En Çok Övülen Giriş Seviye Kulaklıklarının Kapışması:)

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' forumunda TanrıTelecasterıKutsasın tarafından 6 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    359
    Arkadaşlar bu incelemede samsungun öve öve bitiremediği 100 dolarlık akg kulaklığını 50 dolarlık audıo budget kralı revonext qt2 yi ve aliexpress kralı xiaomi hybrid pro hd ı kıyaslayacağım.

Biliyorum arada fiyat farkı var ve kulaklıkların karakterleri çok farklı ama bu inceleme daha çok hi fi mantığını yeni kavramaya çalışan arkadaşları ilgilendiriyor.

KONFOR

Bu konuda,
    Akg açık arada önde plastik olduğu için hem çok hafif hemde kulağın dışına çok taşmıyor.
    Hybrid pro hd kulağın dışına çok taşıyor ve metal kasa olması biraz ağırlık yapıyor ancak taşınamayacak kadar ağır değil.
    Qt2 ise kulağın dışına taşmıyor ama kulaklığın çok ağır olması ve kabloyu kulağın arkasından doluyor almamız elbetteki berbat bir durum. Eğer rahatınıza düşkünseniz kesinlikle almayın.
    SES ANALİZİ

Ses Karakteri

Qt2
    diğer iki kulaklığa göre bass ağırlıklı daha soğuk ama zil sesleri çok dengeli tizler yumuşak sahne yakın. Basslar doğal ve gerçekçi midler ve enstürman sesleri ise kesinlikle fiyatının üzerinde. Bence bu fiyat bandında karışık müziklerde iş yapabilecek nadir kulaklıklardan biri.

Akg dengeli sıcak bir karakter sahip. Aynı zamanda tizler yine qt2 gibi yumuşak. Eğer derinlik denen şey enstrüman seslerinin yankılı gelmesi ise bu kulaklık çokça derin bir kulaklık. Bass olarak çok bir beklentisi olmayanlar bu kulaklığı sevebilir. Ancak karışık müziğe gelebileceğini hiç sanmıyorum.

hybrid pro hd Son derece parlak, bir sese sahip size her türlü sesi sunabiliyor ama karışık müziklere hiç gelemiyor. Klasik kitleyi memnun edecek midler olsada bu kulaklık bizleri gerek parlak tizleriyle gerekse olmayan bassları ile çokta memnun etmeyecektir. Aynı zamanda bu kulaklıkta ş s gibi seslerin patlama sorunuda mevcut.

Ses konusundaki genel eksiklikler

qt2 Açıkçası tizlerde bir eksiklik var. Diğer kulaklıklarla duyduğum bazı sesleri bunla duyamıyorum. Ve genel olarak ş s seslerinde patlama olmasada parlak cihazlarla dinlediğinizde ciddi patlamalar oluyor.(s9da inanılmaz patlama yaşadım)

Akg Açıkçası internette bir dünya fiyat var. Ancak hangi ilanlar orijinal bilemedim. Eğer ki fiyatı 100 dolar ise alınmaz. Ancak 180tl gibi bir fiyata sahipse kesinlikle denenmesi gereken kulaklıklar listesine ekleyebilirsiniz.

Pro Hd Eğer ki netteki övgüleri duyup alacaksanız sakın almayın çünkü kulaklıkta hangi sorunu ararsan ondan var ama eğer ki bu kulaklık şimdiye kadar dinleyeceğin en iyi kulaklık olacaka ve daha önce kullandığın kulaklıklar sıcak karakterliyse memnun kalırsın.

Sürülebilirlik
    Qt2 ve akg kulaklıklar gayet iyi ancak pro hd bu konuda bir tık geride.

Kutu İçeriği

xiaomi
    güzel bir plastik kutu ve taşıma kılıfı ile geliyor.(hepsini kaybettim) bu yüzden pro hd 1.sırada

Samsung akg kulaklık s9 ile beraber geldiğinden içinde kutu çıkmadı ama bu kulaklığın resimlerinde güzel bir kutu gözüküyor.

qt2 tam bir fiyasko içinden sadece kulak silikonu bide kablo çıktı.

Malzeme kalitesi

Hybrid pro hd kaliteli bir plastik kablo ile geliyor. Kasa ise metal plastik karışımı

Akg son derece kaliteli kumaş hissiyatlı bir kablo ile geliyor. Kasa plastik

qt2 ise silikon kaplı bir kablo ile geliyor ama kablosunun değişebilir olması bence büyük bir artı. Bunun dışında kasa metal ve ağır

Aynı şekilde kulaklık ucu olarak akg ve pro hd gayet iyi iken qt2 tam bir rezalet.

Son Değerlendirme

Tiz akg>qt2>pro hd

Bass qt2>akg>pro hd

Alt mid qt2>akg>pro hd

Üst mid akg>qt2>pro hd

Sürülebilirlik qt2=akg>pro hd

Uzun yıllar kullanılabilirlik qt2>>>>>akg>pro hd

f/P qt2=akg(180tl ise)>pro hd

13 kişi bunu beğendi.
  2. Penguen

Penguen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Samsung bu kulaklıkları kutu içeriğine koyduğunda 100 dolarlık kulaklıklar kadar performans veriyor diye tanıttı. Tabi gerçek daha farklı öyle olunca insanlar bu kulaklıklara agresif yorumlar yaptı çöp çamur gibi ses veriyor dedi. Ancak telefonun kutu içeriğinden çıkan bir kulaklığa göre başarılı iphone nun kulaklıklarından daha çok beğeniyorum ben.

3. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    359
    Hocam eğer ki netteki 180tl ye satılan kulaklıklar orijinal ise gayet iyiler.