdım.çünkü fiio x3 almaya niyetli olduğum player'ler arasındaydı.sahneside daha darsa eğer aman allahım:cheesy:öyleyse hemen eliyorum fiio x3'ü.ama yinede kulaklıkla alakalı olabilirmi acaba diyorum. karanehir35,Ahmet bey,sanırsam ikisini test etme imkanınız oldu,hocam bi zahmet küçük bi el atıp bizi aydınlatırmısınız.gerçekten fiio x3 hakkında kafam bayağı karıştı.

2 kişi bunu beğendi.
  17. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Selamlar @djcaprio hocam,
    Fiio x3'un firmware'lerle ses karakteri ve bas_mid_tiz konumu az da olsa degisebildigi icin hangi firmware ile denenmis ,o da gercekten onemli bir etken.ozellikle elektronik muzigin bass ve tizlerinde xduoo x3un fiioyu yakalamasi zor.Sahnesi öne kuruldugu icin oyle bir izlenim olustursa da ,yine yapay muziklerde sahne konumu iyi.Dar olarak algilanmasinin sebebi sanirim sicak karakteri ve düsük cozunurlugu.Bu da detaylari engelleyen bir durum.Fiio x3un karakteri hem sicak hem de cozunurlugu oyle fazla degil.Kısaca sesi oyle temiz degil.Cozunurluk ve ses temizligi acisindan xdouu x3 fiioyu yakalamis olabilir.xdouu x3un dogal ve temiz bir sesi var.Ama fiio x3,bulundugu konumun cozunurluk ve ses temizligi konularinda geride.Esas fark burada yatiyor.Cozunurluk ve temiz /puruzsuz sesle arka plana onem verenler icin fiio x3 tehcih edilesi bir dap olmayabilir.

3 kişi bunu beğendi.
  18. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    Ahmet bey teşekkürler.sanırım fiio x3 bana göre değil hocam.değerli yorumunuz için tekrar teşekkür ediyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  19. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    @djcaprio hocam,
    Size tavsiye edecegim player yine tekrarlamak gibi olacak ama hidizs ap100'dur.Fiyati 200-250 dolar arasi ama konumu 350 dolara satilan playerlerle ayni.Butun muzik turlerinde memnun edecektir.Sahne genisligi,notrun hafif sicaginda calmasi,dengeli sesi ve enstruman ayrimi noktalarinda bu fiyat seviyesinde daha iyisi yok bence.

5 kişi bunu beğendi.
  20. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    ahmet bey ap100 listemin ilk sirasında:) tavsiyeniz sayesinde hocam . fiio x3 az daha uygun fiyatlı olduğu için biraz daha cazip olabilir diye düşündüm.bütçeyi biraz daha denkleştirip ap100 alacam büyük ihtimalle.

3 kişi bunu beğendi.