500TL ve üzeri Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. zamlamammaz

zamlamammaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    [quote author=Be Creative link=topic=3455.msg65960#msg65960 date=1346534512]
    Daha karanlık kalıyorlar sanki. HD5XX'lere gönül koyduysanız çok da birbirlerinden farklı karakterde sayılmazlar aslında. HD595 bir nevi devamı gibi HD555'in. Ya da HD580 amfili kullanım için olmak üzere yine benzer ses rengi sunuyor.
    [/quote]

bunu söylediğiniz iyi oldu. :eek:k teşekkürler

2. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    807
    Fatih sana bir diymod lazim.kulaklik olarakta denon serilerini de listeye eklemelisin.d5000 d7000.

Collapse Signature Expand Signature
  3. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    260
    Abi denonlar genelde pahalı oluyor diye pek araştırmıyodum, yine bakıyım çok sağol

4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Haklisin Fatih, ben denon d5000'i 450 dolar civari birseye almistim. Ancak d2000 ile 5binin arasinda nerdeyse tek fark ahsap kupa oldugundan dolayi d2000 alsan da olur. Ama portatif kullanmayi unut :) Ben o 3mt kabloyu nereme saracagimi bilememistim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Son olarak aldığım hfi580de yavaştan sıkmaya başladı,arayışlar başladı yani :evl

Şimdi aklımda pro900,pro2900,hd650 var.Biraz alakasızlar farkındayım ama farklı tatlara bakayım diyorum birazda.Şu ana kadar CAL!,M50,hfi580 kullandım.En sevdiğim,en dinlerken zevk aldığım kulaklık şu an için hfi580.

Kaynak olarak elimde Musiland Monitor 02 US Dragon var.Hatırladığım kadarıyla hd650yi besler ama tam performans alamazsın gibisinden bişeyler denilmişti.

Şu an hfi580nin genel karakterinden oldukça memnunum yani.hd650 sanırım daha az bass veren daha nötr bir kulaklık ? Bu konuda pek bi bilgim yok açıkçası ?

Ultrasoneları zaten sevdim hiç riske girmeden pro900veya2900 alayım diyorum.Bir de açık bir kulaklık olsa iyi olcak.Malum İzmir'de hfi580ni pek kullanamıyorum yazları.Deli terletiyor.Pro2900e kaydım bu yüzden.Acaba ses karakteri nasıl onun ? Hfi580ne benzerse veya daha az basslı falansa alabilirim sanırım.

Birde hd650yi alacağım şimdi musilandda adam akıllı bir performans alamayacam büyük olasılıkla,ondan sonra amfi falan aramak biraz zor geliyor :evl Ultrasonelardan birini alsam yani sansa clip bile besler sanırım onları ? bu konuyuda merak ediyorum.

6. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Pro900un sesi hfi580 ile benzer degil. Hd650 daha uygun.

7. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,619
    Hd650'nin sesi nötr değil. :)

8. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    hfi580'ne ses karakteri olarak hangisi daha yakınsa onu almayı düşünüyorum şu an.Hd650yi sıfır olarak en uygun nasıl alabilirim Metan ne kadara satıyor ? Birde hd650 alırsam amfi olarak ne önerirsiniz.Fiyat/Performans'ı yüksek olan bir amfi olursa güzel olur. pro 2900 hakkında bir yorumunuz var mı peki ? Nedense ona daha bi yakınım şu an.Diğer yandan ultrasoneları alıp da beğenmezsen elden çıkartmak zor olcak gibi görünüyor.Pek satılmıyor sanki ultrasonelar 2.elde.hd650yi rahat satarım ama sanırım ?

9. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,619
    Evet 580 ile benzer diye bılıyorum.Ben e9-e7 ile kullanıyorum ama e7 yetersiz kalıyor. en kısa zamanda nfb12.1 almayı dusunuyorum.Metan'da pahalı 400 euro+kdv sanırım.Yurtdısında 400-450 dolar.

10. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
  11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    AKG'lerin bir çok kulaklığının HFI580 ile alakası yok.

12. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,619
    Media markt'da bayağı dinlediydim k702'yi öyle bassız bir kulaklık değil.Düşünün berbat bir kaynaktan dinledim.Neye bağlı olduğu belli bile değildi.Yine de bassız bir kulaklık değil.tok veriyor bassları.Daha sıcak ekipmanlarla şahane elektronik müzik dinlenir gibime gelıyor hatta head-fi'de trance dinleyenler bile var.Ama yine de riske atmayın paranızı. :evl

13. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Ultrasone çok yakın geliyo ya nedense :evl Neyse bi parayı denkleştireyim tam olarak bi daha bi durum incelemesi yaparım.Hd650yi yurtdışından almak sıkıntı olcak gibi geliyor birde.Ultrasoneları garantili olarak rahatça alırım sanırım.
    Hd650 alsam amfi olarak fiio e9 nasıl olur ?
    Bu arada cevaplar için teşekkürler.

14. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,619
    E9 hd650'yi cok iyi beslıyor sıkıntı yok bu konuda.Tabii maddi durumun el verıyorsa lambalı amfi al derim.HD650'ye ne kadar iyi ekipman alırsan o kadar iyi ses alırsın. :)

15. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bu sefer benim bir sorum olacak beyler.

Kafaüstü olarak geçmişte Akg k518LE, Aiaiai Tracks, Denon D2000(kısa bir süre), Denon D5000 ve Ultrasone Hfi580 kullandım. Ve kulakiçi olarak Westone um3x'e aşık oldum (ilk aşkım Sennheiser IE8 idi)
    Beğendiğim ses rengi az çok belli. Sıcak, keskin, net ve derin basla net tizli (d2k ve d5k'yı tenzih ederim onları zaten pek sevmedim) Dinlediğim müzik tarzı da Dubstep ve orta/hızlı elektronik rock müzik. Alırsam portatif kullanacağım. Çok yüksek impedanslar bana gelmez.

Headfi'de 310 dolara bir Parrot Zik buldum ama adam diyor ki "To my ears the sound signature is neutral, the presentation is natural and balanced" Yeni bir Denon D5000 yaşamaktan korktum. Siz ne önerirsiniz 300 dolar civarına?

16. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,146
    gerçi arkadaşlar bana kızacaklar ama westone 4 de sahnesi çok geniş (bence tabi) olarak dinlenebilir bir kulaklık tabi ben baskafa olarak daha başka şeyler de bakabilirim, boğaç beyden imod u bir alayım...

17. hulki

hulki
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    95
    Öncelikle yukarıdaki ifade D5000'i nötr bir kulaklık gibi değerlendirdiğiniz anlamına gelmiyor değil mi? D5000 için pek çok şey denebilir ama dengeli veya nötr bunlardan değil. :)

Parrot Zik'e gelecek olursam, kendisi bir bluetooth kulaklık olduğundan dolayı kulaklık ne kadar iyi olursa olsun ses kalitesi bluetooth arayüzünün dar bant genişliği ile sınırlı olduğundan alacağınız ses kalitesi kısıtlı olacaktır. Detaylı araştırmadığım için kablolu kullanma imkanı olup olmadığını bilmiyorum, kablolu kullanım imkanı varsa değerlendirilebilir.

300$ civarında düşük dirence (ve yüksek hassasiyete sahip) kulaklık arıyorsanız marka bazında seçenekleriniz Grado ve Audio Technica (ATH) ile sınırlı gibi. Müzik zevkinizden tahmin ettiğim kadarıyla Grado size pek uymayabilir. Bu durumda ATH'nin kapalı modellerine (W1000, W3000 vb.) yönelebilirsiniz.

18. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,695
    Parrot zik kabloyla kullanılıyor diye biliyorum...

19. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Hulki abim, dinledigim kisa sure boyunca 48 saate yakin da burnine ragmen gayet stabil giden (en azindan bana gore) bir sesi vardi. Ondan hareketle duz dedim notr dedim.

@baran: Normalde bluetooth. Ama 3.5 kablo girisi de varmis incelemeye gore.

Sent from my iPhone using Tapatalk

20. hulki

hulki
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    95
    Sesi stabil ama kesinlikle nötr değil. Nötr derken AKG'nin stüdyo kulaklıklarından (veya K701'den) bahsediyorum.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.