Elektronik sigara

'Konu Dışı' forumunda Nyanna tarafından 5 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,807
    Bende ciger cekimi topluluguna girdim hayırlı olsun dolayısıyla sigara içimi mod ve atomizer e alternatif ciger cekimi mod baslik ve tel almaya niyetlendim. Su an pico, Troy 1x 28 ga kullanıyorum sikinti yok hersey on numara. Ciğer icin tayfun gt2 ile denemelerim var 26 ga tel ile gayet iyi ama smok alien kit veya griffin 25 top air flow almayi düşünüyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  2. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,024
    elimde fazladan pico var düşünen varsa iletişime geçebilir..(satıldı)

#242 complete, 22 Şubat 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Şubat 2017
  3. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,745
    Bende de Joyetech Ultimo ve Serpent Mini Atomizer tankları var :)

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  4. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,807
    Bende de griffin 25 top air flow var fazladan :) almayi düşünen olursa vereyim.

5. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    623
    Yok bende var :)

6. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,807
    Ben de sattim zaten. Smok alien ve tfv8 baby den baskasi yalanmis anladim. Sigara icinse tabiki troy ve efkar likit.

7. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Arkadaslar merhaba, ben normalde duzenli sigara icen birisi degilim. Yillar once duzenli icerdim sonra ara ara baslama denemesi yaptim ancak kokusundan ve bedensel zararlarindan rahatsiz oldum simdi ara ara sosyal icici yada canim sikkinken iciyorum. Bazen aylarca icmiyorum bazende ustuste yakiyorum. Kokusundan ve dumanindan tiksindigimde oluyor canimin istedigide umarim yazdiklarimi anlayabiliyorsunuzdur cok istikrarsiz tutarsiz gozukuyor cunku. Ben icip pisman olacagima bedenimin bu arzusunu bastirsin diye elektronik sigaraya baslamaya karar verdim. Biraz arastirayim dedim ancak bu is basli baslina bir dunyaymis sastim kaldim.

8. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,807
    Sigara tadi ve keyfi istersen pico mod ve troy al.likit icin ise efkar 12 mg tiryaki ve silahli kuvvetler. Nargile keyfi istersen smok alien al. Likit icin ise damak tadina gore vapor field veya no name likitlerden al...

2 kişi bunu beğendi.
  9. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Hocam tavsiyeleriniz icin tesekkurler simdi sigara desem ilerde nargile cekim isterim her ikisinede yeter mi smok alien, hazir coilli midir?

10. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,807
    Smok alien kendi basligi ile geliyor ve cok iyi. Hem hazir hem kendi sarim yapılan coilleri var. Onu alip bir de troy baslik alabilirsiniz.

11. okty_k

okty_k
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,447
    Merhabalar,

https://www.joyetech.info.tr/ sitesinden eşim için elektronik sigara bakıyoruz. Bu siteden alışveriş yapan var mı acaba?
    İlk defa kullanacağız. Kullanımı kolay ve pratik bir model düşünüyoruz.
    Elektronik sigara ve likidin %100 güvenli olmasını istiyoruz.
    Light sigara kullanıyoruz (0,5 mg nikotin oranlı). Günde 17 - 20 adet sigara içiliyor diyebiliriz.
    Yukarıdaki bilgilere göre başlangıç için aromasız likid ve elektronik sigara olarak ne tavsiye edersiniz?

Teşekkürler...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Ağustos 2017 ---
    isteyen arkadaşlar özelden de yazabilirler...

#251 okty_k, 16 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 16 Ağustos 2017
  12. Hypthus

Hypthus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Hocam, E-Sigaram.us forumundaki ilanlara bakın. Hepsi güvenilirler. Bu tarz ne oldugu bılınmedık sıtelere prim vermeyin. Likit olarak 6mg nikotin içerikli likit alın. İlk elektronik sigaranız ise Eleaf iJust S veya SMOK Stick v8 olsun, hem ucuzlar hem de performansları fazla.

2 kişi bunu beğendi.
  13. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,807
    Sigara gibi icilecekse istick pico ve troy 1x alin. Likit olarak da 9 mg efkar tiryaki ve 216 alın. 2 adet de sony vtc 5 pil. Nargile gibi icilecekse vaporesso revenger alin. Likit olarak damak tadiniza göre secenek cok. Marka olarak çok var ornegin thebestlikit fena degil kendi siteleri de var. Alışverişi face gruplarindan taninmis kisilerden yapin. Uzun is kolay gelsin

4 kişi bunu beğendi.
  14. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    184
    Bu konuyu okurken şu mesajımı gördüm. İçim cız etti. Bu mesajdan iki buçuk yıl sonra puro ile yeniden sigaraya başladım. Şimdi günde 1,5 paket gidiyor. Oysa sigara içmediğim zamanlarda ne kadar iyi hissediyordum. Tekrar bırakmak istiyorum ama stres diz boyu. Bu elektronik sigara belki yardımcı olur. Yalnız yazılan markalar, kitler, atomizerler, başlangıç-ileri seviyelere falan o kadar kafa karıştırıcı ki. Basit tavsiye isteyenlere bile, şu marka gövde, şu marka atomizer al, pili şuradan, likiti felanca al şeklinde tavsiyeler gelmiş. Bu işin fiyat performans, komple bir kit'i falan yok mudur, direk alalım.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Ağustos 2017 ---

#254 ulyses, 17 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Ağustos 2017
    2 kişi bunu beğendi.
  15. Hypthus

Hypthus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    öm atın hocam ben cevaplayım. arkadaşların önerdiği kitler hep medium seviye kitler başlangıç seviyesiyle alakası yok. :)

3 kişi bunu beğendi.
  16. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    634
    @okty_k , @ulyses

Joyetech eVic VTwo Mini + Cubis Pro setini öneririm.
    eLeaf iStick Pico da olabilir.
    Yanına da Sony/LG kaliteli, +20A pil alın.

Mod(alttaki tuşlu muşlu cihaz) kısmı olarak oldukça iyiler. Başlangıç-orta seviye her şekilde memnun eder.
    Cubis Pro da başlangıç için güzel bir atomizer. Türlü türlü coil'leri var ve ciğer çekimi, sigara içimi gibi tüm içiş şekillerine imkan veriyor. Deneye deneye neyi sevdiğinizi öğrenirsiniz. 2. atomizer'ınızı da ona göre alırsınız.
    "Başlangıç olarak zattiri markasının zuttiri modeli MTL için süper, pippiri markasının çükkürü modeli DL için harika" geyiklerine hiç bulaşmayın. Onu zamanla kendiniz öğrenip karar vereceksiniz.

Kesinlikle çubuk, boru, sigara tipli olanları almayın. Birkaç gün kullanılıp kenara atılıyor onlar. Güçleri yetersiz, ayarları kısıtlı.
    Mod içerisinde kendi özel tankı olan modelleri de almayın. (Örnek Joyetech Ego AIO, Joyetech eGrip)

Güvenilmez, garip sitelerden de almayın. Bu işin bir forumu var, oradaki onaylı, referansları yorumları olan siteleri tercih edin.

Likit konusuna gelirsek de, 6mg nikotin oranlı likitler başlangıç için iyi olabilir. Ama gene de yanına 9-10mg'lık bir likit daha alın.
    Gene o forumdan likit yorumları alabilirsiniz.
    Tütün aromalı isterseniz Efkar Hayat, tatlı isterseniz Heisenberg Cookie Star en klasik/güvenli önerilerdir.
    Beğenmeyeceğiniz likitle başlarsanız devamı gelmez. Mangolu, ananaslı, Djarum'lu gibi fantezi tatlara ilk başta girmeyin.
    Nikotin oranınızı, sevdiğiniz tadı çözdükten sonra DIY/EvYap/Kendin pişir kendin iç olaylarına girersiniz. Çok çok daha ucuza gelir ve içiniz rahat eder.

Not: 2 seneyi geçti esigara kullanımım. Yukarıda yazdıklarım kendi tecrübelerim + başlattığım ve sonradan bırakan 5-10 kişiyle anladığım şeylerdir, kefilim :deli

Not2: Site konusunda özel mesaj atabilirsiniz. Buraya yazmayayım. (önceki sayfalarda yazmış da olabilirim)

4 kişi bunu beğendi.
  17. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Bende 3 aydır kullanıyorum, @pea ve diğer arkadaşlara katılıyorum. Sigara içimi kullancaksanız troy alıp geçin diğer klon tanklı ürünlerle uğraşmayın. Hem akıtması, likit değiştirmesi dert, troy rda olduğundan dilediğin zaman tel pamuk değiştir yıka kullan. Ciğer kullanacaksanda tek coilli bir rda pico yada al85 cihazlarla çok çok yeterli oluyor. İlk alırken görüntülere çok aldanıyoruz nefsimize yeniliyoruz. Çok planlı ve programlı alışveriş yaparsan üzmez seni. Zaten oldukçada külfetli bir iş amorti etmesi uzun sürebilir.

İlk likitini doğru seç yoksa bu işten soğutur seni. Ben şahsen artık bütçemi moda değil likit ve atomizerlere harcıyorum çünkü işin sırrı orada. Atomizer %75, mod %25 lik paya sahip benim gözümde.

3 ayda kullandığım modlar;
    - Smok alien (Sattım)
    - Vaporesso tarot pro (Sattım)
    - AL85 (Kullanıyorum, daha da küçük birşey olsa alırım :)

Atomizer;
    - Serpent mini (Sattım)
    - Troy 1x v3 (Kullanıyorum)
    - Vandy vape pulse 22 rda (Kullanıyorum )

18. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    349
    konunun kaldırılmama nedeni, tutması sanırsam..

2 kişi bunu beğendi.
  19. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    893
    Smok AL85'in şimdiye kadar çıkanları sorunlu arkadaşlar, bildiğim kadarıyla halen düzeltilmedi..
    Ben 4 tane almıştım, 4'ü de bozuldu..
    İnternette bununla ilgili çok sayıda şikayet bulabilirsiniz..
    Güncelleme yapınca intihar eden bile çokça var, bilginize..

Yeni başlayanlar Eleaf Istick Pico kit çakın geçin arkadaşlar.. Ucuz, küçük/kibar ve sorunsuzdur..

2 kişi bunu beğendi.
  20. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Yazlık mod olarak hakikaten çok minik bir mod olan target mini öneririm. Mekanik için ise 18350 pil ile kullanırım diyene le petit gros ideal.