Xduoo X3 Türkiye Turu Ve Paylaşım Alanı

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda karanehir35 tarafından 6 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    132
    Fiio x3 detay olarak xduuo nun baya üzerinde demek istemiştim hocam. Ama sahne bakımından xduuo daha geniş bence. Biliyordum sonunda x3 lerin karışacağını :)

Bu arada bence fiio x3 ün de alanı elektronik müzik çünkü çok güçlü, çok tok ama sahnesiz bir player.

2 kişi bunu beğendi.
  2. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    jane dalewney:hocam okuduğum iki yorumunuzdanda xduoo x3'ün detay olarak daha iyi olduğu anlamını çıkardım.tekrar tekrar okuduğumda yine aynı anlamı çıkardım şu an okuduğumda da yine öyle algılıyorum.keşke fiio x3 lehine deseydiniz:eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  3. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    arkadaşlar ne oldu bu tur ? bana gelen giden yok ben iyiden iyiye daplardan uzaklaştım...

Collapse Signature Expand Signature
    #103 KaraSinek, 8 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Aralık 2015
  4. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,852
    Hafta sonunu bekle :)

5. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    merhaba arkadaşlar, perşembe teslim aldığım cihazı bugün CapoNx'e gönderiyorum.
    fiyatına göre çok iyi bir cihaz yapmışlar x2 den ses kalitesi olarak kesinlikle daha iyi.
    ne kulaklık takarsanız o kulaklığın karakterinde çalan bir dap olduğunu düşünüyorum. fiiolar gibi bass tarafına kıyak geçmiyor.
    malesef söylemem gerekiyor ki üzerindeki yazılım yine olmamış...
    cue desteğini ayrı bir menüye koymuşlar! ne akla hizmettir anlamadım. .cue & flac dosyasının olduğu klasöre eriştiğimizde flac gözüküyor. ve flacı tek parça halinde çalışıyor.
    cihaz media librarysini update etmeden çalmıyor. fakat sadece folder play'e izin veriyor. bu kısmı da anlamadım. dosya bilgilerini oluşturan bir db oluşturduktan sonra. sanatçıya, türe, vb. gezebilmeliydik. koymamışlar. sanırım sadece .cue dosyalarını arayıp onun listesini çıkarıyor...
    malzeme kalitesi tuş basım hissi güzel fakat. parmak izi tutmayan yapısı kir tutan bir yapı olmuş... ya da benden önceki arkadaşlar pek özenli kullanmamışlar... :D
    boyu posu çok güzel, çift micro sd ile ilgili bir problem görmedim. (2 sd kartın içindeki dosyaları media libe ekliyor mu onu merak ediyordum. media lib oluşturmuyor zaten. )

imkanı sağlayan @djalimarmaris 'e & organizasyonu yapan @karanehir35 'e teşekkür ederim.

#105 KaraSinek, 21 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Aralık 2015
    6 kişi bunu beğendi.
  6. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    247
    cihaz bende bir süredir var ve cue olayıyla ilgili durum şöyle: cue ve flac dosyası cihaza atıldığında cue sekmesinden ilgili albüm ayrı trackler olarak görülüp dinlenebiliyor.
    Ancak problem şu ki, all songs seçildiğinde yine aynı albüm ayrı trackler olarak değil,tek flac dosyası olarak görülüyor,bence düzeltilmesi lazım.
    Bir diğer problem,şarkılar arasında gezinirken asıl tracklerin başında nokta olan versiyonlarını(dosya artığı mı diyelim?) görüyorum,nasıl çözüleceğini bulamadım

7. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    mac kullanıyorsunuz, yada benzer şekilde dosyaları indexlerken yeni shadow dosya yaratan bir player kullanıyorsunuz. normalde bu dosyalar hidden olduğu için bilgisayarda görmüyorsunuz ama player gizli dosyaları da gösteriyor. buna system volume information recycler gibi klasörler de dahil.
    firmware update te düzeltebilirler, talep etmek lazım.

2 kişi bunu beğendi.
  8. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Mac kullanıyorsanız 'Eject for Windows' diye ufak bir app var onu kullanarak kartı veya cihazı çıkartırsanız bu tür dosyaları otomatik temizliyor.

2 kişi bunu beğendi.
  9. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Gayet başarılı bir organizasyon olmus emeği gecen herkese tebrikler :) incelemeler de detaylı ve tatmin edici gozukuyor. sanirim listeye dahil olmak icin baya gec kalmisim ama olsun tekrar bir izmir bulusmasi olursa ona dahil olmak isterim.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

10. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    Bu sample olduğu için yazilim ilk versiyon bile değil :)
    Elinde olan arkadaş güncellerse super olur :)

2 kişi bunu beğendi.
  11. CapoNx

CapoNx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    197
    Cihaz bana geliyor ali hocam . Bu gün elime ulaşır. Okulda guncellerim.:evl

2 kişi bunu beğendi.
  12. CapoNx

CapoNx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    197
    Cihaz Ahmet hocama doğru yola çıkmıştır.

2 tarz birbirinden çok uzak kulakliklarla denedim. Ve fiio x1 ile karşılaştırdım. Güzel bir deneyim oldu. Bu imkanı sağlayan değerli abilerime teşekkürlerimi sunarım.

2 kişi bunu beğendi.
  13. Deliverance

Deliverance
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    88
    Cihaz İstanbul'da ise bir arkadaş ile beraber denemek isterim :)

Not: x5 daha ustun veya ayni seviye ise gerek yok. X5'in ustu lazim bana :)

#113 Deliverance, 6 Ocak 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Ocak 2016
  14. mrnbdy

mrnbdy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Merhaba arkadaşlar,
    Cks77x kulaklık aldım şuan note 3 telefonumda kullanıyorum poweramp ile birlikte eq kapalı olarak 20+ saat burn in yaptım. Bass karakterli bir kulaklık malumunuz. Note 3 wolfson amfiye sahip ses olarak üzmüyor ancak bir dap almak istiyorum. Forumda xduoo x3 ve fiio x1 incelemelerini okudum ancak karşılaştırması mevcut değil. Bütçemde bu ikisine yetecek kadar. Belirli bir müzik zevkim yok. hangisini seçmeliyim.

15. CapoNx

CapoNx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    197
    Kulakliginiz ile xduoo çok bas lı olabilir .

2 kişi bunu beğendi.
  16. mrnbdy

mrnbdy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Xduoo da bildiğim kadarıyla eq ayarı bulunmuyor. Sizin bu iki ürünü test etme şansınız oldu mu? Kulaklığı bass için aldığım doğrudur ama yorumları okudukça house, techno, dubbstep dışında parçalar dinledikçe enstrümanları duymak, sahne algısını hissetmek alt frekansların diğer sesleri gölgede bırakmaması taraftarı olduğumu anladım. Kulaklık için kısa vadede yapacak bir şey yok. Fiyat performans olarak 140 liraya daha iyisini temin edemezdim sanırım.

17. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    247
    xduoo'da eq yok ama bence ihtiyaç da yok.ses kalitesi oldukça iyi,birkaç aydır severek kullanıyorum.fiioyu dinlemedim ama taşınabilirlik,çift kart girişi vb. farklılıklar var

2 kişi bunu beğendi.
  18. mrnbdy

mrnbdy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Peki bir dap'a geçiş yaptığımızda diğer kaynaklardan (pc, telefon vb) farkı kesin olarak ayırt edebiliyormuyuz? Daha önce ipod dışında player denemedim çevremde de bulunmuyor. Kulaklarım ne kadar hassas onuda ancak kullandığımda anlarım :).
    Siz nereden temin ettiniz ürünü @border66?

19. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    247
    evet rahatlıkla ayırt ediliyor. Karta attığınız 16 bit veya 24 bit dosyaları xduoodaki lineout çıkışından (eğer varsa)stereo sisteminize bağlayıp spotify,apple music vb. gibi kaynaklarla karşılaştırırsanız farkı rahatlıkla duyarsınız.
    Ben cihazı forumda Boğaç hocamdan almıştım

2 kişi bunu beğendi.
  20. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    hocam hevesinizi kaçırmak istemem ama o fiyat aralığında yapabileceğiniz en kötü seçimlerden birini yapmışsınız.bu güne kadar dinlediğim en tutarsız ve kötü çalan kulaklıklardan biri cks77x.bass var evet ama çok kalitesiz balon gibi, uğulduyor ve kendini çok kaybediyor,tam tempo tutuyorsunuz tamam diyorsunuz.olacak diyorsunuz o sırada çıkıp öyle bi dağılıyorki bu kadarda olmaz diyorsunuz. firmaya soğumama sebep olan kulaklık olur kendileri, çokta sibilance uğruyordu.neyse sizde bu algı oluşmadıysa söylediklerimi pek ciddiye almayın.

bi değer sorunuza gelicek olursam,evet ipod'dan geçtiğiniz için farkı bariz hissedeceğinizi düşünüyorum.fiyatına göre,bass, mid,tiz, bu 3 frekans'tada kusur bulamadım.fiio x1 den de üstün olduğunu düşünüyorum.

2 kişi bunu beğendi.