Magaosi K3 HD vs Magaosi K3 Pro vs Kinera H3 vs iBasso IT01

'Kulaklık Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' forumunda crax1905 tarafından 16 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

?

Cayin N3-kulakiçi sırasıyla en çok: elektronik, pop, r/b, hip-hop, türkü, etnik, klasik, rock, metal

1. Magaosi K3 HD

0 oy
    0.0%
  2. Magaosi K3 Pro

2 oy
    13.3%
  3. Kinera H3

0 oy
    0.0%
  4. iBasso IT01

13 oy
    86.7%
  1. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Herkese merhabalar arkadaşlar. Çokça yazı okudum bu kulaklıklar ile ilgili. Cayin N3 var elimde. Kullandığım en iyi kulakiçi kulaklık HTC 10 stok kulaklığı :) ATH-M50X var kafaüstü olarak ancak dışarıda kompakt olmayan yapısından dolayı kullanmıyorum. Kulakiçi kulaklığı içeride, dışarıda her yerde kullanıcam ama izolasyon, sesi dışarı vermesi vs problem değil benim için. Amfiye gerek olmayacak Cayin N3 ile sürülebilecek bir şey arıyorum. Fiyat limitim başlıktaki kulakların en pahalı olanı kadardır. Sırasıyla en çok elektronik, pop, r/b, rap, hip-hop, türkü, etnik müzik, klasik, rock ve metal dinliyorum. Bassı severim ama boğucu olsun istemem. Diğer frekanslar da duyulsun dengeli olsun isterim.

Momentum In Ear alacaktım eledim, 1More Triple'ı eledim. Başlıktaki kulaklıklara geldim en sonunda.
    İlk gözüme çarpan K3 Pro idi fakat konnektör problemleri baş gösteriyor dolayısıyla almaktan çekiniyorum. K3 HD çıkmış son nesli ama karakteri yakın mı bilemiyorum, Midler biraz çekinikmiş, basslar ve tizler daha iyi hale gelmiş ama ara sıra basslar midlere bulaşıyormuş, ayrıca K3 HD'de konnektör sorunu yok diye biliyorum. H3 incelemesini/karşılaştırmasını okudum bakır kabloyla alırsam daha iyi olacağını söylüyordu arkadaş, bakır kablo en az 100 lira Kulaklığın kendisi 375 lira civarında zaten. Diğer bir arkadaş IT01 tavsiye etti onun hakkında hiçbir bilgim yok.

Dinlediğim türlere gidebilecek, alınca pişman etmeyecek, Cayin N3 ile sürülebilecek başlıktaki hangi kulaklığı önerirsiniz? Yukarıda belirttiğim gibi dinlediğim en iyi kulakiçi HTC 10 referans kulaklığıydı. Dolayısıyla ondan bass, mid, tiz olarak 1 tık iyi olan bir kulaklık beni tatmin edecektir diye düşünüyorum, aşırı kararsız kaldım. Gönlüm Magaosi K3 HD'den yana. İyi günler dilerim.

2. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    Magaosi ile elektronik müzik dinlemeyi tercih etmezdim.Keza kinerada onun benzeri gibi..Tizleri fazla ve elektronik müzik ve türevleri için yorucu olacaktır..Eğer ben fazla tiz ve parlak bir ses sevıyorum derseniz olabilir tabii.Ama ben yıllardır elektronik müzik dinleyen biri olarak sevmedim magaosi'nin o sunumunu.

İt 01 olabilir gibi duruyor.İt03'ün baslarından herkes memnundu genel olarak..

3. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Hangi türleri dinliyorsunuz hocam? Hangi sanatçıları?

4. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    Degisebiliyor tür meselesi.Bir gün Trance dinlerken öbür gün,psy,dub,house,80'ler electro dinlıyorum.

Mesela az önce Ott dinlıyordum..

Bu isin tür ile ilgisi yok ben anlatamadım ama :)) Bu biraz o müziğe gitmeme veya gitse bile daha iyi gidecek kulaklıklar var meselesi..Karar sizin ne alırsanız iyi araştırıp alın.Hayırlı olsun simdiden.

5. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    En fazla elektronik dinliyorum ama ötekileri de dinliyorum yani tümüyle elektronik dinlemiyorum. Türle alakası yoksa neden dinlenilen türler sorulur hep, merak ettim. K3 Pronun bass performansının yeterli olduğunu duydum siz diyeceksiniz neye göre kime göre. Bassheadlar için tabiki yetersiz. K3 Pro dengeli çalıyormuş, HD modeli de onun gibiyse konnektör problemi olmamasından dolayı onu almak istiyorum ama H3 de ibasso it01 de aklımı çeliyor hala. Kinera'da sibilans varmış.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Ocak 2018, İlk mesaj zamanı 16 Ocak 2018 ---
    Şuan Kinera H3'ü elemiş gibiyim, iBasso IT01 ve Magaosi K3 HD arasında kaldım. K3 Pro almam sorunundan dolayı zaten.

#5 crax1905, 16 Ocak 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 16 Ocak 2018
  6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    Tür diyince ben elektronik müziğin türleri olarak anladım.Tabii önemi var ama elektronik müziği genel olarak el alırsak yine dediğim gibi ben önermıyorum..Benim elektronik müzik dinleme alışkanlıgımdan çok farklı çalıyorlar.Tizlerine katlanamazdım.

Mesela bir Hd800 ile klasik müzik dinlemek var,bir de hd650 ile? Onun gibi bisey :)

7. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Hocam iki kulaklığı da inceleyen headpie (expatinjapan) sayfasına yazdım facebook messengerdan. Neyin kimi memnun edeceğini söylemek zor dedi, IT01 önerdi. Ben de iBasso IT01 aldım. Umarım pişman etmez. Dinlediğim türleri de söyledim bu arada.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Ocak 2018, İlk mesaj zamanı 17 Ocak 2018 ---
    Diyalog bu şekilde.

8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,990
    Her türlü müzik tarzını dinlemeye çalışıyorum K3 Pro ile. Kendine ait bir ses karakteri var ve bu karakteri seviyorsanız her tür çok güzel geliyor. Ancak hoşlanmıyorsanız memnun etmeyecektir. Özellikle bariz şekilde yakın çalan, müzikteki her öğeyi amplife etmiş gibi kulağınızın dibinde çalarak veren kulaklık tarzını sevenler özellikle K3 Pro dan uzak durmalı.

Bu tamamen kişisel tercih meselesi. Örneğin dün @barocka Osman beyle buluştuk. KZ ZS5 i, K3 Pro dan daha çok beğeniyor. Benim için ise arada kıyas götürmez bir fark var :) Ancak neden KZ ZS5 i daha çok sevdiğini çok iyi anlıyorum iki kulaklığın müziği sunuş tarzı çok farklı. Örneğin Osman bey KZ ZS5 in çok doğal çaldığını sahnesinin çok geniş olduğunu söylüyor ben ise iki görüşe de katılamadım.

Yani işin özü siz hangi tarz sunum seviyorsanız onu tercih edin. IT01 hayırlı olsun üzeceğini sanmıyorum ama umarım sevdiğiniz bir sunumu olur, yoksa belirli bir kalite standardında bir kulaklık zaten.

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  9. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Evet hocam, bir hobi edinmeye çalışıyorum. Bu aşamada bilgi birikimim ve deneyimim yok ama ben de deneyerek kazanıcam sanırım tecrübeyi. Bence ben eğlenceli kulaklık arıyorum, doğru çalması pek önemli değil gibi çünkü bu seviyelerde doğru çalma olayı kendimizi kandırmak gibi duruyor. 100 dolarlık üründe Hi-Fi falan yazıyor bana mantıklı gelmiyor. Ben kapalı kulaklık olan ATH-M50X'i beğenmiştim m50x'ten az miktarda açık ve hafif daha dengeli çalan olsa bana yeterli gelir diye umuyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  10. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    425
    Hayırli olsun kulaklıklarınız, IT01 benim de radarımda şu ara… Gelince bir ufak inceleme bekleriz artık :)

11. crax1905

crax1905
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Hocam inceleme nasıl yaparım? Herhangi bie terim bilmiyorum.

12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,990
    Size hissettirdiklerini kendi ifadelerinizle yazmanız yeter :)

2 kişi bunu beğendi.
  13. sphynx

sphynx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Ben de IT01 düşünüyorum, yorum alabilirsek çok güzel olur. Elimde ki senfer 4in1, sony ex650, ve monster graditude (azıcık sorunlu) kulaklıkları satıp almayı düşünüyorum. Yani hepsini topla ada gibi bir kulaklık etsin peşindeyim :)