KZ ZS5 - Techno-fi turu

'Kulaklık Genel' forumunda Chaturanga tarafından 19 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam kz zst 5 de benimde konfor noktasında hoşuma gitmedi. Ama size önerim silikon ucun uzun bir silikon lu uç ile kullan ben öyle yaptım o zaman kasa rahatsız etmiyordu. K3 Pro nun silikon uçlarını kullandım deneme amaçlı o zaman fark ettim.

#321 SalihArslann, 31 Temmuz 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Temmuz 2017
    5 kişi bunu beğendi.
  2. bora şahin

bora şahin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    309
    burn in'le daha mı bir şekerleşti tadı bilmiyorum ama geldiğinden beri fena bağımlılık yaptı bu bıdık, çıkaramıyorum hidizs ap100'den. pişmeye bırakarak ayrı ayrı sesi dinleyen var mı?

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  3. Juhziz

Juhziz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    264
    #323 Juhziz, 31 Temmuz 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 31 Temmuz 2017
    5 kişi bunu beğendi.
  4. Miran

Miran
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    175
    Urbanfun'ı öneririm. KZ ZS5 şu an bende. Bir karşılaştırma yapacağım burda. Bu arada benden sonraki arkadaşa mesaj attım da daha dönmedi, kargo gecikirse sıkıntı olur mu?

2 kişi bunu beğendi.
  5. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    420
    Urbanfun & KZ ZS5 karşılaştırmanızı sabırsızlıkla bekliyorum...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 31 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 31 Temmuz 2017 ---
    Urbanfun duymuştum ama UiiSii-BA-T8 i ilk defa gördüm, tasarımı başarılı ve çok tutulmuş, sesini merak ettim açıkçası, hayırlı olsun şimdiden yorumlarınızı bekliyoruz...

2 kişi bunu beğendi.
  6. Juhziz

Juhziz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    264
    açıkçası UiiSii-BA-T8 benim içinde bir sürpriz oldu..KZ ZST alacaktım sonra insanlar UiiSii-BA-T8 ile karşılaştırma yaptıklarını ve T8 daha iyi olduğunu uzun seyahatlerde konfor açısından sıkıntı yaratmadığını ve sıkmadığından bahsedince biri headfi de .. aldım öylesine

Urbanfun konusu: %99 olumlu yorum var tam alacağım bir baktım 3 versiyon var
    1 versiyon: Urbanfun hybrid klasik hafif şeffaf kablolu olan genelde herkes bunu incelemiş herkesinde tek şikayet kablo'di
    aliexpresde zor bulunuyor şu sıra* (nedeni üretimi olmayışı mı bilemiyorum)
    2 versiyon Urbanfun hybrid ama gri kablo ile bana kalırsa 1 versiyondan daha kötü duruyor ama belki kablo problemini çözmek için böyle değişiklik yaptılar (ben bunu aldım) (gri kablo ile genel anlamda pek inceleme yok)
    3 versiyon Urbanfun Beryllium (kablosu siyah) (bunun hakkında aliexpres yorumları hariç hiç yorum inceleme yok)

ve şansıma bu yeni bir gelişme gibi dün bunu anlamak için beynim eridi ...
    burada da kısacası bahsedilmiş
    https://www.head-fi.org/threads/bes...ssions-sharing-reference-list.805930/page-211

2 kişi bunu beğendi.
  7. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam yanlış anlamadıysam sizde Tennmak pro mu var. Eğer varsa bir değerlendirme alabilirmiyim kz zs5 veya ona benzer diğer kulaklıklar ile. Ben nedense o kulaklıktan çok umutluyum ve bir sitede bayağı övmüşler sizden de yorum alabilirmiyim acaba

8. Juhziz

Juhziz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    264
    evet hocam 1 yıldır sıkıntısız Tennmak pro kullanıyorum (gündelik)
    maalesef karşılaştırma yapacak hiç bir iem yok :evl kz zs5 vb tür kulaklıklar tam alacakken abiler classic trance le gitmeyeceğini söyleyerek vazgeçirildim hep
    gerçi eskisi kadar beynim trance kaldırmıyor daha çok all rounder tarzı takılıyorum (hardcore metal dubstep hariç)
    neyse bundan önce audio eterna rev1 kullanıyordum sonra (sol taraftan ses kesilince) onun yerini idare edecek bir kulaklık araştırıyordum headfide Tennmak pro rastladım .. sonra şansıma 19 dollar fiyatı inince direkt aldım
    çinliler yapmış .. harbiden çok sağlam çıktı kablosu affedersin öküz gibi kalın sert .. kavgada çıkar salla o derece :evl
    10x falan sert bir şekilde yere düştü maşallah sıkıntı yok .. artık dedim ikinciyi almam lazım
    kılıfsız bir şekilde cepten cebe rast gele taşımaya başladım.. ama yok bozulmadı
    kablosunuda değiştirebiliyorsun shure ile aynı kablo sistemine sahip ve başlık kısmı çok zor çıkıyor kaliteli bir hissiyat var
    o gün anladım ki her şey sadece ses kalitesi değilmiş yapı ve malzeme kaliteside çok önemliymiş
    ayrıca çok konforlu olduğunu söyleyebilirim .. 2000-2005 sensation whiteleri dinlediğimde 3 4 saatlik podcast otobüsün en arkasında olsam dahi yormuyor
    izolasyon olarak ta çok başarılı
    özet olarak build q ve comfort 5 yıldız alır benden sırf bunun için tekrardan alacağım
    ses kalitesi konusunda hiç bir şey diyemem gibi eterna rev1 den bir gömlek daha üstün onun dışında karşılaştırma yapacak iem olmadığı için ne desem yalan olur..

peki ben neden UiiSii-BA-T8 ve URBANFUN Hybrid aldım diye soracak olursan .. 1 yıldan sonra biraz sıkıldım ..maalesef öyle pis bir huyum var 1000 dollarlık kulaklığıda 1 yıl kullansam dahi sıkılırım (olmayacağa için atış serbest:evl)
    o yüzden siparişi verdim gerçi enparanın 50tlye kadar iade kampanyasınında katkısı vardı :evl
    şu sıra birazda koyu gelmeye başladı bana Tennmak detayları kaçırdığım hissiyatına kapılıyorum
    yaşlanıyorum galiba
    öyle işte birde HD 668B var ama onunla karşılaştırma pek doğru olmaz gibi

önerim ihtiyacın varsa ve o fiyat bandında bir iem arıyorsan al derim ama yok sırf merak ediyorsan alma derim
    gerçi bugün ben meraktan iki tane iem sipariş ettim
    keşke bende kz zs5 turuna katılsaymışım
    daha doğrusu keşke konuya girmeseydim :evl

5 kişi bunu beğendi.
  9. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hmm bende o kulaklığı ve birde Tennmak Crazy Cello yu çok merak etmiştim. Umarım Özen Hocaya bir an önce ulaşır bize bir inceleme yazısı yazar.

10. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    Salih hocam merhaba. Benim Kz zs5 ler geldi. alır almaz her zaman dinlediğim kaliteli ses veren Lenovo y700 laptopuma takıp dinledim. 2 dakika ya dinledim ya dinlemedim. dedim tüh yazık ettim paraya. hemen derhal kutuya koydum. yarın ilk iş satışa çıkarırım dedim. rezil bir ses . bir saat sonra bu kadar kişi övdüğüne göre vardır birşeyler dedim. fiio nun küçük bir amfisi var .şununla bir deneyeyim dedim. Sonra ağzım açık kaldı bu kadar fark olur mu ses kalitesi en az 10 kat arttı. inanılmaz bir ses sonra değişik cihazlarda değişik müzik ve amfilerle dinledim hayran kaldım. Şu anki fikrim bu kulaklıkların değeri ödenen paranın en az 10 katı. Daha extra satın aldığım gümüş kablolar gelmedi eminim o da farkettirecek. Sözün kısası Salih hocam size naçizane tavsiyem tekrar bu kulaklığa bir şans daha verin ve değişik amfi ve/veya dac larla ve müziklerlerle dinleyin eminim siz de çok beğeneceksiniz. saygılar
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Ağustos 2017 ---
    Hocam selam. şu bahsettiğiniz aptx hd adaptörü nereden bulbiliriz ? yada mevcut kulaklıklarımıza nasıl monte edip çok kalite bluetooth müzik dinleyebiliriz ? saygılar.

5 kişi bunu beğendi.
  11. PalaspuR

PalaspuR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Sonunda DAC da alacam o olacak öyle bir övmüşsünüz ki =)

2 kişi bunu beğendi.
  12. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,093
    Dac değilde dap tarzı daha uygun, mesela walnut v2s

2 kişi bunu beğendi.
  13. PalaspuR

PalaspuR
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Evet hocam aklımda zaten o model var ama fiyatı 30$ üzeri olduğu için gümrükten geçmesinde bir problem olur mu acaba?

14. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    hocam sakın dinlemeden almayın bir şey. benim süper ses veriyor dediğim laptop bu kulaklıklarla hiç uyum sağlamadı. 10 tl lik kulaklık gibi geldi bana. o yüzden deneyip en uyumlu dac veya amfiyi alın derim. ama fiio e06 mini amfiyle bile süper ses aldım. dilediğiniz müzik türüne göre bası arttırabilirsiniz . ben bir tık amfinin basını arttırdım bas ta hiç bozulma olmadı. resmen kafama kafama vuruyordu basları.

15. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,954
    Hocam şu anda piyasada Aptx HD destekleyen cihazların listesi şurada var,

https://www.aptx.com/products?field...tegory_tid=All&field_aptx_type_tid=483&page=1

Piyasaya çıkmış olan cihazlardan Astell Kern firmasının XB10 ürünü ve birde piyasaya henüz çıkmamış olan bir Kickstarter projesi var EarStudio.

Bu ikisi dışında AptxHD destekleyen AMP da var (DAC değil sadece AMP). Yukarıda verdiğim linkteki Bluewave Audio ürünü.

Ancak bunlardan yararlanabilmek için kaynak cihazınızın (Telefon yada müzik çalar) da Aptx HD desteklemesi gerektiğini unutmayın. Yani öyle bir cihazınız yoksa yada almayı planlamıyorsanız bu cihazlardan birini şu anda alırsanız boşuna almış olursunuz. Hangi telefon yada müzik çalarların desteklediğide listede var.

2 kişi bunu beğendi.
  16. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    hocam eminmisiniz. benim bildiğim kadarıyla XB10 kaynağa kabloyla bağlanıyor sonra da kendisi
    hocam eminmisiniz ? bu cihazlardan XB10 kaynağa kabloyla bağlanıp kendisi aptx hd bluetooth sinyal gönderiyor gibi geldi bana ( emin olmasam da.) bu durumda kaynağın desteklemesine gerek yok değil mi ?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 2 Ağustos 2017, İlk mesaj zamanı 2 Ağustos 2017 ---
    ama resimde göründüğü kadarıyla XB10 sadece alıcı. gönderici değil. kulaklığı XB10 a bağlamışlar.

17. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,954
    Hocam XB10 kaynaktan müziği Bluetooth bağlantısıyla alıp üzerindeki DAC larda işleyen ve sesi kulaklığa veren bir cihaz. Gönderici bir adaptör değil zaten. Kulaklığınızı XB10 a takmanız gerekiyor doğal olarak.

Yada direk Aptx HD destekli kulaklık alacaksınız.

2 kişi bunu beğendi.
  18. tenniscoach57

tenniscoach57
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    80
    anladım hocam. işimiz zor anladığım kadarıyla. bluetooth ile gelen sesin hiçbir zaman kablolu bağlantıya eş değer olamayacağını düşünürsek bu kadar para harcamaya asla değmez. hem gönderici kaynakların hem de alıcı bluetooth kulaklıkların standart aptx hd destekler durumuna gelmesini beklemekten başka çaremiz yok görünüyor.

2 kişi bunu beğendi.
  19. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,954
    Evet her iki taraf Aptx HD olunca gayet başarılı bir ses alınıyor. Onun dışında almak anlamsız.

2 kişi bunu beğendi.
  20. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam zaten @cgtyguner Çağatay hocada köpük uçlar la sesin lv atladığını söyledi ve bir tahminim vardı kaynak belki fark ettiriyor olabilir diye ki sanırım kaynaklar kz zs5 için çok önemli.
    Ama şöyle bir satış stratejisinde bir sıkıntı var gibi yani senin 400 usd lik bir dap in varsa bence en az 200 usd likte bir kulaklığın olacaktır alım gücünden yola çıkarak bir mantık (kesinlikle böyledir diye bir iddia değil yanlış anlaşılmasın).
    Hal böyle olunca 30 usd lik bir kulaklığın aslında hitap ettiği kesim basit mp3 ve telefon kulaklığı oluyor. Bence bu noktada iyi bir performans sergilemiş olsaydı sanırım çok üst düzey bir kulaklık diyecektik hep bir ağızdan. Belkide bizi yanılgıya sokan buradaki aldıkları yanlış stratejik pozisyon olmuş.
    Aslında bir kez daha Tidal ve köpük uç ile son bir kez daha dinlemek isterdim. Ama ne yalan söyleyeyim ben hayla 45 usd lik MusicMaker Tomahawk IEM in çok daha başarılı ve iyi olduğu kanaatindeyim. Ve Tennmak Pro yu Özen hocanın incelemesini bekliyorum.

2 kişi bunu beğendi.