Film İncelemeleri Ve En Son İzlediğiniz Filmler

'Konu Dışı' forumunda KontG tarafından 11 Eylül 2007 tarihinde açılan konu

1. EgoMaster

EgoMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Beni İskandinav ülkelerinden soğutan filmdir.

2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Film izlemeyi müzik dinlemekten de çok severim ve daha çok para harcarım desem bana kızar mısınız?İzlediğim filmlerin sayısını söyleyebilmem imkansız.Belki 1000 belki çook daha fazla.

Son izlediğim filmse Moon"Ay" adlı çok ilginç bir bilimkurgu.Tüm dostlara tavsiye ederim.

İmdb linki: http://www.imdb.com/title/tt1182345/

3. Sine nomine

Sine nomine
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Fatih Akın'ın "Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul" belgeselini tavsiye ederim. İstanbul'u müziği üstünden anlatan şahane bir belgesel.

Fatih Akın belgeselden şöyle bahsediyor; "İstanbul çok boyutlu müziklerin şehri. Bir şehrin müziği, o şehri tanımlar. Şehir de bir ülkeyi tanımlar. Bu kentte 20 milyon insan yaşıyor. Bunların arasında ülkeyi temsil eden gruplar var. İstanbul'a hakim olan kaos bir harmoni oluşturuyor. Bu harmoni de İstanbul müziğinin içinde bulunuyor. Bu yüzden benim filmim, aynı zamanda İstanbul'un müzik üzerinden çekilmiş bir portresidir."

4. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Ben de birkaç öneride bulunmak isterim.Genelde dram izlerim.İzlediğim ve beni etkileyen dram filmlerinden aklıma gelenler :
    1-Hachiko-A dog story
    2-Black(Hindistan yapımı diye önyargıyla yaklasmıstım ama pişman oldum keşke daha önceden izleseymişim dedim)
    3-Hayat Güzeldir(Life is beautiful)
    şimdilik aklıma gelenler bunlar.

5. cukkaSG

cukkaSG
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Black gerçekten muhteşem bir film. Bu filmi izledikten sonra yaşadığınız sorunlara daha olumlu yaklaşacaksınız. Denemelisiniz derim.

6. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Blackteki karakter agir bir vakaydi. Gelisim ve egitim acisindan yani. Ama asla agir zihinsel gerilikle veya otistik spektrum bozuklukla dogan ve "normal" olmasi sansi sifir olan bir kisinin ve ona bakmakla hukumlu ailesinin durumu kadar dramatik degil. Onlari beyaz perdeye aktar-a-mazlar bile!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
  7. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    http://www.imdb.com/title/tt1570728/
    Güzel bir filmdi.uzun süren bir evlilik ve bunun sonucunda olağan olan biten aşk vs.
    Steve Carell'in oyunculuğunu severim zaten.Filmde de gayet güzel oynamış.
    Kısaca tavsiye ederim.Ara ara sıkabiliyor ama.

8. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    http://www.imdb.com/title/tt1515091/
    Robert Downey Jr. ve Jude Law'ın olduğu bir film imkansız kötü olamaz zaten.Jared Harris'in de katılmasıyla muhteşem bir film olmuş bence.2 saat gibi bir süresi vardı.Evet 129 dkymış film.
    Bir an bile sıkmadı desem yalan olmaz.4 parça halinde izledim ama filmi sınavdan dolayı ^^ Yemek aralarında 30 dklık bölümler halinde izledim.Oyunculuklar muhteşem.Dekor-sahne-yer seçimleride aynı muhteşemlikte.
    Bu filmide gözüm kapalı öneririm.

9. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    İlk olarak +18 içerik abartı değildi tam tadında bırakmışlar.Eğlence için izlenebilir ama öyle önermem yani.Biraz zaman kaybı gibi oldu.

10. rimpo

rimpo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    http://www.imdb.com/title/tt1414378/
    Yeni Zelandanın çok güzel doğa manzaraları eşliğinde güzel bir film
    başka eski versionları da var,fakat ben bunu tavsiye ediyorum

11. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,792
    Dizi de olur heralde..

Game of Thrones'un elemanları.. Pek temiz yüzlülermiş yaa :)

12. ozgurozt

ozgurozt
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    4
    Man in Black çok güzeldi, hanımla bu akşam izledik, son sahnelerinde de gözüm yaşardı :uzgun

13. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,792
    Abi oldu olacak sonunu da söyleseydin bari ;D

14. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    885
    Özgürcüm aman sus, Baranla Enginin diline düşeceğine foseptik çukuruna düş daha iyi.. ;D

15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    En son Yenilmez'i (The Avengers) izledim.Efektleri dışında büyük bir esprisi yok.

Haa birde Yeşil Dev'in göründüğü sahneler.Espri anlayışı tavan yapıyor.

16. metinnitem1

metinnitem1
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
  17. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    Dün "I'm number four" isimli filmi izledim. Hayatımın 1saat 50 dk.sı boşa geçti. :angry

18. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

Zeki DEMİRKUBUZ'un "Yeraltı"sını izledim, akabinde burada yorumlayayım hemen.
    Sanatsal denilen filmlerin geneli gibi, sanatsal olmayan filmlerdeki hıza, akıcılığa, aksiyona sahip değildi pek tabii ki. Dostoyevski hastası olan ve filmin esinlendiği "Yeraltı" kitabı hayatının kitaplarından biri olan ben için, konusu ve anlatmak istedikleri düşünüldüğünde gayet güzeldi. Engin GÜNAYDIN söz konusu rol için bir nokta atışı olmuş, ha, ben oynamalı mıydım o rolü, evet, ama Zeki'ye bir türlü ulaşamadığım ( gerçekten film çekimlerinin Ankaram'da olduğunu duymamla birlikte filmin çekildiği yerleri çok dolandım mamafih rastlaşamadık kendisiyle bir türlü ) göz önüne alındığında, Engin çok isabetli bir tercih olmuş. Filme gitmeden önce, filmin Ankaram'da çekilmiş olmasının tali bir cazibe noktası olması hali, filmi seyrederken, olayda geçen ve karakterin içinde bulunduğu durumun altını iyice çizen ruh karartıcı birahanenin, müdavimi olduğum birahane olduğunu görmemle birlikte terfi etti ve ana cazibe noktaları listesine hızlı bir giriş yaptı.
    Kadraj, perspektif, alt metin, vb. konularda yorum yapacak düzeyde olmadığım, kırk yılda bir sinemaya giden, kırk yılda bir bilgisayarı açıp film izleyen, Nuri Bilge'nin "Uzak"ından hiç bir şey alamayan bir vatandaş olarak söyleyeceklerim bunlar.
    Son olarak, belki çok alakalı değil ama lütfen Dostoyevski'yi seviniz, sevdiriniz.
    Saygılar.

- Düzeltme: Ekleme. -

19. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    The Avengers (Yenilmezler) için çok büyük bir beklentim yoktu daha önceki Marvel filmlerinden çıkan tecrübeler sonucu. Ama fena film olmamış, yani düşük tuttuğum beklentimi karşıladı en azından. Tabii saçmalıkları saymaya başlarsam sabaha kadar sürer, o yüzden pek mantık aramayın derim. Loki sniper mermisini geri tepip headshot yapabildiğini göstermesine rağmen filmin sonuna kadar kendisine tabancayla ateş edilmesi mesela, herhalde Marvel (13-) olarak belirliyor dedirtiyor hedef kitleyi. Hulk'la ilgili de laflar hazırladım ama spoiler olmasın daha.

20. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    [quote author=Be Creative link=topic=561.msg54852#msg54852 date=1338294001]
    The Avengers (Yenilmezler) için çok büyük bir beklentim yoktu daha önceki Marvel filmlerinden çıkan tecrübeler sonucu. Ama fena film olmamış, yani düşük tuttuğum beklentimi karşıladı en azından. Tabii saçmalıkları saymaya başlarsam sabaha kadar sürer, o yüzden pek mantık aramayın derim. Loki sniper mermisini geri tepip headshot yapabildiğini göstermesine rağmen filmin sonuna kadar kendisine tabancayla ateş edilmesi mesela, herhalde Marvel (13-) olarak belirliyor dedirtiyor hedef kitleyi. Hulk'la ilgili de laflar hazırladım ama spoiler olmasın daha.
    [/quote]

O filmi bende bekliyordum fakat senaryo çok hoşuma gitmedi. O kadar ünlü kahramanı basit bir senaryoyla bir araya getirmişler(Bana göre). Ayrıca böyle bir filmde spiderman olmalıydı diye düşünüyorum.