100-300$ arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Palakash

Palakash
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Benimde yaptığım araştırmalarda 660 a benzer olduğu yönde sadece sahne konusu benim için önemli enstrüman Ların konumlasi ve müzisyenlerin duygu aktarımı konusunu önemsiyorum yani müziği yaşatma hissini parasına göre alınabilecek en iyi kulaklık 58x öyle görünüyor massdrop indirim yapıyor mu acaba

2. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    467
    150 iken 170 olmuş fiyatı ama tekrar düşer mi bilemem. 6XX ve 58X gayet fazla satıldığı için tekrar eski fiyatlarına döneceklerini sanmam. Kaç tane satılmışlar diye merak edip 4-5 gün önce baktığımda 58X 47.9k tane satılmıştı, şimdi 48.1 olmuş.

3. Palakash

Palakash
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    TC de birşey almak zulüm oldu

onurdogan4 bunu beğendi.
  4. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    467
    Aynen öyle. Drop'dan alınca %40 vergi de ödüyoruz bildiğim kadarıyla. Bu arada 2 günde 48.3K olmuş. Peynir ekmek gibi satıyor.

onurdogan4 bunu beğendi.
  5. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    42
    Sahne genişliğinden kasıt nedir?

6. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    467
    Kulaklık, müziği sizin kulaklarınız (kafanız da denebilir) etrafında oluşturur. İşte bunu ne kadar geniş-havadar olarak yansıtabilirse sahnesi o kadar geniş olur. Sizden 2 metre uzaklıkta bir hoparlörden müzik dinlerseniz sahne 2 metre olur. Kulaklıklarda bu durum santimlere indirgenmiş durumda.

Sahnesi devasa kulaklıklarda ses kafadan biraz dışarıda iken dar olanlarda ise kafanın içine doğru geliyor. Müzik dinlerken ikisinin de avantaj ve dezavantajları var. Dinlenilen şarkıya göre bazen sahne ne kadar genişse o kadar ferah bir dinleti olurken bazen ise daha samimi bir sunum istenebilir.

Enstrüman ayrımı ise kulaklığın enstrümanları kendi sahnesi içinde birbirinden bağımsız olarak yerleştirebilme yeteneği.

7. majesco

majesco
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhaba herkesin 2021 yılının güzel geçmesi dileği ile, ben günde 120 dk minibüs ile işe gidip geliyorum bu yolculuk esnasında her türden iphone 8 ile her türden müzik dinleyeceğim kulak üstü kulaklık tavsiye eder misiniz lütfen beklentilerim;
    -Kablolu
    - 1 - 2000 TL arası
    - Sıfır veya 2. el temiz
    - Yurtiçi veya yurtdışı fark etmez
    - seyehat esnasında her türden müzik olabilir
    - aradığım ses müzikten keyif alacak derecede olması yeterli
    - diğer beklentilerim sanırım iyi bir kulaklık ve telefon yeterli olmuyor telefon+ combine diğer cihazları önermeniz cevaplayan herkese teşekkürler...

8. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Audio Technica Ath M40x - M50x, beyerdynamic dt770 32ohm düşünebilirsiniz veya B&w p5.

Benim tavsiyem; kablosuz ve anc özelliği iyi olan kulaklıklar olacaktır, telefonla dinletilerde kablosuz daha iyi bir ses performansı sağlayacaktır.
    Söylediğiniz fiyata yakın olarak Bose Qc35ii ve jabra elite 85h modellerini de düşünebilirsiniz.

9. alikeles

alikeles
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Bende kablosuz sisteme yönelmenizi tavsiye ederim. Kablolu, telefonla çalabilecek kadar mobil ve izolasyonu çok başarılı ürün bulmak fiyat aralığı içinde epey zor olabilir. Kablosuz olarak Sony wh-1000xm3 kullandığım ve memnun olduğum bir ürün, ldac destekleyen bir telefonunuz varsa epey memnun kalırsınız, tabi odyofil seviyesi tamamen dengeli bir ses beklemeden daha eğlence odaklı olur. Eğer biraz daha dengeli bir ses istenirse momentumun kafa üstü kablosuz serisi de fena değil tabi bütün bunları ikinci el alacağınızı düşünerek söylüyorum. Eğer bütçe biraz daha arttırılırsa sennheiser hd 630vb daha iyi bir seçenek forumda hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

10. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Hocam hiç kabloluya girmeyin, telefonu amfiye bağla kulaklığa amfiye bağla falan otobüse çekilmez. Bence kablosuza yönelin, wh1000xm3/4, Sennheiser momentum 2/3, bose quite comfort 35 tercih edilebilir.

elektronik müzik bunu beğendi.
  11. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    885
    Benim tavsiyem Sony mdr-1am2 olur.. Iphone 8 rahatlıkla besler.. Gayet tatminkar bir ses veriyor.. Bu fiyata daha iyisini görmedim..

Collapse Signature Expand Signature
    AdReNaLiN ve pyken123 bunu beğendi.
  12. majesco

majesco
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Ocak 2021 ---
    Teşekkür ederim
    Teşekkür ederim
    Teşekkür ederim

fortress34 bunu beğendi.
  13. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Iphone 8'de bildiğim kadarıyla kulaklık girişi yok bu yüzden ekstra dac/amp masrafı yapacaksınız bu yüzden en iyisi kablosuz kulaklığa yönelmeniz olur.

14. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    169
    ben hiç anlamıyorum bu kablosuz kulaklık fetişini.
    hadi dışarıda kullanılacaksa kablosuz kulak içi alırsın ona lafım yok da kafa üstü kulaklığı dışarıda kullanmak için almazsın. ev veya yolculuk gibi sürekli eylemsizlik hallerinde de kablosuz olmasının bir avantajı yoktur diye düşünüyorum. ayrıca bataryanın ömrü nedir. iki yıldan fazla aynı kablosuz kulaklığı kullanan kimse de görmedim. hızlı tüketim ürünleri bana göre. isim yapmış bi kablolu kulaklık al on yıl kullan, benim mantığım bu.
    yukarıdaki sony mdr1-a tavsiyesine katılıyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    fortress34 bunu beğendi.
  15. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    855
    @majesco

sennheiser hd 25-1-ii

amfi olmadan yeterli güç verir mi bilemedim , iphone 8 çıkış gücü ne kadar?

mesela; earsonics velvet v1 ile note 4 kombinasyonu yeterli....

fakat velvet ile diğer telefonum xiaomi note 8 olmuyor , iyi güç veremediğinden velvet sönük kalıyor

#175 elektronik müzik, 2 Ocak 2021
    Son düzenleme: 3 Ocak 2021
  16. Erson

Erson
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar. Şu an grado sr 225 e kulaklık kullanıyorum ve çok seviyorum ses kalitesini. Ama malumunuz açık tip bir kulaklık ve uzun uçak ve otobüs yolculuklarında kullanamıyorum. Bu yüzden bana kablolu ve kapalı tipte ses kalitesi çok iyi olan hatta kullandığım gradodan da iyi olan bir kulaklık önerir misiniz? Gradodan daha çok beğenirsem onu satıp evde de kullanabilirim. Bütçem 2000 tl ye kadar ve ikinci el de kabulümdür? Bir de lg v30 telefonla kullanacağım yani yüksek empedanslı bir kulaklık olursa çok memnun olurum.

17. OzanKal-el

OzanKal-el
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    Hocam şu sıralar incelemeleri ilgimi çeken, çok bilinmeyen ancak beğenilen Roland RH-300 modeline bir göz atabilirsiniz. Amazon.co.uk'da £122'idi

Erson bunu beğendi.
  18. MagicSound

MagicSound
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar, kafa üstü kulaklık almayı düşünüyorum fakat tam olarak karar veremedim. Kafamdaki kulaklıklar: HIFIMAN HE5XX, SENNHEISER HD 6XX Bunların ikisi de drop üzerinden 220 dolara alınıyor. Daha önce düşünmüş olduğum Beyerdynamic 990 pro, HIFIMAN HE4XX, Fidelio X2HR ve SENNHEISER HD 58X da var fakat şu an başta bahsettiğim iki kulaklık arasında kaldım. Hali hazırda elimde maalesef B&O LG Hifi dac mevcut ve kulaklığı aldıktan kısa bir zaman içerisinde dac amp alamayacağım. Tidal üzerinden müzik dinliyorum ve çok fazla müzik türü dinlesem de genel olarak metal, pop, indie rock diniyorum fakat genel bir dinleyici olduğum için kesin bir şey söylemem zor. Bass kafalı biri olduğumu söyleyemem, benim için daha çok ayrıntı ve sesin yorucu bir karakterde olmaması önemli. Sahne olarak Sennheiser 6xx Hifiman 5xx’ e göre daha dar olduğu fakat çok daha samimi vokallere sahip olduğu yazılıyor 5xx için ise sahne olarak geniş olduğu yazılıyor. Fakat edindiğim bilgilere göre sanırım sahnenin büyüklüğü vokallerdeki samimiyetten ve yakınlıktan feragat etmemiz olarak geri dönüyor. Ben ise sahnenin genişliğini mi daha çok istiyorum yoksa daha samimi vokaller mi hoşuma gider kestiremiyorum. Tavsiye verebilecek değerli forum üyelerinin fikrini almaktan memnunluk duyarım, teşekkürler…

Not: LG Hifi dac forumlardan baktığım kadarıyla 600ohm’a kadar destek veriyormuş fakat gene de temiz bir bilgi bulamadım, bu konuda da yardımcı olabilen varsa öğrenmek isterim.

19. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Hd6xx in sesi oldukça yumuşak ve biraz da sıcak, tiz sesler de epey törpülenmiş.
    Fidelio X2hr ufak da olsa kanal dengesizliği var.
    Pes sesleri tonal olarak çok kaliteli.
    Hifiman'ler hakkında bilgim yok maalesef...

Drop sitesinden kasım ayında aldığım hd6xx taşınma esnasında maalesef kayboldu ve bu durumu yaşayan birkaç kişi daha varmış, sizin deneyiminiz farklı olabilir. Ama para iadesi kargo ücretine kadar tam yapılıyor haberiniz olsun.

MagicSound bunu beğendi.
  20. ANATHEMA

ANATHEMA
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Kasım ayının başında droptan 299 $ fiyatla thx aaa 789 amfi siparişi verdim. 16 kasımdan sonra kargo hareketlerim durdu. Yaklaşık 15 gün beklememe rağmen kargo hareketlerimde bir değişiklik olmadı. Black friday kapsamında aldığım amfide 50$ indirim yaptı drop. Bu durum karşısında dropa mesaj atıp indirimden yararlanamadığım için üzgün olduğumu belirttim. Adamlar müşteri memnuniyetninin kendileri için önemli olduğunu belirterek şak diye hesabıma 50$ iade ettiler. Bu hiç beklemediğim bir jestti.

Akabinde kargo hareketimin durduğu için kargomun kaybolmuş olabileceğini belirttiler. İstersem paramı hemen iade edebileceklerini ya da tekrar kargo yapabileceklerini belirttiler. Zaman sorunum olmadığı için tekrar kargo yapmalarını rica ettim. Adamlar ups ile 10 gün içinde elimde olacak şekilde ikinci kargoyu yaptılar.

Çok maceralı oldu benim için ama drop benim güvenimi kazandı, bu kadar müşteri odaklı olduğunu düşündüğim diğer bir şirket amazon zaten.

Lg v30 telefon kullanıyorum. Quad dac hd600 gibi yüksek empedanslı kulaklıkları sürebiliyor, çok yüksek olmasa da yeterli ses seviyelerinde müzik dinleme imkanı sunuyor. Ancak kulaklık malesef tam kapasitesini size veremiyor. Lg v30 ile kulaklık arasına thx aaa 789 gibi güçlü bir amfi ekleyince, hd600 neden bu kadar popüler bir kulaklık olduğunu kanıtladı.