MaGaosi K3 pro Hibrid iem

'Kulaklık Genel' forumunda complete tarafından 19 Şubat 2017 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,998
    Aynen hocam, 86 Dolar'a inecekmiş 29 Mart'ta, kesin sipariş vereceğim gibi :)

Bu arada Head-fi da Mee Audio Pinnacle P1, Music Maker Shockwave III, LZ A4 ve Magaosi K3 Pro kıyaslanmış genelde, birbirlerine karşı üstünlükleri vs. Ancak gördüğüm kadarıyla diğer 3 model 180 Dolar ve üzeri fiyatta aynı indirim kampanyasında fazla fiyat kırmamışlar.

Magaosi K3 Pro 86 a dolara çok iyi bir fiyat gibi görünüyor. Bunların çakması olmaz sanırım değil mi :) Orijinal Çin markası olanların çakması olmuyor sanırım, daha çok bilinen Çin harici markaların çakmaları satılıyor Çin'den satış yapanlarda.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,806
    Cakmasi da olabilir. Orasi bize karanlik ;)

3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,998
    86.83 Dolar'a indirecek olan satıcı baya iyi bir puana sahip çakmasını satmıyorlardır inşallah :) Aslında ben orijinal Çin markalarının çakmasını yaptıklarını pek sanmıyorum. Daha çok tanınmış marka ve modelleri yapıyorlar. Kendi mallarını koruyorlardır diye düşünmek istiyorum :)

4. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    795
    Merhaba. Bende Lz a4 ü araştırıyordum bir kaç gündür. Lz a4 ü ie800 hatta velvete tercih edenler var. MaGaosi k3 ve Lza4 bana aynı siklette gibi gelmiyor. Çok çılgın yorumlar okudum lza4 le alakalı. Orioluslar se 846 lar falan havada uçuşuyor.kısaca 200 usd için bedava bir ürün deniyor genel olarak. Almak lazım. :)

2 kişi bunu beğendi.
  5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,998
    Hocam benim Head-Fi da okuduğum yorumlarda LZA4 ve K3 Pro arasında bu kadar bariz bir farktan bahseden pek görmedim, gerçi chi-fi ile ilgili konu var bir tane onu son dönemde takip etmeye başladım. Önceki yorumlarda varsa bilemiyorum. Bana 86 Dolarlık K3 Pro fiyat performans açısından daha alınası geldi.

LZ A4 te dikkatimi çeken bir başka konuda 15-20 tane ses alternatifi içinde dinleyenler genelde bir-iki kombinasyonu tercih etmiş, yani çok farklı ses kombinasyonu sunuyor ama hepsi dinlenebilir mi orası meçhul yada hepsiyle kim uğraşıp sürekli değiştirecek oda başka bir konu.

Tabi biraz bu bütçe meselesi 185 Dolar LZ A4 yerine 86 Dolar K3 Pro ikisini de dinlememiş biri olarak cebime çok ama çok cazip geliyor :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Mart 2017, İlk mesaj zamanı 24 Mart 2017 ---
    Mesela Head-fi da LZ A4 ve K3 Pro yu denemiş olan birisinin yorumu şu şekilde: "A4 ün daha kalın (thicker demiş bizde ki gövdeliye mi karşılık geliyor bu bilemiyorum) ve yoğun (dense, çözünürlük olarak okuyorum) sunumu var, K3 Pro ise daha fazla boyutlu (dimension) ve daha gerçekçi bir havadarlıkta sunuyor. Ayrıca K3 Pro daha küçük ve kulağa daha iyi oturuyor" demiş.

Yani burada yine tercihler zevklere göre değişecek kısacası :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Mart 2017 ---
    Son bir ekleme, yani buradan çıkardığım sonuç benim K3 Pro nun LZ A4 le kıyaslanabilir kalitede bir kulaklık olduğu.

Bu tip konularda ben yorumları okumak yanında çoğunlukla hangi kulaklıklara göre kıyaslandığına bakıyorum. Çünkü çoğunluk itibariyle kıyas götürmeyecek (pozitif veya negatif olarak) olan seçeneklerin seyrek bahsi geçerken, eş değer alternatifler bir süre sonra yoğun olarak tartışılmaya başlanıyor. Benim gördüğüm LZ A4, SW III, P1 ve K3 Pro nun çoğunlukla kıyaslandığı.

3 kişi bunu beğendi.
  6. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,016
    K3 pro yu rahatlıkla öneririm, sorunları var ama sorunsuz kulaklık çıktıda ahmet hocam mı almadı..

2 kişi bunu beğendi.
  7. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    A
    Ay nen.Bir de it03 var tabi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

#27 Elano68, 24 Mart 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 24 Mart 2017
    2 kişi bunu beğendi.
  8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,998
    Ne gibi sorunları var hocam? Ben en çok şu anda kullandığım 1More Triple varken gerek var mı noktasındayım. Ama gelecek olan indirim aklımı çeliyor.

9. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,016
    Orta frekanslar çok yoğun değil, detaylarda bir miktar eksiklik var, aslında detay eksikliği şu şekilde ahada bu parçadaki detaylar demiyor, yoğunlaşınca duyuyorsun, micro detaylardan bahsediyorum..

3 kişi bunu beğendi.
  10. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    795
    @chatarunga; Headfonia da incelemesi mevcut lza4 ün Headfi dada bi hayli inceleme ve yorumlar vardı. Lza4 ün direkt üst segmente oynadığı ve Giant killer gibi yakıştırmalar yapıldığı şeyler okuduğum için böyle bir çıkarımım oldu.

Aradaki fark minimumsa eğer mantıken elbette 2 kat bedel ödemek mantıklı bir durum olmaz. Katılıyorum kesinlikle.

Şu an bendede 7 usd lik bir Çin malı kulaklık var. Kz atr diye bir ürün. Fiyatına göre cidden çok enteresan çalıyor. Fp söz konusu olduğunda ötesi olabilirmi bilmiyorum.

Konu sadece fp olsaydı herkese sadece bu kulaklığı tavsiye ederdim. Hayatımda verilen parayla bu kadar orantısız bir ürün kullanmamıştım.

Lza4 için pusudayım ama. Şu an alınacaklar listesinde en üstte kendisi.

2 kişi bunu beğendi.
  11. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,998
    Bu Çin'liler bir süre sonra bir çok dünya devini batıracak zaten :)

LZ A4 120-130 USD gibi olsa bende tercih ederdim. Çok iyi bir kulaklık olduğu net.

12. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,016
    lz a4 için sesinin renkli olması dışında eleştiri okumuyorum,birde uç olayını abartmış durumdalar,sadece bas veren uç bile vardır içinde..

13. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    795
    Renkli sunum kaynakla nispeten tolore edilebilir bir durum. Benim için sorun değil. Değiştirilebilir filtrelerde büyük avantaj. Elinin altında böyle bir opsiyon olması güzel.

Bu filtre değişimi yapılabilen ürünlerde her filtreyi hemen hemen 1 hafta denemek lazım tam bir kanıya varmak için. Anlık değişimlerle kulak yanılgıya uğrayabiliyor çünkü.

Birde filtrenin görevi sesi perdelemek esasen. Filtreleme arttıkça bass sesler hacim kazanırken detaydan, keskinlikten ve tizlerden feragat ediyosun ama kulaklık belli bir karakterde çalıyorsa dramatik bir değişim olmuyor filtre değiştirerek. Genel sunum aşağı yukarı aynı kalıyor.

14. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,998
    Arkadaşlar Magaosi K3Pro için Aliexpress'te görüntülenen 7th yıl indirimleri kaldırılmış görünüyor. Yeniden girebilir mi sizce? Head-fi da çinlilerin bunu sık sık yaptığından bahsediyorlar. Şu anda görünen en uygun ilan 105 Dolar.

15. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    hocam geçen indirim döneminde de aynı şey oldu. bir ton indirim bulduk, 11. 11 fırsatları konusuna yazdık hatta. sonra hepsini kaldırdılar. indirim günü görmediğim sürece indirimlere inanmıyorum ben.

2 kişi bunu beğendi.
  16. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,016
    150 usd kadar alınabilecek kulaklık, 150 usd üstü lz a4 karşımıza çıkar 105 usd hala çok iyi fiyat,bu kulaklık için, millet bu paralara senheisser falan alıyor, amaçları reklam mağazayı takibe aldırıyorlar, bunlara güven olmaz, cayin n3 250 usd satmaya çalışıyorlar, oysa türkiye teslim 150 usd

2 kişi bunu beğendi.
  17. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,998
    Anladım ben ilk kez rastladım buna :) Head-fi da biri abartmış 250 Dolara kadar fiyat bu kulaklıç için uygun demiş.

İnsan kendini 80 dolar düzeyine hazırlayınca 105 Dolara alası gelmiyor :)) Ama kupon vs uygularsa 100 ün biraz altına iner sanırım.

18. xenitis

xenitis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    172
    Merhaba
    Foruma yeni üye oldum, bir süredir incelemeleri takip ediyordum. Dengeli bir kulaklık ararken Magaosi K3 dikkatimi çekti. Bahsedilen satıcı ile iletişime geçtim fiyatı 90 dolar seviyesine kadar çekti. Satıcı güvenilir mıdır emin olamadım, bu satıcıdan daha önce alan arkadaş kutu içeriği Pro model olup olmadığı hakkında yorum yapabilir mi rica etsem.
    Teşekkürler.

Sent from my SM-G925I using Tapatalk

19. endia

endia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    280
    https://www.aliexpress.com/item/New...32793598211.html?spm=2114.13010608.0.0.WCRjQh

bu satıcıyı kastediyorsanız, kutu içeriği "pro".

20. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,998
    Hangi satıcı ilanı paylaşır mısınız?