Galaxy Buds + vs Galaxy Buds Live

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' forumunda theoldman tarafından 27 Aralık 2020 tarihinde açılan konu

1. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    461
    bolumdeki son inceleme konusu da benimmis, kimse bir sey incelemiyor sanirim bu aralar. karantina nedeni ile bu alana ilgi artar diye dusunmustum.

iemlere, bilhassa kablosuz iemlere olan onyargim yuzunden epeyce geciktirdim aslinda bu alana girme konusunu ancak 3.5mm girisli telefonum bozulup ta yeni telefona gecince bir de telefona dac baglayip mobil urunu aparatlarla kullanmak hosuma gitmeyince kablosuz tercihinde bulundum. biraz inceleme gibi, biraz karsilastirma gibi olacak konu.

dizayn malumunuz epey farkli. buds + klasik iem tasarimi iken buds live yenilikci 'fasulya' tasarimiyla kullanim konusunda da farkliliga gitmis. benim gibi iem kullanimi ile derdi olanlar icin bile soyleyebilirim ki iki kulaklik ta cok cok konforlu. buds live takip cikarma konusunda biraz daha rahat haliyle ama onun da alisma suresi var zira dokunmatik yuzeyi elliyorsunuz baslarda surekli. bu konuda airpods rahatligina benzer bir kullanim sunuyor.

silikon uclarla hic anlasamadigim icin fotograftaki kopuk uclar ile kullaniyorum buds + lari, kutudan cikmiyor ayrica satin almak gerekiyor.

arti eksilerine bakarsak;
    -buds + ta pasif gurultu engelleme (tipa vazifesi) varken buds live anc ozelligine sahip. cok basarili olmasa da var.
    -buds + kapali tip buds live yari acik tip olarak degerlendirilebilir. kulakta vakum etkisi olusturmuyor, bu yonuyle daha rahat. bu yari acik yapisi sebebi ile yuksek sesle muzik dinlemeyi seviyorsaniz (ki tam kulaginizin icine girmedigi icin buds + a gore daha yuksek dinleme imkani veriyor) sessiz ortamlarda yaninizdakiler ne dinlediginizi duyabiliyorlar.
    -buds live arama yaparken karsi tarafa sesinizi daha basarili iletiyor. yine de bu konuda airpodslar en ust sirada, ne sony ne senn ne galaxy ayni seviyede degil.
    -dokunmatik yuzey basarimi ve baglanti konularinda ikisi de cok iyiler. buds + larda ayrica plastik bir yuzey oldugu icin ustten iki kez vurarak sesi acip kisabiliyorsunuz, buds live lerde uzun basarak bu islemi yapmaniz gerekiyor.
    -batarya konusunda iki kulaklik ta iyi, kimseye az gelecegini dusunmuyorum. buds live ler miknatis ile yerlerine oturuyor ve kipirdamiyorlar, yapi geregi buds + a ihtiyac duyulmamis.
    -uygulama uzerinden secebileginiz ekolayzir ayarlari mevcut. benim tercihim iki kulaklikta da dynamic modu oldu ancak zevke gore 6 onayardan birini secmeniz mumkun. custom ayara izin vermiyor.
    -buds plus guclu basslari ile tanitiliyor ancak buds live kesinlikle cok daha guclu, biraz yayilan ve tizleri biraz orten basslara sahip. elektronik, pop, hiphop dinleyenler ya da basshead olup iemden cekinenler icin tavsiye edebilecegim kadar dolu dolu kalin bir sese sahip. bazi yerde bana biraz fazla kalin geldi hatta. onayarlardan degistirince de fazlaca tiz e kacabiliyor.
    -iki kulaklik ta ortalama kullaniciyi uzmeyecektir diye dusunuyorum ancak elbette odyofil urunler degil bunu goz onunde bulundurmak gerekir.

Collapse Signature Expand Signature
    Chaturanga, Serhat, refuserQ ve 4 kişi daha bunu beğendi.