Arşiv Paylaşımı

'Müzik Genel' forumunda dinazor tarafından 17 Aralık 2020 tarihinde açılan konu

1. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    Arkadaşlar selamlar herkese.

Tidal'ın engellenmesi sonrasında harici hard diskimi sandığımdan çıkardım ve dinlemeye koyuldum. Dinlerken de aklıma, forumun eski zamanlarında - ki o zaman farklı bir nickle üye idim buraya - yaptığımız gibi bir paylaşım fikri geldi aklıma.

Fikir şu: dahil olmak isteyen arkadaşlarla, hard disklerimizi, flashları, artık her neyse işte, onları yollayarak, kendi arşivimizi yolladığımız arkadaşımızın istifadesine, ondaki arşivi de kendi istifademize sunabiliriz.

Kafasına yatıp, oluşuma dahil olmak isteyen varsa yazsın, hard diskimi yollayarak ilk paylaşımı yapmak isterim.

Herkese sağlıklı ve bol müzikli günler.

#1 dinazor, 17 Aralık 2020
    Son düzenleme: 17 Aralık 2020
    Picasso16 ve pyken123 bunu beğendi.
  2. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    547
    Hocam korunaklı ssd olsa neyse ama harddisklerin genelde 2 düşürmelik ömrü vardır. İçerisinde heleki mekanik hareketli parça olan birşey. RAM yada flash bellek değil malesef. Çok çok iyi paketlemenizi öneririm.

pyken123 bunu beğendi.
  3. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    İşin o kısmını düşünmemiştim açıkçası. Ama 2,5'' hdd yollarım olmazsa, 3,5'' olanlara göre daha mukavemetli gibi düşünüyorum, paketleme de daha kolay olur

4. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    203
    Ülkece upload hızlarını salsalar buluta geçsek böyle taş çağı yöntemlerine ihtiyacımız olmayacak ama olmuyor bir türlü..

5. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,336
    Bulutlar içerisinde yüksek kapasiteyi ucuz yollu sunan bir seçenek var mıdır?

6. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    google one var hocam ben kullaniyorum. 2 tb aylik 28 TL.

zodiac_tauruss bunu beğendi.
  7. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,800
    Aynı şehirde yaşayanlar için daha mantıklı bu . Diğer türlü kargo elemanları paketleri fırlatıyor. Bozulur hdd ler.

8. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,586
  9. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    Şu an bende 1 tblik bir hdd var. Taşıma çantası ile beraber pat pata sarıldığında ve kargo üstüne kırılır çıkartmalarından yapıştırıldığında bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Arşiv de flac, iso, dsd hep. 1tbye yakın. Sunduğunuz öneriler kapasite olarak yetersiz kalır.

10. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,586
    Sunduğum öneriler arasında 1tb'lık seçenek de mevcut:
    Ayrıca kim tek bir tane almak zorunda olduğumuzu söyledi ki? Kapasiteyi gönlümüzce -bütçemizin de el verdiği ölçüde- arttırmak ta özgürüz. Ben bütün yumurtaları aynı sepete koymamak adına 1tb almak yerine aynı/yakın fiyata 4x256 yı tercih ederim örneğin.

11. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    Masraflı olur öyle de, yoksa haklısınız.

12. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    Aslında katılım sağlamak isteyenler varsa, uzun sürmesi ve emek istemesine rağmen bulut çözümünü de düşünebiliriz.

Bununla ilgili olarak, alırız bir bulut, herkes elindeki arşivi peyderpey oraya yükler. Diğer arkadaşlar da downloadunu yapar.

Bu doğrultuda bir oluşuma dahil olmak isteyen var mı?

4-5 kişi olursak, @onurdogan4 'ün kullandığı çözümü deneyebiliriz. 6 kişilik aile üyeliği ile yıllık 290 TL, bence çok uygun.

Benim arzu ettiğim, yüksek kaliteli kayıt, albüm paylaşımı yapabilmek.

13. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137

Google one'da depolama alani 6 kişiye kadar paylaştirilabiliyor. Ama sorun şu ki 2 tb orta vadede dsd ve flac arşivi için ortak havuz oluşturmaya yetmeyebilir. 10 tb'lik pakete çikinca da fiyat astronomikleşiyor. 10 tb aylik 290 TL.

14. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    Doğru aslında, aklıma geldi çünkü sırf bende 1 tbye yakın dosya var ama orada da şöyle bir çözüm getirilebilir, limite ulaşıldığında ya da yaklaşıldığında, tüm üyelerin arşive sahip olması sağlanıp kota boşaltılır.

15. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,800
    Klasik aynı şehirde veya yakın olanların buluşup eldekileri paylaşması daha sempatik bence:)

16. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    O da olur tabii ama malum, salgın ortamı. Diğer türlüsü olursa da uzak olanlar da yararlanır.

"Ankara’da olup paylaşımda bulunmak isteyen olursa benle iletişime geçebilir" de diyeyim.

17. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    255
    Eskişehir'de yaşayan arkadaşlar eğer harici disklerini getirebilirlerse, çoğunluğu kendi CD arşivimden FLAC olarak rip'lediğim arşivimi kopyalayabilirim ben de.

Yanına bir de ekşisözlük meritokrasi paylaşım ağından indirdiğim, yaklaşık 4 GB boyutundaki binlerce e-kitap'tan oluşan arşivi de atarım :)

fortress34 bunu beğendi.
  18. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    885
    Arşiv paylaşımı teklifiniz için teşekkürler, imkanlar elversin isterdim..
    E-kitapları Google drive’a yükleme imkanınız varsa başta ben olmak üzere birçok arkadaşımız müteşekkir olacaktır.. Mümkün mü sizin için?

Collapse Signature Expand Signature
    endia bunu beğendi.
  19. dinazor

dinazor
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    Ben de merak edenler ya da değer mi değmez mi düşünenler için arşivimi ekleyeyim.
    Klasik ve jazz ağırlıklı. Flac, sacd isoları, dsd dosyalar var. Belli bir seviye olmasını gözettim.

20. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    255
    Oturduğum sitede ne fiber ne kablo internet seçeneği olduğu için 16/1 ADSL abonesiyim; 1 mbit upload var ve fiilen 756 Kbit bağlantı yapılıyor :) Bu şekilde 4 GB veriyi buluta yüklemek çok zor olur benim için.