Müzikçalar Tavsiyesi Ana Başlık

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda thejustice tarafından 13 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

1. cique

cique
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    94
    Hulki bey, ben de varsayımsal konuşmuyorum. Deneyerek, kullanarak, yaşayarak irdeliyorum bu ortak mevzuları. :)
    Şu sürme konusunu kısmet olursa ortak bir görüşmede hep beraber irdelesek. Böyle yaz çiz bir yerek kadar.

2. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    630
    Ben de Dx100 , K501'i sürebiliyordu diye hatırlıyorum.(İstanbul buluşması ve Hadi abi şov ;D)
    Zaten teknik değerlere bakınca sürmesi de gerekiyor.

Ama Dx100 ayrı bir dünya tabi.

3. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    887
    HM-801 ve DX100 bircok kafaustu kulakligi (gercekten surmek anlaminda) hakkiyla surebiliyor Cihan..
    Suremedikleri de elbet var ama..

Gecenlerde forumda HM-801 in balansli amfi kartiyla HD800 u dahi gayet guzel surebildiginden bahsedilmisti hatirlarsin..

Collapse Signature Expand Signature
  4. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    dx100 899 doları hakeder mi?tartışma konusu sanki. :)

5. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    630
    O "Hak eder mi?" konularına hiç girmemek lazım ;D

6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,608
    Girmedim say ;D

7. hulki

hulki
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    95
    Valla denesek ya. :)
    Ben açıkçası bu sürülme olayının yer yer abartıldığını düşünüyorum. Dinamik kulaklıkları sürmek öyle büyük bir mesele değil.
    Hani yüksek ses ile sürülme karıştırılıyor ya, bazen de (diğer uçta) kişisel beklenti ve beğeniler ile uyum ve performans kaynaklı sorunlar da sürülmeye atfediliyor.

8. cique

cique
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    94
    Hatırlıyorum Sertuğ. Ancak kullanılıp, denenenmişlikten çok teoride bir konuşma gibi hatırlıyorum. Ha bir de balanced katını işe karıştırarak konu farklı bir noktaya gidiyor. Zira o durumda çıkış gücü X 2 oluyor ki o zaman işler teoride/pratikte gerçekten değişebilir.
    DX100'ü 5 dk. dinledim onun üzerine birşey diyemiyorum ama hatırladığım kadarıyla Hadi K501 le DX100 arasında O2 amfi kullanıyordu.

9. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    887
    Valla teoride bir konuşma olup olmadığını hatırlamıyorum açıkcası ama o gazla benimde bir balanslı amfı kartı aldığımı hatırlıyorum ancak henuz deneme şansım olmadı.. ;D

Balanslı amfi örneği biraz fazla olmuş olabilir haklısın da cihaz normal haliyle de cidden guclu, ilginç ama HE-500'ü bile zevkle dinliyorum ben ki ne kadar zor sürüldüğü malum..

Kısacası bu 2 cihazın durumu diğerlerinden biraz farklı demek istiyorum..

Birde şunu eklemek isterim, HM-801 aldıktan sonra 2 sebepten Meier stepdance amfimi sattım..
    1. si ses kalitesi yönünden aralarında kayda değer seviyede bir fark olmadığı için, diğeri ise HM-801'in amfisinin çok ciddi oranda daha güçlü oluşundan..

10. müziksever

müziksever
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Cevabınız için çok teşekkürler. Daha önce de belirttiğim gibi benim için önemli olan ses kalitesi. İşin besleme kısmı benim için pek önemli değil. Bir de sizin de önerinizi alırsam çok memnun olurum. Siz hangi playerı önerirsiniz?

Evet ben de zaten güçten ziyade ses kalitesine önem veriyorum. Siz kafa üstü kulaklık yerine iem öneriyorsunuz. Bu konuda da bir sorum olacak. Ben de iem olarak şu anda sennheiser cx 500 var. Siz dinlediğim müzik tarzlarına ve önerdiğiniz playera uygun olarak bir öneride bulunabilir misiniz? Bir de aslında kafamda kafa üstü kulaklık vardı. Çünkü iem de dışarıdaki sesleri duymama durumları olabiliyor, ki daha bugün başıma geldi. (Ben değil başkası müzik dinliyordu) Ancak tabii ki bu kişilerle alakalı bir durum. Önerdiğiniz playera uygun olarak, yine aynı müzik tarzlarına uygun, bir de kafa üstü kulaklık önerisinde bulunabilir misiniz?

11. cique

cique
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    94
    Hali hazırda ben de hm-602 kullanıyorum. Denediklerim içinde ençok AT-CK10 u beğendim. Gerçi denemedim ama Westone W4 de iyi eşleşiyor derler. Ben bir süredir PFE 111 ile kullanıyorum, fena eşleşmiyorlar ama CK10 tabii benim favorim oldu. Bir dönem SM3 le denedim hiç memnun kalmadım. Başkalarından da bu noktada destek alabilirsiniz.
    Kafa üstü kapalı kulaklıklarda denediklerimden beğendiklerim arasında Beyer in DT660'ı var. Fiyat olarak da uygun bir seçenek. Bir de geçenlerde AKG K550 denedim. Bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz. Gerçi yanına eksta bir amfi alınırsa sesi daha da iyi olur gibi geldi. Denemek lazım tabii.

12. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Öncelikli tavsiyem bütçenizi ağırlıklı olarak kulaklığa kaydırmanızdır.Onun için ipod 5,5g veya Sansa clip+ önerebilirim.Bence onu bir süre kullanın sonrası için daha kolay olur seçiminiz.Tepeden başlarsanız çok büyük ihtimalle hem hayal kırıklığına uğrarsınız hem de pek birşey anlamazsınız.
    Tekrar ediyorum önce kulaklığınızı seçin bence.Kulaklık tavsiye başlıklarını kullanabilirsiniz.

13. müziksever

müziksever
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Hepsini göz önünde bulunduracağım. Tekrar teşekkürler.

Kulaklık konusuna da çok fazla önem verdiğimi belirtmek isterim. Ama ben kulaklığı playera göre seçmenin daha uygun olacağını düşündüğüm için öncelikli olarak player tavsiyesi almak istemiştim. Bir de daha önce belirtmedim (playerı). Player olarak iphone 3gs ve iem olarak sennheiser cx500 kullandım. Her ne kadar 3gs bu konuda başarılı olsa da son zamanlarda apple ürünlerine karşı bir soğumam söz konusu. Bir de şunu sormak istiyorum. Hayal kırıklığına uğrarsınız derken kastınız tam olarak nedir acaba? Yani bunu biraz açar mısınız? Umduğumu bulamaz mıyım ya da yeteri kadar memnun kalmaz mıyım? Bir de cihazları büyük ihtimal amerikadan getirteceğim için almışken benim ihtiyaçlarımı karşılayacak ve uzun süre kullanabileceğim bir cihaz almak istiyorum. Ve amerikada sıfır ipod 5.5 g bulamayacağım için (amazonda sadece 7. nesil var) nasıl bir yol izlemeliyim sizce?

14. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Merhaba.Yeni bir mp4 player almak istiyorum.Fakat yine kararsız kaldım.Bütçem 170 TL ye kadar.Önceden sony kullanmıştım gayet iyiydi.Baslar konusunda sadece sonynin iyi olduğunu biliyorum diğer markalar hakkında pek bilgim yok açıkcası.Önerebileceğiniz mp4 playerlar varsa cevap yazarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler

15. selcukunus

selcukunus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Benim önerim o fiyata bass temelli olucaksa iriver t6 olur. Gogear bende var küçük modeli satıyorum ama önermem tabi kalitesiz demiyorum ama üst düzey diil Sony nin düşük piyasalı modellerini ben zaten hiç bi zaman beyenmedim deniyerek almanız en önemlisi bence bol şans.

16. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Başka tavsiyesi olanlar varsa lütfen önerilerinizi bekliyorum :)

17. ggkkhn

ggkkhn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Madem memnunsun, Sony'den şaşma derim. ::)

18. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Sony'nin hangi modeli mesela E serisi iyi midir?

19. ggkkhn

ggkkhn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Evet, E serisi iyidir. Hatta ben de NWZ-E435F modelini kullanmaktayım. Gayet de memnunum, şiddetle de tavsiye ediyorum. :wink

20. utuman

utuman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    70
    Bu tarz konuları ana tavsiye başlığından sürdürürsek forumun bütünlüğü ve bilgi karışıklığını önlemek açısından daha iyi olur arkadaşlar.