500TL ve üzeri Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    80Ohm olanının sesi 250 ve 32'den farklı. Daha baslı ve küçük sahneli. Ama HD25 bakılabilir. Dinlemesem de yorumlara ve teknik verilere biraz baktım, uygun gözüküyor Rock/Metal için.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    613
    siz öncelikle karar verin telefonu kullanmaya devam edecekmisiniz? Eğer kesinlikle telefonu kullanacaksanız dt880 veya q701 gibi kulaklıklardan uzak durun. Hatta orta segment kulaklıklardan da uzak durun. sennheiser momentum veya sony mdr1 gibi kulaklıkları ancak sürebilir telefonunuz. Onda da emin olun sadece sürer. İyi bir mp3 çalar kadar kaliteli sesi olmayacaktır.

harici olarak mp3 çalar alacaksanız yine yüksek ohm lu kulaklıklardan uzak durun. Piyasada en güçlü mp3 çalarllardan olan fiio X3 ( 1. jenerasyon) bile Q701 i süremiyor. ( Sesi yeterince kaliteli çıkamıyor)

Bir diğer konu açık tip kulaklık ile dışarıda gezme konusundan vazgeçmeniz. Bi Q701 ile metroya binmek elinde müzik seti ile binmekle eşittir.

Yine en mantıklısı harici bir dac amp gibi bişey alınıp onunla kaliteli bir kapalı kulaklık kullanmak olur.

Telefonun üzerinde yazan 192khz veya kulaklık amfisi gibi süslü sözlere bakmayın.

2 kişi bunu beğendi.
  3. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,447
    #1063 okty_k, 15 Temmuz 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Temmuz 2016
    4 kişi bunu beğendi.
  4. InsomniumFerum

InsomniumFerum
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Anladım yorumlarınız için teşekkür ederim. Kapalı bir kulaklık, ohm değeri çok yüksek olmayan, dinlediğim müzik türüne uygun, kabloları modüler olup uzun süreli dinlemede rahatsızlık vermeyecek birşey olmalı.
    HD 25 i çok övüyorlar metal müzik için de. Sağolun.

5. Aleksey

Aleksey
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    Sennheiser HD 25
    Sennheiser HD25-1-II BASIC EDITION
    Sennheiser HD25 Light
    Sennheiser HD25 Plus
    Sennheiser HD25 Basic

Sennheiser HD 25-C-II

Bu listede altı çizili ve kalın olanlar güncel HD25 modelleri. Farkları yazmak gerekirse;

-HD25 Light çift kafa bandına sahip değil. Sürücü olarak eski SP modellerinin kullanıldığı, bir alt modeli kullanıyor.
    -HD25 Basic HD25-1 II nin aynısı. Düz kablo ve Pleather padler ile geliyor.
    -HD25 Plus da Basic paketin kulaklık bazında aynısı olmakla beraber 50$ farkla Coiled Cable, Velour pad (Bence gereklilik), Taşıma kılıfı ile geliyor. Bunları ayrı ayrı aldığınızda 50$'dan pahalıya geldiği için kulaklığı uzun vadeli kullanmayı düşünüyorsanız Plus paketi tavsiye ederim. Pleather padler ile de konforlu ancak hem yaz aylarında terletiyor, hem de Velour padler gerçekten ses ve konfor olarak iki üç gömlek katkı sağlıyor. Plus almasanız bile mutlaka Velour pad alın.

HD25'in en önemli artısı diğer konuşulan modellere göre neredeyse kafanızda olduğunu unutacağınız bir hafifliğe sahip. İzolasyonu toplu taşıma için uygun, dışarıya ses vermemekle beraber trafiğin veya metronun bütün gürültüsünü kesiyor.

Yakın zamanda HD25 incelemesi yazmayı düşünüyordum bu da ufak bir intro oldu onun için. :)

2 kişi bunu beğendi.
  6. InsomniumFerum

InsomniumFerum
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Anladım çok teşekkür ederim. O halde Sennheiser HD25 Plus modelini almak daha mantıklı olacaktır. Hem ileriye dönük pad ve taşıma çantası veriyor. En önemlisi de kısa kablo veriyor dışarıda kullanım için rahat.Peki sound hakkında ne dersiniz heavy metal dinliyorum daha çok.

#1066 InsomniumFerum, 15 Temmuz 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Temmuz 2016
  7. Aleksey

Aleksey
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    Kısa kablo vermiyor yalnız, o noktayı düzeltmek isterim. Coiled olduğu için hem ağır hem de yer kaplayan bir kablo. Avantajı masa başı kullanımda veya canlı performansta daha fazla hareket alanı bırakması, düz kabloya göre de çelik yerine bakır olduğu için seste iyileşmeler olduğunun söylenmesi (ben farketmedim iPhone veya Mac ile). Taşınılabilir kulaküstü kulaklıklar arasında Velour Pad - Düz Kablo ile ses ve konfor bakımından bence zirveye oynuyor (o da zirvede değilse).

Heavy Metal genelde dinlediğim bir müzik tarzı değil. O yüzden beklenti nedir bilmiyorum. Bas tarafında küçük bir eq müdahalesi yapardım kendi zevkime göre ben şu an dinlediğim Pull Me Under kaydına göre (Spotify Premium - Macbook Air). 24/96 Flac Metallica - Enter Sandman kaydı yüzümde bir gülümseme bırakacak kadar iyi geliyor bana (Vox Player - Macbook Air). Midlerin detayı ve tizlerin kontrollü olması en çok hoşuma giden tarafları. Bir de sahnesi kapalı bir kulaklık olmasına rağmen en önde demirlere tutunarak dinlediğim Scorpions konserini anımsattı bana. Umarım yardımcı olur.

2 kişi bunu beğendi.
  8. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Masdrop fostex 499usd kacmaz!:) ben aldim walla

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  9. boransayin

boransayin
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bütçe: 350 Dolar
    Amfi ve DAC hakkındaki durumu: Amfisiz ve DACsız kullanmak istiyorum
    Sıfır veya ikinci el tercihi: Sıfır
    Yurtiçi veya yurtdışı alım durumu: Yurt dışı
    Ne tür müzikler dinlediğinizi: Rock, Pop, Trance, FİLM

Son günlerde Metal, Trance ve Pop dinliyorum. Şu an yurtdışındayım. Aktif Ses Engelleme özelliği olan ve kulak üzeri (over-ear) bir kulaklık arıyorum. Aklımda Bose'nin Quiet Comfort 35 modeli var. Sizin fikriniz nedir ?

10. TheMadcap

TheMadcap
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    292
    Hifiman he560 amazon da 700$a düşmüş, almayı düşünüyorum, violectric v200 ile kullanacağım. İtirazı olan ya da farklı bir tavsiyesi olan var mı?

2 kişi bunu beğendi.
  11. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Selam, Violectrice hd800 yakisir, amfi nasil? Alinirmi? Sen nerden aldin?

12. TheMadcap

TheMadcap
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    292
    Hd800 düşünmüyorum, hem daha pahalı hem de daha analitik bildiğim kadarıyla çok analitik olsun istemiyorum. Amfi güzel, forumdan ikinci el almıştım zamanında, aldığım kişi de Hd800 ile kullanıyordu.

13. egecano

egecano
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bütçe: 900 TL
    Amfi ve DAC hakkındaki durumu: Onu bilmiyorum
    Sıfır veya ikinci el tercihi: Sıfır
    Yurtiçi veya yurtdışı alım durumu:
    Yurt içi
    Ne tür müzikler dinlediğinizi: Pop , R&B müzik ağırlıklı.
    Merhaba arkadaşlar kulaklık almak istiyorum müzik için. Kulaklık kablosuz olmalı ve dışarıya kesinlikle ses vermemeli. Telefon ve Laptopta kullanacağım ama daha çok telefonda kullanım olacak.Üstte yazdığım yazıları da uyarsa sevinirim. Yarın mağazaya gidip satın alacağım

14. Aleksey

Aleksey
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    Kablosuz olacaksa DAC zaten kulaklığın içinde olacak, amfi de gerekmeyecek. :)

15. egecano

egecano
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Tavsiyenizi bekliyorum yarın alınacak

16. Aleksey

Aleksey
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    O fiyatta kablosuz kulaklik olarak tavsiye verebilecek konumda degilim. Tek tavsiye edebilecegim husus aptX olayina dikkat edin. Farki ucuz kulakliklarda dahi duyuyorum. Kablosuz kulakliga bu kadar masraf yapilmasi konusunda emin degilim bu nedenle ilgi alanima girmedi hic.

17. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,509
    Dinlediklerim icinde audiophile sesini yakaladigina inandigim kablosuz kafaustulerden biri Pendulumic Stance S1+dir. Tavsiye ederim. Icinde dahili amfisi vardir. Şarji disinda ilave bir adet AAA pil ile de calisiyor.F/Psi oldukca yuksektir.
    Sıfır fiyatı Amazon'da 200 dolar.
    https://www.amazon.com/PENDULUMIC-Wireless-Headphone-Audiophile-Freedom-Bluetooth/dp/B00OG7VW64

#1077 karanehir35, 1 Ağustos 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 1 Ağustos 2016
  18. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Bluetooth icin memlekette bulunacak opsiyon kesinlikle momentum sennheiser yada bwp5

19. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    613
    Kablosuz olarak sony mdr1rbt ve sonrasında çıkanları da tavsiye ederim.

pendulumic kablosuz olarak çok efsane bir kulaklık. Hatta kablolu çaldığından daha iyi çalıyor. Çok enteresan gelmişti bana.

20. orrhan2591

orrhan2591
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bütçem max 1000tl
    ipod touch 4g ile kullanacağım
    yurtiçinden sıfır almayı düşünüyorum
    amfi oladabilir olmayadabilir
    pop ve rock müzik dinliyorum
    sahnesi geniş ve derin olmalı ve enstrümanları ayırt edebileceğim kulaklık tavsiyelerinizi bekliyorum.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.