iphone 8 icin kablosuz bluetooth kulaklik tavsiye...

'Kulaklık Genel' forumunda voice-n tarafından 17 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

1. voice-n

voice-n
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba Herkese
    Konu hakkında yetkin ve tecrubeleri arkadaslarin yorumlarını ricaediyorm iphone 8 ile uyumlu olarak kullanabileceğim bluetooth kulaklık tavsiyesine ihtiyacım var, kablolu sekile boyu atakilan bir urun düşünüyorum AirPods malum çok pahalı alternatiflerine de isinamadigim icin diler bluetooth tercihlere yöneldim. Gorusme esnasında kesilme yasamayacağım tavsiye edebileceğiniz bir urun var mi ? Butcem maksimum 250.
    Avei bir iki. urunu dikkatimi cekti.
    Simdiden Teşekkürler.

2. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    400 e Meizu pop var ,bence biraz daha para bekleyip onu alın ,250 liraya çok iyi bir cihaz almanız kolay değil ,belki Meizu ep52

3. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Meizu ep51 modeli daha iyi müzikte.

4. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Sony WH-CH500 Bluetooth kulaklığı Media Markta deneyebilirsiniz. Fiyatı sizin bütçenizi biraz aşıyor ama denemede fayda var diye düşünüyorum. Beğenirsiniz n11’den 280TL’ye alabilirsiniz.

Collapse Signature Expand Signature
  5. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    203
    Sennheiser 4.40 bt over-ear kapalı hoş bir kulaklik

6. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Bende katılıyorum ama arkadaşın bütçesini aşıyor.

Collapse Signature Expand Signature
  7. Totem

Totem
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    203
    İkinci el 150 lira daha ilave ederek alabilir. 250 liraya hele ki bluetooth kafauatu bir kulaklıkta zor :)

8. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    467
    Kafaüstü mü kulakiçi mi istendiği belirtilmemiş ama kablolu şekilde boyna takılan model dendiğine göre sanırım kulakiçi isteniyor.

Bluedio ürünleri f/p olarak çok iyiler. 11.11'de şu ürünü 5$'a (O günkü kur ile 27TL) aldım gelince görüşlerimi aktarırım isterseniz. Iem kullanamıyorum pek ama bazen gerekiyor. O durumlar için aldım, beklentim düşük fakat airpods'dan daha iyi olacağına şüphem yok. Black friday günü de 10$ civarına düşecektir büyük ihtimalle ve sitenin vereceği bir kuponla 5$ civarına alınabilir yine.

https://www.aliexpress.com/item/Blu...Headset-for-phones-and-music/32923668298.html

Ayrıca aşağıdaki kafaüstünü de 15$'a aldım. Bluedio'nun bazı kafaüstü kulaklıkları biraz bass yoğunluklu oluyor fakat 3 farklı EQ ayarı da var. Esnek, hafif ve rahat bir modelmiş yorumlardan gördüğüm kadarıyla. Bluetooth 5, 36 saat pil ömrü gibi özellikleri var. Aptx veya Ldac tarzında kodekler ise mevcut değil.

Bluetooth kulaklıklara çok para vermek istemeyen ve Sony WH1000 gibi modeller seviyesinde ses kalitesi beklemeyen kişiler için ideal bir marka olduğunu düşünüyorum. Aradaki çoğu modele göre ses kaliteleri ya üstün ya da yakın seviyede.

https://www.aliexpress.com/item/Blu...control-for-music-and-phones/32931629054.html

9. voice-n

voice-n
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese tesekkurler, kulakici istemistim, fakat belirtmeyi unuttum boyun kisminda plastik kalin aparat olan turden kulaklik dusunmiyorum. joom.com dan. bu urunu almistim fakat urun gelince 15 cm de mesafeden telefon gorusmelerin karsi taraf surekli sesi duyamiyor,muzik dinlemekden ziyade telefon gorusmelerinde sorun yasamak istemiyorum
    Benim icin onemli olan telefon gorusmelerinde sorun cikartmamasi , birde asagida aldigim urun surekli baglamak zorunda kaliyordum.19 tl aldigim urunden pek bir sey beklememek lazim.
    https://www.joom.com/en/products/1521441593080055524-5-1-26193-3182929171

10. voice-n

voice-n
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    https://tr.aliexpress.com/item/Base...lgo_pvid=270098dd-c3d1-4aa7-ae0c-492a7b7e524e

Bu urun guzel gorunuyor yorumunuz nedir acaba ?

Yorumlardan sonra ayrica tamamen kablosuz olan tsw diye tabir edilen earpods benzeri awei tsw veya yukarida ki meizu tws urunlerini degerlendirecek olsam, bu konuda tecrubeli arkadaslar yorum yapabilirler mi, madem kablosuz olacak o zamane arpods gibi bir sey olsun tamamen kablodan kurtulayip meizu tws yorumlarini okudum gorusme esnasinda kesilme olmuyormus, bunun disinda tsw tarzi urunlerden tek endisen kulaktan dusmesi.
    Olumlu olumsuz yonleri varsa yorumlarinizi paylasirsaniz cok memnun olurum.

Tesekkurler

#10 voice-n, 18 Kasım 2018
    Son düzenleme: 18 Kasım 2018
  11. yhymix

yhymix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    meizu pop 400 tl hepsiburada dan aldım geçen hafta ve sabah 9:30 da geldi 10.00 da geri iadedeydi :9 tek kulaklıktan ses az geliyordu diğeri ise boğuk çalıyordu huawei marka telefonum var uyumsuzmuydu bilmiyorum ama bence 60 tl. ye satılan kualkiçi bir kulkalık kadar bile sesi düzgün ve yeterli değildi tabii uzanca ayarlarıyla oynasam belkide düzelirdi ama ilk taktığımda resmen bozuk kulaklık gibiydi ve birtürlü dokunmatiklerini düzgün kullanamadım ses açmaya çalışıyorum şarkı duruyor bana hitap etmedi geri iade ettim qcy 8 marka daha önce kullandım o da çok büyüktü 1 ay sonra sattım , iconx2018 samsun g içinde birkaç ay içinde tek tarafının sesi azalıyor yorumları var sanırım enseden kablolu olan bluetoothlar daha iyi bir tercih şimdilik

12. voice-n

voice-n
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Biraz önce awei A990BL hepsibuaradan geldi, kutuyu açıp inceledim, ürün kulaktan hemen düşüyor, iade ettim direk, akg firmasının y23u modeli çok küçük uclu kulaklıkları vardı daha önce d&r dan almıştım onun kablosuz olanı olsa mükemmel olacak, kaç yıl oldu hale pc de kullanıyorum. akg nin y100 bluetooth modeli ülkemizde malesef yok

Kafa üstü olanlardan birde bu var ilginc bir ürün.

https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=28513&gid=2769&oid=41242

13. voice-n

voice-n
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Birde Akg y40 bir kafa üstü ürün gördüm çok güzel acaba forumda denemiş olan kişiler var mı ?
    Bu ürünü türkiye de bulabileceğim bi yer varmıdır elinde ikinci olan varsa uygun fiyatlı olması halinde alabilirim.
    https://www.akg.com/Headphones/Over-ear & On-ear/Y40.html

14. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Gear icon x 2018 kullanıyorum tavsiye ederim. Ses seviyesi iyi, özellikle tidal kullanıyorsanız yada Flac dinliyorsaniz 3 tik daha gürültülü. Kalite bakımından'da ortalamanın üzerinde bir kulaklık diyebilirim. Airpods kadar kötü değil, bose soundsport kadar iyi değil. Sbc codegi kullanıyor zaten üstün bir ses kalitesi beklememek lazım.

Mikrofon kalitesi eh işte. Mikrofonlar ağızınız'dan epey uzakta, o yüzden gürültülü ortamlar'da pek iyi bir performans vermiyor. YouTube'da ses kayıtları var bakabilirsiniz

Çekim mesafesi: telefonu odaya koyup yan odaya geçip kullanabiliyorum, ufacık bir alet için bence gayet yeterli.

Tek taraftan kısık ses sorunu bir önceki gear icon'da da var'di bunda da var. Bunun sebebi ızgaranın arkasındaki su girişini engelleyen filtre'nin zamanla tıkanması. Çözümü youtube'da var. Kısaca hoperlor ızgarasını çıkartıp, arkasındaki beyaz filtreyi çıkartıp, ızgarayı geri koyuyorsunuz ve problem bir daha olmuyor.

#14 PehliOne, 21 Kasım 2018
    Son düzenleme: 21 Kasım 2018