Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu...

'Konu Dışı' forumunda KontG tarafından 27 Şubat 2007 tarihinde açılan konu

1. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    En İyi Fİlm = The Departed (2006)

En İyi Erkek Oyuncu = Forest Whitaker -The Last King of Scotland (2006)

En İyi Kadın Oyuncu = Helen Mirren -The Queen (2006

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu = Alan Arkin - Little Miss Sunshine (2006

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu = Jennifer Hudson - Dreamgirls (2006)

En İyi Yönetmen = Martin Scorsese - The Departed (2006)

En İyi Özgün Senaryo = Little Miss Sunshine (2006): Michael Arndt

En İyi Uyarlama Senaryo = The Departed (2006): William Monahan

En İyi Sanat Yönetmeni = Pan's Labyrinth

En İyi Görüntü Yönetmeni = Pan's Labyrinth

En İyi Kurgu = The Departed (2006): Thelma Schoonmaker

En İyi Kostüm = Marie Antoinette (2006): Milena Canonero

En İyi Müzik = Babel (2006): Gustavo Santaolalla

En İyi Şarkı = An Inconvenient Truth (2006): Melissa Etheridge("I Need To Wake Up")

En İyi Makyaj = Pan's Labyrinth

En İyi Ses = Dreamgirls (2006): Michael Minkler, Bob Beemer, Willie D. Burton

En İyi Ses Kurgusu = Letters from Iwo Jima (2006): Alan Robert Murray, Bub Asman

En İyi Görsel Efektler = Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006): John Knoll, Hal T. Hickel, Charles Gibson, Allen Hall

En İyi Animasyon = Happy Feet (2006): George Miller

En İyi Yabancı Film = Leben der Anderen, Das (2006)(Germany)

En İyi Belgesel = An Inconvenient Truth (2006): Davis Guggenheim

En İyi Kısa Belgesel = The Blood of Yingzhou District (2006): Ruby Yang, Thomas Lennon

En İyi Kısa Animasyon = The Danish Poet (2006): Torill Kove

En İyi Kısa Film = West Bank Story (2005): Ari Sandel

2. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Yazdığın iyi oldu Kont dün izleyemedim, bugün de tekarına bakmayı unuttum. Neyse sayende kimin ne yaptığını öğrenmiş olduk. :)

3. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Gerçekten muhteşem bir törendi.. Diğer oscar törenlerinden biraz farklıydı, daha eğlenceli, daha esprili ve farklı tarzdaydı...

Ödüller iki kategori dışında hakkettiği isimleri buldu... Hem sürprizliydi hem de kabul gördü... Benim beğenmediğim iki kategori en iyi film ve en iyi müzik... En iyi film konusunda departed ile babil arasında gidip geldim... departed gerçekten hakediyormuydu o şüpheli... Belki Scoresese nedeniyle almış olabilir... Ancak en tahmmül edemediğim konu babilin müziklerde kazanması... Gustavo Santoanalla ikinci kez ardarda Oscar kazanıyor... Geçen sene de o almıştı ancak bence geçen sene de haketmiyordu... Brokeback Mountain filmiyle almıştı ama filmde nerdeyse müzik yok... Babil'de de etnik tarzda müzik kullanmış ama haketmiyordu...

Bunların dışındaki diğer ödüller gayet güzeldi... Çok güzel bir gece geçirdim :)

4. soundchaser

soundchaser
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Bence de babil filmi oskarı gerçekten hakediyordu. Bence alamamısının sebebi kısmen bağımsız bir film olması. Yani arkasında tam Hollywood desteğini alabildiysedi sırtı yere gelmezdi diye düşünüyorum.

5. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Ya birkaç nedeni olabilir... Bunlardan biri scorsese meselesi, diğeri geçen yılki en iyi filmi kazanan crash filmiyle aynı form yapısına sahip olması oscarı alamamasındaki etkenler diye düşünüyorum... tabi bu 5830 akademi üyesi neler düşündü kestirmek zor ama departed'dan daha çok hakediyordu bence... Ha bu iki filmden anlaşılıyor ki hollywood 2006 senesinde iyi iş çıkaramamış... Umarım bu yıl güzel filmler izleriz....

Muhteşem filmler izledik o ayrı ;) Özellikle bu yıl beni vuran filmler illisionist ve prestij oldu... Bunun yanında en iyi erkek oyuncu oscarı kazanan Forest Witaker'ın oynadığı The Last King of Scotland adlı filmi de tavsiye ederim... İnanılmaz ötesi bir oyunculuk sergilemiş... Bayıldım tek kelimeyle

6. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    pan's labyrinth da benim favori filmim oldu. tavsiye ederim.

7. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Evet o filmi çok merak ediyorum... en kısa zamanda izlicem... 3 ödül falan aldı şaşırdım... Nasıl bir film acaba

8. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    görsel açıdan masal gibi. yani bunu hem gerçek üstü olduğu için hem de mükemmele yakın olduğu için söylüyorum.
    hikaye bana göre 2006 nın en iyi senaryolarından. ama little miss sunshine da süperdi o yüzden üzülmedim.

oyunculuk çok başarılı.

ben sadece kurgusuna takılmıştım. ama o bile bir "değişik".