Kulaklık ve burn in

'Kulaklık Genel' forumunda orrrhan2591 tarafından 25 Temmuz 2021 tarihinde açılan konu

1. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Merhaba arkadaşlar.kulaklığın burn in süreci tamamlandığında seste ne gibi değişiklikler olur?bariz bir fark olur mu?şimdiden teşekkürler.

2. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,470
    Ben bariz bir fark olduğunu düşünmüyorum. Sesini ilk dinlediğiniz zaman sevmediğiniz bir kulaklığı burn-in sonrası da sevmezsiniz bence. İlk dinlediğinizde sevdiyseniz burn-in sonrası daha da hoşunuza gidebilir, ama daha dikkatli dinlemeler yapacağınız için hatalarını da bulma şansınız yüksek. Burn-in gibi bir etkinin olduğuna inanan biriyim (bu etki sizin kulaklığa alışmanız da olabilir, kulaklık pad lerinin kulağınıza alışması ve şekil alması da olabilir veya driver lar ile ilgili de olabilir) ama hiç bir zaman bu olaya bel bağlanmaması gerektiğini düşünüyorum, o yüzden de burn-in periyodunu bugüne kadar hep müzik dinleyerek geçirdim, hiç pink noise ile açık bırakmadım ekipmanı mesela.

Bence burn-in hikayesine kafayı takmayın fazla ve direkt müzik dinlemeye başlayın derim.

Sent from my fridge using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
    Mikrobiyolog ve Sercan1096 bunu beğendi.
  3. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Burn in süresi ortalama kaç saat olmalı sizce

4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,655
    Bu baslikta bilgi var sorunuzla ile ilgili:

http://www.techno-fi.net/threads/burnin-nasıl-yapılır.12916/

Birbirine benzer gereksiz basliklar acilmamasi icin oradan devam edin bence sorulariniza.

5. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    Zamanında Monster WH-920 almıştım. Bir yıl sonra yedekte bulunsun diye aynı modeli tekrar aldım. Aklıma burn-in olayı geldi. Hemen karşılaştırdım. Bir yıllık kulaklıkla yeni almış olduğum kulaklık arasında hiçbir fark duyamadım.

wicalen, zxc, pyken123 ve 1 kişi daha bunu beğendi.