Xduoo X3 Türkiye Turu Ve Paylaşım Alanı

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda karanehir35 tarafından 6 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. mrnbdy

mrnbdy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Kulaklık geçmişim ep630, piston2 (kedim kemirdi) ve sonrada cks77x. Bass konusunda tutarsızlıkları oluyor ancak sibilance çok hissetmedim. 40 saati aşkın dinlemekteyim anca anca oturuyor. Şarkıya göre değişkenlik göstersede mid ve tizleri çok geride bırakmıyor. Detay ve enstürman olarak ayrımını sevdim. Tabi bunları daha önce dinlediğim kulaklıkları referans alarak söylüyorum. Konunun keslinlikle uzmanı değilim. Ath m50x alıncaya kadar da bununla devam ederim. Konuyu dağıttım baya.

Dap olarak xduuo x3 diyoruz o zaman :eek:k

2. CapoNx

CapoNx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    197
    Madem diğer frekansları hissetmek sizin için önemli. O zaman kulaklığı da düşünerek x1 daha uygun duruyor ki biraz bass dan kısalım diğerlerine verelim. X1 de eq ayarı da bulunuyor.
    Herkesin kriteri farklıdır hocam. Ben seçim yapacak olsam . Tasarım menü olayından x1 sahne konusunda x3 sub baskonusunda yine x1 derdim. X3 ün menüyü ekranı görünce hayattan sogumustum. Hiç bir cihazı savunmuyorum sadece x3 benim tarzına uygun değil onu anlatmak istedim arkadaşlar yanlış anlamasın :)

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. mrnbdy

mrnbdy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim keşke deneme fırsatım olsa malesef yok. Forumdan çok şey öğrendim 2 gündür aralıksız okuyorum :cheesy:

3 kişi bunu beğendi.
  4. djcaprio

djcaprio
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    78
    hocam siz cks77x beğendiyseniz gerisi teferruattır.sonra 1000 liraya ne kulaklıklar beğenmezsiniz.:)) ama 140 liraya daha iyi alternatiflerde var bunuda belirtim,neyse şu an için bu sòylediklerime fazla takılmayıp, cks77x'in iyice bi tadını çıkarın,kulaklarınız daha iyisini isteyene kadarda bu böyle sürsün hocam,bende daha fazla konuyu dağıtıp kafanızı karıştırmayim.:)

xduoo x3 ve fiio x1 hem fiyat, hem performans olarak birbirlerine yakın cıhazlar,birbirlerine aman aman kurdukları bi üstünlük yok.ikisininde birbirlerine kurdukları minimal üstünlükler var.bu seferde kişisel zevkler giriyor araya,xduoo x3'ü dinleme fırsatım olduğu için gönül rahatlığıyla size tavsiye ederim.ama iki cıhazda sizi üzmez buna emin olabilirsiniz.

2 kişi bunu beğendi.
  5. border66

border66
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    244
    kulaklık olarak evde ben de ath m50x kullanıyorum:) x3'le uyumu gayet güzel. Ankaradaysanız cihazı bir gün denetebilirim belki. karar verme sürecinize yardımcı olur.

2 kişi bunu beğendi.
  6. mrnbdy

mrnbdy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Dostum cks77x diretmem söz konusu değil ulaşılabilir ve fiyatı uygun olması ve en çokta yorumlar üzerinden değerlendirerek aldım. Değerli yorumların için tekrar teşekkür ederim.

Malesef Samsun'da ikamet ediyorum yinede teklifiniz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim.

7. CapoNx

CapoNx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    197
    Bende samsunluyum :evl Artık ayrıntılar pm den :D

2 kişi bunu beğendi.
  8. kizilok

kizilok
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Arkadaşlar xduoo x3 için kulaklık tavsiyeniz var mıdır ?

9. Kerem2018

Kerem2018
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Xduoo x3 ile ath cks 99 nasıl olur? Veya hangi kulaklık önerirsiniz?

10. Kerem2018

Kerem2018
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Deneyen kullanan arkadaş yok herhalde

11. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Merak ediyorsaniz alin deneyin en guzeli denemek belki o sordugunuz kisi hic begenmedi urunu iyi olmasina ragmen .
    Birde bu urunler bizim elektronik marketlerimizde olan urunler degil ikisinin bi kiside bulusmasi rastlanti olur. Bide adam 10 dolarlik kulakliktan ona gectiyse muhtesem calar der ama size 10 dolarlik kulakliktan gectim demez . Belki siz su an 20 dolarlik kulakliktasiniz o kadar etkilenmeyeceksiniz . Kafanizda varsa en mantiklisi tecrube etmek ne kadar fazla urun denerseniz aradginiz urunu o kadar cabuk bulursunuz

8 kişi bunu beğendi.
  12. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    189
    Biraz okudum da kimileri iPhone 6 Htc One m8'den öyle çok farkı yok yazmış. Alay mı ediyorlar ? Telefon nedir ? bende de m8 var ama bir Dap gibi ses vermsi mümkün degil ! Kalite açısından diyorum

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 kişi bunu beğendi.
  13. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,783
    Daha rafine dengeli kulaklıklar araştır bence. Cks serisi yerine ckr9 deneyebilirsiniz.

14. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Merhabalar Techno-Fi Ailesi. Xduoo X3 üzerine baya şeyler yazıldığı için bu başlığa sormak istedim.

Sony XB90EX kulaklık ile kullanılmak üzere compact bi dap arayışı içerisindeyim. Dapta aradığım özellikler bunlar:

1- XB90EX koyu karaktere sahip bi kulaklık. Bu koyuluğu bassları kesmeden sesi berraklaștıracak, ferah - havadar şekilde verecek. Yani deep basslardaki titreşimi hissederken mid ve tizleri de oldukça net ve detaylı duymak istiyorum.

2- EQ ayarı olması istediğim sesi yakalamama yardımcı olabilir.

3- Amfi olmadan kullanabileceğim bi dap olması iyi olur. (A15 sanırım yetersizmiș sanırım, sizce? )

Ortalama 100$ bandında bunları uygun buldum. Liste dışında tavsiyelere de açığım. İkinci el de alabilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

-Xuelin 770c
    -Xduoo X3
    -Sony A15
    -FiiO X1 2.gen

15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Oldukça cürretkar bi istek olmuş. :)

100$ bandında bunu yapabilecek bir müzikçalar olduğunu sanmıyorum.Hatta bunun mümkün olması dahi şüpheli.Ses ferahlar tamam ama o kulaklıktan çok fazlasını beklememek lazım.Mid ve tizler bir miktar berraklaşırken kulaklığın karakterinin de korunması önceliğiniz olmalı bence.

16. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Bu fiyatlarda istekleri karşılayan dap zor gibi ya :D
    xb90 a15 e yeter. ama a15 le beraber sesi baya boğabilir gibi . xb90 dinlemediğimden tam birşey diyemem ama kulaklık bass ağırlıklı ise a15 gitmez..
    Xuelin 770c güzel bir cihaz ama bas tepkimesi az olan bir cihaz
    x1 2.gen önermiyorum sahsen sesini nedense hiç beğenmemiştim x1 daha iyi çalıyor bence :)
    normal bir x3 1.gen alınabilir mesela

2 kişi bunu beğendi.
  17. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    O konuda sizinle hemfikirim hocam. Zaten kulaklığın karakterini değiştirmekten ziyade dediğim gibi mid ve tizleri (100$'a mümkün olduğunca) ferahlatacak en uygun aleti arıyorum. Buna yönelik tavsiyeniz var mı?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 31 Ocak 2017, İlk mesaj zamanı 31 Ocak 2017 ---
    Hocam 770c nin basslı çıkış portu kurtarmaz mı :)

18. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Hocam 770c nin basslı çıkış portu kurtarmaz mı :)[/QUOTE]
    Denemediğim için birşey diyemem ama o çıkışı bass olarak daha iyi diyorlar yerli ve genelde yabancı sitelerde .
    İlla kurtarır bir şekilde . Ama dediğim gibi kulaklığın karakterini de bilmiyorum daa tipik bass li sony kulaklığı gibi duruyor öyleyse kurtarabilir yorumlara gore .

19. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    @Dr. Boom

Ben 2-3 yıldır ekipman işinden uzağım.Bu sebeple yenileri bilmiyorum.Hani olurda bulabilirseniz Cowon J3 radikal EQ ayarlarıyla istediğiniz sese yaklaştırır sizi.

20. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Tamam inceleyeceğim hocam sağ olun.

@Özen Hocam Xuelin kenarda durakoysun. Taşınabilirliği yönünden a15 çok hoşuma gitmişti. Tam cebe atmalık. Ayrıca a15 + Amfi ile fiio X3ii den bile daha iyi ses verdiğini okudum.