ev için ses sistemi

'Genel Tartışma' forumunda bugra116 tarafından 19 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

1. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    Geçenlerde bir işim için Ulus elektrikçiler çarşısına gittim. Tanıdık bir abinin dükkanına uğradım sohbet muhabbet için, fotoğrafçı kendisi. Ayrıca walkman vs tamir ediyor. Dükkanında receiver ve kule tipi tarzı hoparlörü vardı, müzik çalıyordu bir yandan. Ses kısık olmasına rağmen bassları, netliği çok hoşuma gitti. Kulaklıktan da sıkıldım şuanda fischer kulaklığım var. 3000-4000TL bütçe ile ikinci el ses sistemi toplamak istiyorum. Ama raf tipi, kule tipi herhangi bir bilgim yok. Receiver mı tercih etmeliyim yoksa pcye DAC+amp mi almalıyım. Receiver seçerken kriterlerimi neye göre belirlemeliyim? aynısı hoparlör için de geçerli. Kriterlerimizi neye göre belirlemeliyiz. Teşekkürler şimdiden.
    bütçeme bakarsak tatmin edici bir sistem toplayabilir miyim?

Collapse Signature Expand Signature
  2. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    838
    Receiver (AVR) genelde filmler içindir. Müzik ise amacınız stereo amfi daha iyi olur. Yanına raf tipi ya da kule tipi bir hoparlör ve bir dac ile iyi bir netice alırsınız . Tabi burada bütçe ,odanın metrekaresi ,dinlediğiniz tarz vs. gibi kriterler var .

3. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    genellikle klasik rock ve r&b dinliyorum. 10mkare odaya düşünüyorum.küçük gelirse 20metrekare odaya da kurabilirim.

4. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    838
    10 m2 için aktif hoparlörleri de bir araştırın.

zxc ve bugra116 bunu beğendi.
  5. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    sahibindende oylesine hoparlorlere bakiyordum. celestion dl6 bookshelf hoparlor 3250tlden satiliyor. Ebayde veya herhangi bir yerde ayni urunu 100€ gibi bir fiyata goruyorum. aradaki fark cok komik. arastiricam eger mumkunse yurtdisindan alacagim. cunku hangi urune baksam burada 3k ise yurtdisinda farka gulunecek fiyatlar goruyorum. turk saticilar mi cok istiyor? ederi harbiden o kadar mi?

6. Metalingus

Metalingus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Topping MX3 amfi ile, Q Acoustics 3020i olabilir. Benim setup bu şekilde. 20-30 metrekare salonuma yetiyor da artıyor.

bugra116 bunu beğendi.
  7. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    hemen arastiriyorum tesekkurler.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 20 Eylül 2020 ---
    https://www.reddit.com/r/audiophile/comments/ivy8a1/got_inspired_to_dig_this_gem_out_of_the_closet/
    kulaklıkla dinlemekten çok ayrı bence ya böyle bi sistemle dinlemek. Kim bilir gerçekte nasıldır.

8. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    yeni konu acmak istemedim tecrubelerinize ve fikrinize ihtiyacim var. yurtdisindan biriyle anlastim sayilir evet dersem benim icin turkiyeye yollayacak.
    Daha once hoparlor icin kargo tecrubesi yasadiniz mi? sizce kargoda hasar gorur mu?
    ingiltereden gelecek kargo, vergi nasil olur? zaten butcem kisitli amfi icin de paramin kalmasini istiyorum. gumruk icin tecrubeli olanlar ozelden veya buradan bilgilendirip yardimci olursa cok sevinirim. Yanlis bir sey yapmak istemiyorum yardiminiza ihtiyacim var.
    bu arada hoparlor B&W dm602 s2.

9. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    838
    Nasıl guveniyorsunuz? Büyük risk bence. Bir de en az %40 vergi kargo hariç .

10. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    ebaydeki saticinin feedbacklerine ve money back guarenteeye guvendim. %40 cokmus ya :(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,685
    Vergi vs. olaylarini hic bilmiyorum.

Ancak Ebay'de fiyati $3500'u gecen ikinci el hoparlorler aldim ve sattim, ve hic sorun yasamadim daha. Sahsi hoparlorunu satan, cok alim satim yapmayan, 100% pozitif incelemeleri olan, gecmisi olan bir kullaniciysa guvenebilirsiniz bence.

Posta olayina gelince, eger orijinal kutusu varsa muhtemelen sorun olmaz.

Nazım ve bugra116 bunu beğendi.
  12. Metalingus

Metalingus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Ben yurtdışından çok ürün getiriyorum sorun olmuyor %18 ödüyorum vergiyi. Sözde ötv şu bu var ama benden hiç bu ücretler istenmedi.
    High End hoparlör düşünenlere Buchardt Audio şöyle bir güzellik yapmış. 2-5 günde ulaşıyor. Kargo ve gümrük vergilerini onlardan. Herkes her ülkeden aynı fiyata aynı ürünü alıyor. Şu covid süreci geçsin bir Buchardt A500 düşünmüyor değilim...

bugra116 bunu beğendi.
  13. bugra116

bugra116
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    55
    cok faydali bilgi umarim ihtiyaci olan herkes gorur. bende bakacagim simdi tesekkur ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

14. Aytac

Aytac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    114
    Dali Kubik Free ve Extra'dan oluşan bir sistem var bende. İçinde kendi amfi ve dac'ı var. USB bağlantı ile bilgisayara, optik bağlantı ile PS4'e bağladım. Kablosuz da kullanılabiliyor. Sesi mükemmel.

Mikrobiyolog bunu beğendi.