Film İncelemeleri Ve En Son İzlediğiniz Filmler

'Konu Dışı' forumunda KontG tarafından 11 Eylül 2007 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,656
    Wire'ı bitirdim. İzlediğim en güzel diziydi. Konu koskoca bir şehirdi, polisiyle, suçlusuyla, siyasetçisiyle, öğretmeniyle, her şeyiyle... Her yönüyle kaliteli bir dizi olması yanında, yaşayan bir sistemin problemli noktalarına ışık tutan bir baş yapıt. Zaten tipik senaristlerin elinden çıkmadığı da belli. Mümkün değil çünkü...

Millet olarak bir çok olumlu özelliğimiz (sağlam aile yapısı, yaşlıya saygı, komşuluk, misafire hürmet) yanında malesef ölümcül derecede büyük bir sorunumuz bu: ayrımcılık, kabilecilik, vs.

İnsanların sonuna kadar özgür olduğu tercihleri (din, politik görüş, vs.) onlara haram ediyoruz. Malesef çok kötü bir özellik, ve faturası da çok ağır...

#1181 zxc, 3 Mart 2021
    Son düzenleme: 3 Mart 2021
    Mikrobiyolog ve DrWhite bunu beğendi.
  2. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,341
    Bazı filmleri sanatsal ve teknik değerlendirmelerden uzak, sadece duygusu, dinginliği ve huzuru için izlemeyi seviyorum. Bu film de öylesi... Modern hayatta, benzer büyük kayıplar yaşamış iki insanın, yine benzer bir şekilde tabiata atılıp arayışa girmelerinin ve yollarının bir şekilde kesişmesinin hikayesi... Ben çok sevdim, dilerim siz de seversiniz.

https://www.imdb.com/title/tt10265034/

3. Ercan

Ercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13

izlemeyen varsa twelve monkeys i öneririm. zaman kavramının en iyi işlendiği filmlerden biri olarak kabul edilir. zamanda yolculuk temasının suyunu çıkaran filmlere ders niteliğinde.

4. Ercan

Ercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    forum sayesinde OZ u izledim ve harikaydı. teşekkür ediyorum tavsiye edenlere.

zxc ve DrWhite bunu beğendi.
  5. Candlemass

Candlemass
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    41
    En son izlediğim film, hem başrol Riz Ahmed'in en iyi erkek oyuncu Oscar'ına, hem de filmin en iyi film dalında aday olduğu, (şahsi kanaatimce en güçlü aday olduğu) ''Sound of Metal''. Amazon Prime'da yer alan en başarılı işlerden biri.

ckn, zodiac_tauruss ve coolblue bunu beğendi.
  6. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    344

Ercan bunu beğendi.
  7. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    Zack Snyder’s Justice League.

2017’deki filmden sonra ilaç gibi gelmiştir. Karakterler daha iyi oturmuş. Hepsinin hikayesi ayrıntılı olarak anlatılmış. Şahsen izlerken hiç sıkılmadım.

8. Ercan

Ercan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    I am thinking of ending things son yılların en iyi filmi bence.

Candlemass bunu beğendi.
  9. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,341
    Bu filmi belki 20 yıl evvel Star'da bir pazar akşamı Parliament Sinema Kuşağı'nda izlemiştim ve çok sevmiştim. Bugün ne hikmetse aklıma geldi ve yeniden izledim. Yine çok severek izledim ve bu kez soundtrack'ı da ilgimi çekti. Hem filmi önermiş olayım hem de soundtrack'ını önermiş olayım.

https://www.imdb.com/title/tt0132512/

Halitkin bunu beğendi.
  10. heja-maica

heja-maica
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Lupin güzel diziydi tavsiye ederim yeni bitirdim.

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,656
    Senaryoda çok fazla 'oldu bitti'ye getirme var. Gerçi ona rağmen bile bile izledim yine, yapım kalburüstü olduğu için.

12. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,796
    İlk sezonu izlediğim için başladım ben de şimdi. Çerez niyetine izleniyor.

İkinci bölümün başında adam arabanın camını patlatıyor, 2 dk sonra bakıyorsun araç seyir halindeyken cam sağlam. Bu devamlılık işlerine çok takılıyorum ben. Bir yapım iyi mi kötü mü oradan hesap ediyorum, senaryo ne kadar muhteşem olursa olsun çiziyorum üstünü.

13. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    Güzel film.Beklentim nedense yüksek değildi ama izlerken hem güldüm hem gerildim.Klasik takasii mike filmi.Karakterler de cok orijinal :) İmdb 6.8 yazıyor ama helalinden 10/7 veririm ben.

Mustafa ALKAN ve Halitkin bunu beğendi.
  14. wicalen

wicalen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    gerilim/dram/hayatta kalma filmi. gerçek yaşanmış olayları birebir filme dökmüşler. 7.5/10 veririm. kesinlikle izlemenizi öneririm. [​IMG]

refuserQ, zodiac_tauruss ve Halitkin bunu beğendi.
  15. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,341
    Yaşanmış bir hikayeden senaryoya aktarılmış olması çok daha izlenesi kılıyor. Çok beğenmiştim, tavsiye ederim.

wicalen ve Halitkin bunu beğendi.
  16. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    239
    Sanırım iki yıl olmuştu sinemaya gitmeyeli.
    Bu orucu Snake Eyes filmi ile bozdum amma velakin istediğim film olmamış.
    Belki de ben beklentilerimi çok yükselttim.
    Sevdiğim bir seriydi ama konu çok yüzeysel ve baştan sağma işlenmiş izlenimi verdi bana. Bazı yerlerde 2-3 sahne ilerisini tahmin etmek çok kolaydı.
    Storm Shadow hep favori karakterim olmuştur, onun da alt metni eksik kalmış ama yine karakteri ve yaptıkları şeyler itibariyle en oturaklı karakter oydu.
    Diğer karakterlerin nesi vardı sorusuna yanıt vermem demek spoiler vermem demek olacak o yüzden burada kesiyorum.

umarım devam filmleri daha iyi olur.

Halitkin ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,656
    Birincisini sinemada izlemiştim. Kötüydü. İkincisi birincisinden daha düşük rating almış IMDB de... Velhasıl başarısız bir filmin yine başarısız bir ikinci çekimi herkese hayırlı uğurlu olsun... :)

Bu arada:

Halitkin ve artears bunu beğendi.
  18. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,470
    Şu Nicolas Cage'in aynı yüz ifadesi ile rol yapmasını hiç sevmem ve yeteneksiz bulurum, Francis Ford Coppola'nın yeğeni olmasaydı bu konuma gelemezdi diye düşünürüm, ama şu videoya gülmekten karnıma ağrı girdi. Adam kendisinin ve filmlerinin farkında, kendisi ile dalga geçebiliyor ve bu konuda çok da rahat. Öyle ki kopyasının kendisinden daha çok Nicolas Cage olmasına izin vermiş resmen. "Her Nicolas Cage filminin iki özelliği vardır, 1. Tüm diyaloglar ya fısıldanır ya da bağırarak söylenir ve 2. Her şey yanar". Valla doğru. Koptum resmen :D

Bunun tercümesini yazmayacağım, anlam kaybı olmasın, ama bu cümle de bitirdi beni:
    "Exaggerated screaming psychopath that just doesn't exist" ve cevap: "That's high praise"

Helal olsun, bunun kadar kendi yaptığı işin farkında olup onunla dalga geçebilen adam görmedim. Adama bakışımı değiştirdi bu video, çok saygı duydum...

Sent from my fridge using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
    Halitkin bunu beğendi.
  19. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,181

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    Halitkin bunu beğendi.