Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    E200 yada Spinn olabilir.

2. blackrx

blackrx
    Expand Collapse
    Guest

spinn‘i kullandım.
    clix alma spinn al dediler spinn aldim sesi hm801 nin ses rengi gibi diyebilirim.
    karanlık sesi vardı.
    nötr sese sahip bir cihazdı spinn.
    basslarda hiç tatmin olamadım.
    hareketli müzik dinlerim.
    soğuk bas midbass mid tizlere sahip bir cihaz.
    tam bir rock/metal/jazz türlere gidecek nadide bir cihazdı iRiver Spinn :)

Sony a845 işini fazlasıyla görür.
    sıcak ses.dolgun ve gümbür gümbür bass.net ve detaylı ses veren bir daptır.

3. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    sony a ve x serisi gayet güzel ama fiyatları beni şimdilik aşar ne yazık ki.Ya e serisi ya da s serisi alıcam büyük ihtimal ama sanırım s serisi e serisinden daha iyi

4. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    Her insan farklı algılayabiliyor. Aksine Spinn'in sesi bana göre sıcak, koyu ve nötr'den ziyade renkli ve bass'a yakın bir sesi var.

Bir de koyu ses rengi nasıl rock/metal/jazz türlerine uygun olur onu anlayamadım? :idiot2:

5. blackrx

blackrx
    Expand Collapse
    Guest

[quote author=Siyah Nur link=topic=3973.msg53242#msg53242 date=1337102902]
    Bir de koyu ses rengi nasıl rock/metal/jazz türlerine uygun olur onu anlayamadım? :idiot2:
    [/quote]
    aslında ben bu tür müzikleri böyle algılıyorum.
    elektrogitar,bateri gibi aletlerin sesi bana hep böyle geliyor.
    neden bilmiyorum ama bu tür müziklere karşı bir ön yargım var.
    herkesin kulağı farklıdır.
    misal spinn sana sıcak gelirken bana soğuk geliyor.
    :)

6. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    sony nwz-e344 ile nwz-e354 arasındaki fark nedir bilen varmı acaba?
    yada nwz-s754 almayı düşünüyorum fakat usb kablosu yok bulunabilir mi ayrıca satan bir yer var mıdır?

7. blackrx

blackrx
    Expand Collapse
    Guest

hocam İstanbul‘daysan taksim saturn en alt kalt sony s e a b serisi kaynıyor bir git bak derim,
    bunun yaninda ipod touch 4g,philips modelleri mevcut.
    istanbulda degilsen birtane sony nwz s serisi alman mantıklı olacaktır.

8. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    maalesef istanbulda değilim.Dediğiniz gibi s serisi e serisinden daha üstün sanırım.Ama usb kablosu kafamı karıstırıyor.Bulamazsam bir işe yaramaz :sad

9. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
  10. blackrx

blackrx
    Expand Collapse
    Guest

11. müziksever

müziksever
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar.

Yeni bir üye olarak bu benim ilk konum ama umuyorum buradaki aktifliğim gün be gün artacak.

Sizden ricam bana uygun olduğunu düşündüğünüz bir player önermeniz. Ki kulaklık tekliflerine de açığım.

Sıfır tercih edeceğim.
    Yurt dışı imkanım var. Özellikle Amerika bazlı tavsiyelerinize açığım. Tabi arada aşırı fark olmayan Türkiye tavsiyeleri de olur.
    Dinlediğim müzik türleri : rock (blues rock, country rock), jazz, pop, tsm ve klasik müzik. Yani müziğin çoğu türünü seviyorum. Ancak öyle bass delisi diye tabir edeceğimiz biri değilim. Aksine metal ve hard rock tarzı müziklerden pek hoşlanmam.
    Temiz bir ses arıyorum. Yani bunu nasıl tanımlarım bilemiyorum. Müziği hissetmek istiyorum ve yapay seslerden hoşlanmıyorum. Aslında vintage sesleri seviyorum da diyebilirim. Ancak dediğim gibi karmaşık bir kısım burası. Kendimi tam anlatabildim mi emin değilim.
    Flac parçaların mp3 lere nazaran daha iyi olduğu kanaatindeyim. Bu sebeple de hafızası biraz yüksek olursa daha iyi olur diye düşünüyorum. Video göstersin şunu yapsın bu da olsun derdinde değilim. Ziyadesiyle müzik dinlemek için istiyorum. Yanında olursa bir şey demem tabi ama hiç bir zaman artı bir özellik olmayacak benim için. Sadece ekstra olarak düşünürüm.
    Bütçe olarak bir şey belirtmedim. Sonuçta yurtdışı olacağı için bu konuda biraz daha avantajlıyım. Ayrıca duruma göre bu konuda bir esneklikte yapabilme ihtimalim olduğu için bir limit koymak istemiyorum. Hani var mı bilmiyorum ama 2-3 binlik bir player da alamam yani. Ancak kesin bir limit şartsa da en azından bir kaç öneriden sonra bunu kesinleştirmek isterim.

Umarım beklentilerimi yeterince ifade edebilmişimdir. İlginiz ve tavsiyeleriniz için hepinize şimdiden teşekkürler.

12. cique

cique
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    93
    Dinlediğiniz türlere giden ve fiyatı da çok yüksek olmayan Hifiman Hm-602 (express olmayan) önerebilirim. İkinci elleri head-fi de 250-300 usd seviyesinde. Buralarda da benzer fiyatlara satıldım. Harici dac olarak da kullanılabilmesi gibi bir avantajı da var. Aradığınız analog vari sesi bu playerda bulabilirsiniz. Yine 1000 TL civarları da bir üst model olan HM-801 var. Ancak konu taşınabilirlik olduğunda benim için soru işareti.

13. müziksever

müziksever
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    HM 602 yi incelemiştim. Galiba sıfır fiyatı da 400 dolar civarıydı. Express derken de kastınız galiba ince olanları. Hm 801 ise gördüğüm üzere bir çok yerde önerilen bir cihaz. Ve colorfly C4 ile mukayese ediliyor. Öncede belirttiğim gibi benim için en önemlisi istediğim sesi bulabilmek. Hm-801 ya da 602 için şunu sormak istiyorum. Bu cihazların bu kadar çok beğenilmesinin sebebi ses çıkışlarının kuvvetli olması ve üst seviye kulaklıkları bile sorunsuzca destekleyebilmesi mi yoksa ses kaliteleri mi? Ve bir de bazı kişiler bu playerların çok abartıldığını söylüyorlar. Bu konudaki fikrinizi de öğrenebilir miyim. Ayrıca cevabınız için çok teşekkür ederim.

14. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Besleme konusu biraz derin bir konu ama kısaca sorunuzun cevabına her ikiside demek yanlış olmaz bence.

Collapse Signature Expand Signature
  15. cique

cique
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    93
    Buradan alacağınız tavsiyelerin temelini ses kalitesi oluşturur. Kuvvetli ses hadisesi genelde başka bir konudur. Bu bahsettiğimiz ses çalarlar portatif amaçlı yapılmıştır ve aslında iemlerle kullanılır. Yine portatif kafa üstü kapalı tip kulaklıkların çoğuyla da kullanılabilir. Ama şöyle bir ses çalar yoktur ki HD650, K701 sürsün. Bu tarz kulaklıklar masa üstü sistemlerin parçalarıdır. Demem o ki ses çalarda güç aramayın, tersi bayağı anlamsız olur. Üç aşağı beş yukarı üst seviyelerin hepsi yakın güç üretirler. Kulaklık besleme zorluğu çektiğinde araya amfi koyarsınız. Ama portatifte böyle bir kalabalığı şahsen önermem. Onun yerine iyi bir iem tavsiye ederim.

16. hulki

hulki
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    95
    HM-602, HM-801, C4, DX100 gibi içinde tam teşekküllü amfi kartı barındıran müzik çalarlardan bahsediyorsak ne yazık ki katılamayacağım. Bunlar IEM için tasarlanmış cihazlar değillerdir. Zira HM-602 HD650'yi, HM-801 ise HD650 ve K701'i tam hakkıyla sürebilir. Bu demek değildir ki masaüstü sistemde de bu kulaklıklardan aynı sesi alırsınız. Daha iyi ses alabilirisiniz, alamayabilirsiniz de ama fark sürülmeden kaynaklanmaz.

17. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Ben de şöyle bir örnek vereyim hm-801 hd600'ün hakkını fazlasıyla veriyor.

Ek: Hulki'ye de katılıyorum örneğin
    hm 801&Westone um3xRc ikilisinde minimum ses düzeyi çok yüksek.Daha doğrusu sesi çok fazla kısamıyorsunuz.Balans sorunu yaşanıyor.

Collapse Signature Expand Signature
  18. cique

cique
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    93
    Bende sizin görüşünüze katılamadığım gibi şunu da eklemem gerekir; bazı amfiler bile bahsi geçen bu kulaklıkları süremezler. Sürmek, ses almaktan çok farklı bir durumdur. Temiz bir ses almak da aynı şekilde sürmekten farklıdır. Misal Cmoy bir amfiyle K601 den ses alırsınız ama süremezsiniz. Süremediğiniz ve kulaklığın potansiyelini kullanamadığınız durumda çıkan sonucu siz değerlendirin.

19. hulki

hulki
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    95
    Sürmek ne anlama geliyor biliyorum, ana yine de teşekkür ederim. :)
    Basit bir CMOY K701'i süremeyebilir belki, HM-602 sınırın biraz altında, ama HM-801sürmek teriminin tam hakkını veriyor. Kendim deneyerek tecrübe ettiğim için en ufak şüphem dahi yok.