Xiaomi Piston 2 vs Brainwavz M5

'Kulaklık Genel' forumunda UmutYLMZ tarafından 13 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. UmutYLMZ

UmutYLMZ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Merhabalar, yakın bir zamana kadar moxpad x3 kullaniyordum elim bir kaza sonucu kendilerinden ayrilmak zorunda kaldim. Ben vokal detaylarina onem veririm ama bass'ida cok severim. Nedense çok para vermeyi de sevmem

Bu karşılaştırmayı yapma sebebim suan temin Turkiye'den temin edebilecegim kulaklıklar olmasi.

Genelde rap, raggea, rnb, classic, chill out dinliyorum. Bana bu ikiliden başka öneriniz var mi acaba? Yada hangini seçmeliyim ve neden?

2. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,527
  3. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Bende bu ikili arasindayim,Piston 2 v shape ve basslari daha iyi denilirken m5 mid odakli ve pistondan biraz daha dengeli deniyor ama net bir karsilastirma yok.

4. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    Moxped x3 I denedim.
    Aynı anda tuna s6 sipariş verdim.
    en belirgin fark tuna s6 bassi yuksek

5. UmutYLMZ

UmutYLMZ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Gerçi bu fiyat araliginda cok da kafa patlatmamak lazim moxpad x3 bende kullandim ancak bir kez çine geri gonderdim sorunlu gelmişti, yeni bir çift gonderdi adam bu da iki ay sonra bozuldu. Cikarilabilir kablo oluşu en buyuk sorunu. Bir tane daha almak istesem de kendime bu kötülügü yapmak da istemiyorum.

6. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    piston'u denemedim ama m5 çöp. tavsiye etmiyorum.

7. UmutYLMZ

UmutYLMZ
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Piston 2.1 aldim şunu soyleyebilirim ki genel anlamda dengeli bir kulaklik midler, bass ve tizlere gore ön planda kullanimi kolay kaliteli, kablosu karismayan ve gunluk kullanimda telefonunda muzik dinleyen birini tatmin edecek bir ses kalitesi var.

Ciddi bir bass verdigini soyleyemem muzigin icine cekicek kadar bir sahnesi de yok. Ancak 50 tl ye alinabilecek kulakliklar icinde iyi bir tercih. Ama çok bir numarasi yok. Çinden getirttigim moxpad x3'ümü özlemedim desem yalan olur.