Yeni Bir Alan Adı

'Forumumuz Hakkında' forumunda Engin tarafından 5 Ocak 2013 tarihinde açılan konu

1. zafer çoban

zafer çoban
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    125
    Bence de sitenin ismi bu haliylle güzel.Ben sitenin isminin tekno müziği değil teknolojiyi çağrıştırdığını düşünüyorum .

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    571
    Davranılıyor zaten, sadece bazı kişiler davranılmasını istemiyor, onlar da sonunda dayanılamayıp gözünüzün önünde oluyor.

Bunu daha önce başka yerlerde de açıkladım diye hatırlıyorum.

Collapse Signature Expand Signature
  3. serdarcalin

serdarcalin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Merhabalar.

Ben de yeni bir uye sayilirim. Sahsima ya da fikirlerime karsi herhangi bir kirici tavırla karsilasmadigimi hatta bilakis irtibatta olduğum tum uyelerin son derece nazik ve yakin davrandiklarini söyleyebilirim.

Saygilar

4. kg_khan

kg_khan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    harun abiye katılıyorum, değiştirmek sitenin seodaki yeriyle ilgili oynamalar yapacaktır. İsim aslında güzel yeni isme alışma süreciini vs. de düşünürsek :) Yeni isim konulursa da Türkçe olması güzel olacaktır kanaatindeyim.

Saygılar.

5. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Bana kalırsa, işin bütün angaryalarıyla yönetim uğraşacağı için, bu konuda son sözü de onlar söylemeliler. Ben de ismin değişmesi taraftarıyım ama sadece değişsin demekle değişmediği için yorum yapmak istemiyorum. İş yükünü çekecek insanların konuya açıklık getirmeleri gerekiyor. Özellikle Engin'in fikrini merak ediyorum, öyle konuyu uplayıp susmak yok öyle :evl

6. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,691
    Isim degismesi konusunda yönetimin tavri bellidir sanirim. Her ne kadar taninabilirlik olsa da site isminin amacimizi karsilamadigini düsünüyoruz. Ilk görenin aklina teknoloji degil de tekno müzik geliyor malesef.

Is yükü konusunda ben bilmem, benim ingilizcem bitiyor orada. Bana ortaligi karistirma görevi verildi sadece :)

3 kişi bunu beğendi.
  7. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,120
    Yeni isimler olarak akıllarda neler var? Böyle tartışma içerisinde bir de isim oylaması yapılsa hiç fena olmaz.

8. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Katılıyorum, "tech-fi" olsa bu kadar olmazdı ama direk "techno" yazınca, dediğin gibi müzik tarzı geliyor benim de aklıma, bu nedenle değişebilir. Aslında teknoloji de bence sitenin tam özünü yansıtan terim değil, asıl amaç ses sonuçta, teknoloji sadece araç, amaç ses ve ses teknolojileri diyebiliriz sanırım. Ama dediğim gibi olay, maddi manevi yıpratıcı işler doğuracaksa da değişmesin kalsın diyebilirim.

Neyse en azından sen görevini yerine getirdin Engin :evl

9. Özkan

Özkan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Tech veya techno gibi isimler daha çok teknoyu veya teknolojiyi hatırlattığı için bana göre kulak veya duyu gibi kavramlar üzerinden gidilerek yeni bi isim bulunmalı. Aklıma bişey gelmiyor, gelince yazarım :)

10. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,691
    Konu temizlenmistir, esas konu üzerinde, uygun üslupla tartisilmasi dilegiyle..

11. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    com net org uzantıları boşta bikaç domain:

kulaclick.com
    headturk.com
    audiodyofil.com

12. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Harun bey, "kulaclick" biraz "simitchi" tadında değil mi sizce de :evl hayfay.com olsun bence :cheesy: Şaka bir yana bu web site,domain gibi konularda pek bir bilgim yok, .org uzantılı alınca reklam alınabiliyor mu? .org uzantısı alınca kar amacı gütmeme mecburiyeti oluşuyor mu? Biri beni aydınlatsın :)

13. Tosun Paşa

Tosun Paşa
    Expand Collapse
    Guest

;D

chilginkulaklickchi.sitemynet.com

3 kişi bunu beğendi.
  14. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,459
    İngilizce birçok geliyorda Türkçe baya bi kısıtlı, en uygun gelebilecek; senfoni.net .com vs. Bir de benim kullanıcı adım da olabilir; www.solanahtari.com .net

Yabancı; www.hi-end-fi.net .com vs.
    www.vivalavida.com uygun (alakasız gelebilir ama çok iyi marka olabilir,seviyorum bi de dinlemeyi)
    www.ear-fi.net
    Saçma olmayanlar bunlar :)

Bir de inciragaci.net geliyor aklıma ama :) Düşününce olmuyor bir de ansızın gelmesi lazım. Kişisel kanaatim değişmemesi hususunda.

15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Eğer yönetimin görüşü değişmesi yönündeyse ben her şartta (görüşü) desteklerim.

Aslolan vakit kaybetmeden yeni bir isim arayışına girmek olmalıdır.Ve bu uzun soluklu,aceleye gelmeden yapılmalıdır.

Siteye yakışacağı düşünülen birkaç isim(süreç sonunda) belirlenir ve ankete sunulur.

Vakit kaybetmeyelim diyorum ben.

16. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Fatih hocama katılıyorum fakat daha önce de söyledim, yönetimin üstüne yıkılacak iş yükünün ne kadar olacağını bilemiyorum. Eğer astarı yüzünden pahalıya gelecekse değişmesin derim, ancak ankette oyumu değişsin diye kullandım onu da belirteyim :evl Şeffaf forum istiyoruz ;D

17. Riffraff

Riffraff
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    şu an ki alan adını, yenisine yönlendirmek için kullanırsak bu arama motoru işinden yırtamıyor muyuz bilmediğimden soruyorum.

18. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    57
    Yönlendirme yapılan alan adlarını Google pek indexlemiyor. Google'un webmaster araçları vardı, oradan domain değiştirilebiliyordu ama indexlemesi uzun sürebiliyor, eski değerini görme garantisi de yok bildiğim kadarıyla. Yoksa pek sıkıntılı bi iş değil, 15-20 lira domain, hali hazır hostingin de alan adı değiştirilecek o kadar.

Şurda açıklaması var: https://support.google.com/webmasters/answer/83106?hl=tr

19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,823
    Acizane birkaç nokta:

* Bence isim değişikliği şart değil. İlgisi olan arayıp buluyor, hiç sorun olmuyor. Uzun süredir Amerika'da yaşıyorum. 2005'ten beri Head-fi üyesiyim. Geçenlerde aklıma esti, "acaba Türkiye'de böyle bir forum sitesi var mıdır?" diye aklıma geldi. Ilk Google search denememde ulaştım buraya. Biraz göz attım, alternatifler bulmaya çalıştım, bulamadım. Birkaç dakika sonra da üye oldum. Yani sitenin isminden ziyade Google'ın siteyi algıladığı context önemliyse, bu konuda da başarı yakalanmış zaten.

* "ear-fi" ingilizce de kulağa biraz itici geliyor, haberiniz olsun. Sanki medikal bir cihaz ismi gibi.

* yukarıdakiler öneriler hoşuma gitti, özellikle en alttaki.

* Yabancıların Türkçe bir siteyi okuma isteği ve ilgisi olacağını sanmıyorum. Çok ender durumlarda Google Translate var.

20. bcekener

bcekener
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Eğer bir isim değişikliliğine gidilecekse "midbastiz.com.tr" akılda kalmasıyla, site içeriğine 1e1 uyuşuyla bence önerilerin en iyisi.