0-100TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Merhaba arkadaşlar. Arkadaşım için bi kulaklık tavsiyesi rica ediyorum.
    Bütçe max. 100 lira
    Arkadaşım ağırlıklı olarak pop, edm, trance gibi türler dinliyor. Bas bi miktar önemli. Yalnız tam olarak bi basshead tarzı olmasın. V shape olabilir. Kulaklığın sahnesi yakın vokalleri önde olmalı. Daha önceden Rock Zırcon kullanıyordu bozulduğu için "sesi" zircon tarzında bi kulaklık arıyor.
    Yurt dışından alınabilir.
    Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

2. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    KC06 başlangıç için en çok tavsiye edilen ürünlerden biri. Ayrıca bi miktar daha basslı olan KC06A modeline de bakabilirsiniz.

3. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    4 kişi bunu beğendi.
  4. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,812
    Bulunabilirse koss ruk 30 da güzel bass için :)

5. Özgür A.

Özgür A.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Piyano ve vokal ağırlıklı,tüm müzik türlerine hitap edecek,mütevazi bir kulaklık arıyorum.Önerilerinize açığım.

6. Özgür A.

Özgür A.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Piyano ve vokal ağırlıklı,tüm müzik türlerine hitap edecek,mütevazi bir kulaklık arıyorum.Önerilerinize açığım.
    Arayışım devam ediyor.Bütçemi arttırabilirim yeter ki öneriler gelmeye başlasın.

7. lavgirin

lavgirin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    116
    Ikinci el bolumunde satilan çin menseili iem'ler en dogru karar olur diye dusunuyorum.

Onun disinda philips she3590 uygun fiyatli iyi bir secenek olabilir , biraz ciliz caldigini belirteyim.

2 kişi bunu beğendi.
  8. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    kz, tfz, lz a4(neden böyle bunlar hep z'li) bir de magaosi var. bunlardan ekmek çıkar hocam. "all you need is chi-fi"

6 kişi bunu beğendi.
  9. Özgür A.

Özgür A.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    kz-ed2 siparişini verdim teşekkür ederim.

2 kişi bunu beğendi.
  10. Harchi

Harchi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    76
    bir arkadaşım için Bluetooth lu kulak içi kulaklık arıyorum. Kendisi her türü dinler ama sanırım pop önceliği olacaktır. Acaba bu fiyat aralığında (-+20) bir önerisi olan var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  11. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,803
    Arkadaşlar merhaba,

Bir arkadaşım ayfon kulaklığını kaybetmiş, şimdi lightning girişli kulakiçi kulaklık aramakta.

Az paraya çok iş yapabilen, bir de lightning girişli olan kulaklık var mıdır bildiğiniz?

Mutlu günler..

12. fmercury

fmercury
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar, Pink Floyd ve Led Zeppelin dinlemek için kulaklık önerisi istiyorum sizlerden. Bu aralar sıkışığım biraz bütçem çok kısıtlı ve kulaklıksız kaldım... Sizlerden geri dönüş bekliyorum.

13. lutfu696

lutfu696
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Kullandığım cks77 4 yılın sonunda ömrünü tamamladı. Elimdeki 2. kulaklığım xiaomi hybrid i de hediye etmek zorunda kaldım.

Eskiden basshead tarzı dinleyici olsam da enstrüman ayrımı , sahne genişliği gibi özellikler de önem kazanmaya başladı. Bunun yanında yeterince derine inebilen bir bass hala isteğim.

Önceki kulaklıklarım sırayla xiaomi hybrid, cks77, brainwavz alpha ve beta. Bu dönemde bir arkadaşımdan hybrid pro da deneyimleme şansı buldum farkettiğim şey telefonun kulaklıkkara yeterince güç veremediğiydi. Main çıkışım telefon olucak yine alacağım kulaklıklarda. Forumda gördüğüm kadarıyla şu seçenekler kafamda fakat isteğimi karşılayıp karşılamayacağını bilmiyorum.

Kz zs6
    Kz zs5
    Kz es3
    Tennmak pro
    Senfer XBA 6in1

Bütçen 30 dolar civarı

#633 lutfu696, 17 Mart 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Mart 2018
  14. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    213
    Bende uzun zamandır yoktum forumda, iş güç çoluk çocuk uzak kaldık. Elimdeki xb90ex ler hem evde hem işte kullanıyorum baya yıprandılar bir tane ucuz yollu iş yerinde kullanmak üzere basshead tavsiyenize ihtiyacım olacak.

15. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    zs6, zs5 ve xba'yı dinledim ben. Üçü arasında seçimimi xba'dan yana kullanırım. Xba'da midler ön'de, vokaller çok tatlı dolu dolu, yumuşak oluyor. Sahne olarak zs6>=zs5>xba diye düşünüyorum. Xba'nın sahnesi biraz dar diğer ikisine göre. Xba'da bas ve mid-bas vuruşları daha dolu, doygun durumda. Aynı şekilde enstrüman ayrımının kzlerde daha iyi olduğunu düşünüyorum.
    zs6 ve zs5'de tizler daha önde ve daha ayrıntılı çalıyor fakat bazı parçalarda tizler fazla parlıyor. Bir süre sonra baya rahatsız edici oluyor o tarz parçalara art arda denk gelmek. xba'da da çok nadir de olsa bu tiz parlaması olayına denk geldim.

Bunun dışında kz'lerin kablolarını değiştirmek baya kolay xba'ya göre. Xba'nın mmcx soketi biraz dar galiba zor çıkıyor kablolar. Bendeki xba'nın sol tarafının soketini kulaklıktan koparttım ben kabloyu çıkarmayı denerken. Aliexpress'den wooeasy'den satın almıştım. Durumu anlatınca sol taraftan bir tane daha gönderdiler.

Benim düşüncem kz'lerin açık ve biraz metalik tarza daha yakın çalarken senfer'ın sıcak ve yumuşak çaldığı.

3 kişi bunu beğendi.
  16. eses

eses
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    311
    Emre ucuz yollu birşey olsun dersen rock zircon bir alternatif olabilir.

17. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    213
    Merhaba Metin abi nasilsin gorusmeyeli:) 1more piston, xiaomi piston prohd falan incelemistim bunada bir bakayim.

18. eses

eses
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    311
    Sagol Emre ne olsun iyiyim cok sukur, ben alıp bu urunu cok kisa sureligine kullandim ve isyerinde baska bir esesliye bass sever oldugu icin hediye ettim.Fiyatina gore idare eder. Yorumlar bass konusunda fena olmadigi yonunde yinede sen bir arastir.

https://audiobudget.com/leaderboard/iem

150 tl alti cin mali urunler yer aliyor bir bakarsin

2 kişi bunu beğendi.
  19. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Selam, bunlara ek olarak, kz zst pro (renkli kasa) 1+1, ve hatta zs5-6 yerine kz zsr 2+1 öneririm. Tizler çok önde olmasın, bütünlük be doğallık ve bass derseniz memt x5 uygun bütçeli çözüm olur.

2 kişi bunu beğendi.
  20. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    213
    Abi çok faydali bi link oldu bu sağolasın, zircon iyi alternatife benziyor belki yanında 20$ lık başka bişeyde alınadabilir.

3 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.