Hifiman HE-560 incelemesi

'Hifiman (Head Direct)' forumunda zxc tarafından 20 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

1. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    HE560 aldı aklımı... Uygun bir alım yolunu bulduğumda alıcam vallahi :)

Collapse Signature Expand Signature
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,654
    Üretim kalitesi harika yanlız. Kablo bağlantılarında kullanılan yumuşak "strain relief"ler dışında plastik kullanmamışlar. Herşey ya metal, ya deri, ya ahşap, ya da kumaş. Etkileyici.

3. Makaan

Makaan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Sanırım bir noktadan sonra bir şeyler almak için ille de vermek gerekiyor...
    Yazıdan anladığım daha iyi tizler için HE500 e nazaran basları vermişiz.

Yazıdan hemen çıkarım yapmak dorğu değildir elbette ama beni çok heyecanlandırmadı 500 den 560 a geçmek.

2 kişi bunu beğendi.
  4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,654
    Bu aşamada alelacele cevap yetiştirmek ne kadar doğru bilemiyorum, ama ille de bir cevap vermem gerekirse, evet öyleymiş. :) Çok teşekkürler tavsiye için, ve tabii ki Baran88'e de.

5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,654
    Son olarak izlenimlerimi su sekilde ozetleyebilirim:

Bass: Oldukca derin, ayrintili ve cok. Miktar olarak karsilastiracak olursak HD800 ve HD600'un ilerisinde, TH900 ve LCD-2'nin gerisinde diyebilirim. HE-500 ile karsilastirmak icin iki kulakliginda elimde olmasi gerekli, ancak malesef degil. Bass konusunda beni en cok rahatsiz eden nokta ise bass'in yumusakligi. Tarifi zor. Soyle ozetleyeyim: Sanki orta be yukari bass'ta olmasi gereken sesleri HE-560 dusuk bass olarak anlayip oyle seslendiriyor gibi bir durum soz konusu. Sert vurmuyor yani bass. Yoksa yeri geldiginde 50Hz ile tir tir titriyor. Ancak "bass slam" denilen sert vuruslarda ciddi bir problem var, ve bu noktada HE-500 ve LCD-2'nin gerisinde, TH900'den ise cok geride.

Mid: Bir planar kulakliktan beklendigi gibi gayet guzel. Bana sanki HE-500'a gore cok az daha cekinik gibi geliyor. Bunun sebebi tizlerin HE-500'e gore daha once olmasi da olabilir.

Tiz: Belki de kulakligin en onemli ilerleme kaydettigi nokta burasi. Guclu, kesinlikle sibilant degil, ve oldukca yuksek frekanslara uzaniyor. HE-500'de ciddi eksikligi olan 4-6KHz arasi kisimda ise HE-560'ta biraz fazlalik var. Bu noktada HD600'dan bariz daha parlak bir sunumu var, ancak bazilari tarafindan asiri parlak olarak karsilanan HD800 gibi de degil kesinlikle.

Frekans tepkisi bir yana, sahnesi cok genis, "kulaklik takiyor olma" hissi olmayan, acik, asiri net ve ayrintili sunumu olan, teknik olarak cok ustun bir kulaklik. Bass konusunda bahsettigim zayifligi istisna edecek olursak herhangi bir konuda zayifligini gosteremeyecegim, cok tatmin edici, ve $900 fiyatina gore ragmen, muadillerinden, hatta daha yuksek fiyatli urunlerinden daha butuncul bir paket sunan bir kulaklik.

5 kişi bunu beğendi.
  6. BlueSound

BlueSound
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    bende de shure deki gibi hayal kırıklığı olmuş ama H500 daha iyi sanırım

7. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,441
    En iyisi HE-5 :)

4 kişi bunu beğendi.
  8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,654
  9. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,629
    Elinize sağlık. Aylar süren maceradan sonra benim ürünümde 1 haftadır elimde. Az da olsa hasarlanmış ahşap kutu bende de mevcut. Sanırım belirttiğiniz gibi tüm partideki ahşap kutuları hasarlamayı başarmışlar. Kulaklıkta herhangi bir deforme, iz vb. yok. 150 saat yanmasını bekliyorum, başlık altından görüşlerimi aktaracağım.

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,654
    Benimki de hala elimde. Gerçekten çok iyi bir kulaklık.

Kutu hasarının temel sebebi Head direct'in yetersiz paket dizaynı. Headroom'dan aldığım tamamen sorunsuz geldi, çünkü kutuyu olması gerektiği gibi ikinci bir kutu içine koymuşlar ve yolda hasar oluşmamış.

Sizin de fikirlerinizle daha dengeli bir inceleme olmuş olacak.

11. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Sonunda bende cihazımı aldım :)

Bu sefer parasını hak eden bir tipi ve malzeme kalitesi var :) Padlere bayıldım...

12. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,488
    Hepinize hayırlı olsun.

13. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,654
    Ben de yeni sattım. Forum HE-560'sız kalmamış oldu :) Şahsi tercihler bir yana, hemen hemen her yönüyle oldukça başarılı bir kulaklık.

14. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Fostex mi kaldı bir tek?

15. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,654
    Bir de HD600. Çok dinlemesem de satmayı düşünmüyorum şimdilik.

16. drumkem

drumkem
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Güzel inceleme, elinize saglik.
    Diger modellere göre headband olayi cok daha konforlu olmus gibi geldi bana.Keske daha onceki modellerede de bu headband'i kullanabilsek.
    Saygilar.

17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,654
    Headband gerçekten çok rahat. Hafiflik te önemli tabi. Pad'leri de unutmayalım. Padler eskilerle uyumlu.

18. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Bu arada stok kabloyu, bogac hocamdan aldigim gumus kablo ile degistirdim. Ses cok degisti. Stok kablo da sanki hafif bir perde varmis gibiydi, simdi o perde yok ve ses dogrudan size ulasiyor.

#38 thejustice, 26 Eylül 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Eylül 2014
  19. drumkem

drumkem
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Evet hocam sizin incelemenizden de faydalanarak HE-5 icin focus-A paderden siparis ettik.Sitesinden HE-5 ile uyumlu olarak gostermiyordu fakat bass doygunlugu sebebiyle risk almak istedik.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Eylül 2014, İlk mesaj zamanı 26 Eylül 2014 ---
    Söyle birsey de var aslinda; Ben HE-5 i bakir kablo ile kullaniyorum ses daha gövdeli geliyor.Daha öncede muhakkak konusu olmustur, belirtmek istedim.

20. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Hmmm... Gumus tizleri biraz daha belirgin yapti enstrumanlar biraz daha birbirinden ayrildi su an.

bakir ile nasil olurdu bilmiyorum ama ilerde bir bakir kablo ile de denerim.