DAP ve Ekipman Fotoğraf Galerisi

'DAP ve Ekipman Fotoğraflarımız' forumunda Be Creative tarafından 29 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    885
    Umut çok pardon şu an gördüm.

Kafaüstü kulaklık konusunda çok deneyimli değilim ama kendimce anlatayım HD650 üzerinden K701 hakkında bir şeyler.

Genel olarak downtempo,Trip hop ve yoğunlukla elektronik dinleyen biri olarak bas kısmında hayal kırıklığı yaşarım diye düşünmüştüm ama ilk taktığımda ama çok şaşırttı beni. Baslar hacim olarak HD650'den az ancak hız ve kalite olarak daha çok beğendim açıkçası. Kendisi bana elektronik müzikte bile hacmin değil hızın ve kalitenin daha önemli oduğunu gösterdi. Ama tabii eninde sonunda HD650'nin gümbürtülü basına geri döndüm o da ayrı :)

Sahne olarak gayet geniş ama sahneyi tüm seslerde geniş sunmaya çalışma gibi bir sorunu var bence. HD 650 sahneyi hem kafanızın içinde hem de kulağınızın dışında çok güzel konumlandırırken, K701 ise tüm sesleri geniş bir sahneye yayması rahatsız etti bir süre sonra. HD 650 ayrıca K701'ye göre daha sıcak bir sese sahip ki bence sahne sunumunun bile bununla alakası var.

Tizlerde HD 650'ye göre daha sert tizleri var K701'in. Daha soğuk da diyebiliriz. HD 650'de tizleri daha önde ve bir o kadar sıcak duyabilmek beni mest etti açıkçası çünkü dinlediğim müziklere çok uyumluydu. Midler konusunda iki kulaklıklta çok iyiler. K701 genel sunumda midleri ön planda olan bir kulaklık. Çok da başarılı midleri var ama yine HD 650 aynı derecede iyi bir mid sunumuna sahipken ayrıca daha sıcak ve müziğe göre öne çıkıp geriye düşebiliyor. Yine mid konusunda HD650'yi daha fazla beğendim ben.

Tabii kullanabildiğim en iyi kafaüstü kulaklık HD 650 olduğu için çok sağlıklı bilgi verememiş olabilirim. Kafanın karıştığı yerlerde Yağız daha sağlıklı bilgi verebilir.

Sistem Musiland US02+Headroom micro dac ve Meier Concerto birleşimiydi.

2. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Çok teşekkürler Koray :worship
    Çok zıt türler dinlediğimiz için ben k701'i daha çok beğenirim diye düşündüm şimdi.Aslında çok kısa bir süre dinlemişliğim var yıllar önce midleri hala aklımdan çıkmadı.Hd650 için ise benden ne kadar uzak olursa o kadar iyidir diyorum :evl Tekrar çok çok teşekkür ederim,beni kırmayıp yorumlarını paylaştığın için.

Collapse Signature Expand Signature
  3. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    885
    Ne demek, umarım bişeyler canlanmıştır kafanda. Bu arada Yağız ile hemen hemen aynı müzikleri dinliyorsunuz diye tahmin ediyorum. Dediğim gibi Yağız'ı biraz darlarsan dökülür :evl Çünkü HD 650'yi o da daha çok seviyor bildiğim kadarıyla.

4. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Yağız dökülürsen çok sevinirim. ;D Yahu ben hd650'i sevemedim bir türlü,ben hd600'cüyüm :love:

5. historymanx

historymanx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    701 i henüz Cihan'a ulaştıramadık onca işin gücün arasında Yağız'ın zamanı olmuyor haklı olarak. Heed canamp 701 ikilisini Cihan inceledikten sonra bi buluşma yapalım kendi çapımızda Koray
    heed canamp ile dinlersen bahsedilen bas hacminin de görece arttığına şahit olacaksın concerto besler ama k701 in yüksek akım olayı farklı biraz Saffet'e yıkacağız bu durumda buluşma olayını

6. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,695
    Ve Aleyküm selam :coolsmiley:

#1246 Baran, 15 Nisan 2013
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  7. historymanx

historymanx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Umut hd650 konusunda hemfikiriz bana da sanki yapabilecekleri kısıtlanmış bir kulaklık gibi geliyor ve hd600 deki ferahlığı arıyor insan

8. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,592
    Hayırlı olsun Baran hocam.Nedir bu bolluk,peş peşe geliyor yahu ;D

9. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Forumun parası bitti yahu :eek: Hayırlı olsun :)

10. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    885
    Baran hayırlı olsun.

Yine bu noktada dinlenilen müzik türüne göre kulaklık olayının önemini anlıyoruz.

Buluşma olayı da çok güzel olur. İnşallah bir sorun olmazsa buluşuruz yakın zamanda.

Bu arada o aletleri bana tattıran Yağız ve Saffet'e de tekrar teşekkür etmek isterim.

11. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    :worship

#1251 sertac, 15 Nisan 2013
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  12. witness

witness
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    90
    Hayırlara vesile olsun :D

13. Riffraff

Riffraff
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Baran bunu da gönder bana, bir karşılaştırma yapayım ;D

14. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Aynen Uğur hd600'ün üst modeli gibi lanse edilse de ses olarak bence alt modeli. Ama o kadar çok fanı var ki bu ürünün onlara da hak vermiyor değilim bu işin %50'si zevk sonuçta.

15. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,619
    Hd650'nin bayan corap mod'lu halini dinledin mi umut abi?

Belki o o zaman sevebilirsin.

16. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Yok Oğulcan dinlemedim ama istediği kadar modlansa da bana uyacağına ihtimal vermiyorum. Çünkü aşırı detaylı-parlak bir sistemde bile ilgimi çekmedi. Tabi bu kulaklığa kötü deme gibi bir haddim yok dediğim gibi bana çok uzak bir alet vesselam.seninle de dinlediğimiz müzik türleri çok ters zaten :wink

17. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,619
    Dogrudur abi.Zevk meselesi sonuçta.Sertug abi de mod dan önce beğenmıyormuş,sonrasında beğenmiş.O yorum aklıma geldi.Ondan dedim. :)

18. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    71
    Ne demek ya :) Sen dinlemek istediğin ne varsa söyle Koray elden teslim ederim ben, bir mesajın yeter :angel:

Bu işin bana patlayacağını biliyordum peşinen :evl Her daim bekliyorum biliyorsun abi :)

19. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    650 için çorap modu bence elzem.Açıkçası eski haline getirip dinlediğimde, 650'nin garip yanları çok daha fazla belirginleşiyor.

20. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Sertuğ abi ile de beklentilerimiz farklıdır zaten ;D Ters olan benim aslında mesela önce üst frekanslara bakıyorum ben :cheesy: