HD598 Kablo

'Kablo' forumunda Erdem tarafından 26 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Erdem

Erdem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Birkaçınız belki beni bikaç ay önce çok konuşan arkadaş olarak hatırlar :D muradıma erip almıştım kulaklığımı,hd598.geçen bilgisayarın yanından geçerken takıldım jacktan 6.3 e adaptör var ya kocaman ,girişi yamuldu. Sonra hatırladım, zamanında ban yardım eden arkadaşlar istersen kablo al demişti. Ben de dedim yeni adaptör alacağıma direk 6.3 adam gibi kablo alayım dedim. Buarada her ne kadar bunu alana kadar telefon kulaklığı kullanıp önceden tecrübem olamsa da , çok memnunum . Şimdi ben kabloyu kimden alıcam forumdan birileri yapıyordu ondan al dedilerdi de postu bulamadım . Sorum : Böyle el yapımı gibi mi gözükecek yoksa görsel olarak da enazından normal derecede tatmin edici olur mu ?

2. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Collapse Signature Expand Signature
  3. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
  4. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Konu durduk yere neden üste çıktı ki? Ardı ardına atılan iletileri de birleştirmedi. Hep @George Szell başına geçtikten sonra oldu bu şeyler. Cin mi kaçtı foruma?

5. Erdem

Erdem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Peki , bu hd598 in kulaklığa giren girişi girdikten sonra dönüp oturuyor . Eeee napıcam diğer kablolar uyucakmı buna . Ayrıca aduiominor.com açılmıyor :'(

6. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Buradan iletisime gecin.

7. zhd

zhd
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Benim de HD 518 kulaklığım var. Kasası kablosu herşeyi aynı sizinkiyle. Aynı kaza benim de başıma geldi laptopun girişi yamulttuk :D Kabloyu değiştireyim dedim ama sennheiser ayıp etmiş, standart dışı bir konektör kullanmış.
    Modladım ben de, kendi 2.5mm ucube konektörünü söküp 3.5mm standart konektörü sığdırdım içine zar zor. Lehimden korkuyordum ilk başta ama çok iyi oldu. Parlak ve sağlam :) Epoksiyle sağlamlaştırdım taş gibi oldu.
    Herhangi bir 3.5mm - 3.5mm kablo ile uyumlu şu an.
    Edit: Konu baya eskiymiş yav, farketmedim.

2 kişi bunu beğendi.
  8. Erdem

Erdem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Ne yaptığınızı kavram olarak anlasam da kullandığınız terimleri çok anlayamadım :'( . Birkaç aydır önemli olaylar oldu ülke dışındaydım kulaklığı da bırakmıştım şimdi geldim yine aynı sorun , ne yazık ki o gümüş kablolara çok para ayıracak durumda değilim bu aralar , bu amazonda satılan bu iri aparatı olmayan direk bildiğimiz kulaklık girişi olan 598 çıkışı ile uyumlu 10 dolarlık kabloları buralarda bulamaz mıyım ?

9. I LOVE SONY

I LOVE SONY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    İstanbuldaysanız. Metan'dan (yetkili sennheıser bayii ) Kontak kurup ,telefonla sorun bakalım,büyük ihtimal vardır. orjinal kablosu. Bu sizin anlatıgınıza göre 598'in kasasına giren uç 2.5 luk jack kullanmış. Bu kötü olmuş tabiki .Sennheıser ilaki benim kablomu kulanıcaksın demiş.H....... etmiş , yoksa iki ucuda 3.5 olan 1,5 yada 2 metre kablo alıp çok kolay kullanırdınız . Belkin marka 1.5 luk kablo var sesi'de hayli iyi ve yüksek 30 lira medya markt ve D&R da bulunuyor . Yada kabloda kopukluk hangi uçdaysa onu yeni kaliteli jack alıp 3,5 dolar şishanede, bir tv tamircisinde legimlete bilirsiniz. Özelden tlf verirseniz jack ve legim için adres ve seçimde yardımcı olabilirim. Ogüzelim kulaklıgı bir kaç saat dinleme karşılıgında dermişim.:D
    '

#9 I LOVE SONY, 3 Şubat 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Şubat 2016
  10. Erdem

Erdem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Kopukluk değil , kablonun ucu amfiye giren iri tarzdan , kutunun içinden onu normal girişe çeviren bi aparat çıktı hayli iri . E doğal olarak o kadar uzun olunca yürürken çarptım uzak olunca tork ve kuvvet yüksek olunca eğrildi . Laptopun girişi de bozuldu :'( . Bu kabloya dokunmam gerek yok eğer bahsettiğiniz 30 tl lik kablo işimi görecek kalitededeyse . Teşekkürler cevabınız için .

11. I LOVE SONY

I LOVE SONY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Şubat 2016, İlk mesaj zamanı 3 Şubat 2016 ---
    Size istanbula'da olup olmadıgınızı sordum ,es geçmişiniz . İstanbuldaysanız o kabloyu satın almadan bende gelip deneyebilirsiz,çünki kablo kapalı satılıyor haliyle , yok 30 liradan ne olucak ben alım deneyim diyorsanız'bir bakım belkin kabloya o model nerde var .Linkini verim 598'e ayrı bir sevgim vardır sonuçda . :love:Birde o büyük ucu çıkarıp yenisi alınabilir ,loptopun girişide belki bir çoklayıcı ile çalışabilir, denemek lazım.:eek:k

12. Erdem

Erdem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    İstanbuldayım , denemek derken çalışıp çalışmayacağı mı söz konusu yoksa performansı mı ? Büyük uca yeni alıcam ama yine de birdaha kullanmam hem çok iri hem çok riskli , metan 6 - 7 liraya satıyor . Çoklayıcı nedir o_O
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 3 Şubat 2016 ---
    Ve düşündüğüm şey ise nasıl yardımcı olacak ki 1 çıkışa 2 cihaz takma aparatı değil mi ? Çıkışın kendisinde temassızlık var . Eğildi içerisi belli bir açıda tutunca çalışıyor sadece .

13. I LOVE SONY

I LOVE SONY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Tabiki ses rengi ve performansı, yani en fazla 5 lira ,bu arada metan komple yeni kabloya ne istiyor sordunuzmu?

14. Erdem

Erdem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Sitesinde göremedim kabloyu ne yazık ki gördüğüm en saçma arayüz bu yüzden emin olamıyorum var mı yok mu . Açıkçası yakında tekrar istanbuldan gideceğim değişim öğrencisi olarak ve bu aralar çok kafam dolu şuan idare edecek birşey mutlu eder beni hem de çok memnun kaldığınızı söylemişsiniz bağlantı noktası uyumluysa dediğiniz gibi işi görücekse direk alayım çünkü şuan hiç kullanamıyorum direk duruyor orada. 5 lira olan ne anlamadım 30 demiştiniz . Biraz zor anlarım tekrar tekrar soruyorum kb :D

15. I LOVE SONY

I LOVE SONY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Evet zor anlıyorsun ama bence dikkatli okumuyorsun ,en fazla 5 lira dedigim .Senın büyük dedigin uç 6.30 olan ,yanlız o belkin kablonun iki ucuda 3.5 senın kulaklıkgının kasasına girişdeki uç 2,5 anladıgım kadarıyla o yüzden uymaz . Bu durumda netden ara bir ucu 2,5 digeri 3,5 olan 1,5 2 metre yada 3 metre evde dinyiyicen ya kablo arıcan artık . İyi geceler ayrıca sıkıldım konudan !!!!!!!:idiot2::idiot2::idiot2::idiot2::testere

16. Erdem

Erdem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Teşekkürler :evl

17. I LOVE SONY

I LOVE SONY
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Sanırım hazırda bir ucu 3,5 diger ucuda 2,5 olan kablo yok .Bu durumda özel olarak yaptırman gerekebilir yada eski kablonu bir tv tamircisine götürüp ona kopan jack yerine yeni bir jack taktırıp en azından kabloya para vermicen.Buda en fazla 20 ,30 tutsun daha fazla isterse kesinlikle pazarlık et .

18. Erdem

Erdem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Aynen bayağı baktım yok . Dediğinizi denerim . Bir de laptoptaki sorunu çoklayıcı ile çözersin demiştiniz ama ne demek anlamadım sabrınız kaldıysa çok merak ettim