Sennheiser HD660 S İncelemesi

'Sennheiser' forumunda VirtuFortuna tarafından 11 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

1. nihawend

nihawend
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    108
    Arkadaşlar diyelim paraya kıyıp bu kulaklığı aldım, buna hangi masaüstü amfi almak gerekir, balans çıkışlı falan? Kaynak dap olacak.

2. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,806
    Wm1a ile balansli çıkışı kullanarak amfiye gerek kalmadan kullanılabilir...

nihawend bunu beğendi.
  3. mustafaatan

mustafaatan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba amfi ve dac konusunda nerdeyse hiç bilgim yok tidal üzerinden bilgisayar ve telefon kullanarak müzik dinlemek için bu kulaklığı almayı düşündüm ama araştırınca bir sürü şey çıktı karşıma bu kulaklığı alırsam kaliteli müzik dinlemek için başka ne almalıyım özellikle belirtmeliyim elimde indirili hiç bir dosya yok. Bilgisayar veya telefona bağlayıp tidal hi-fi dan dinleme yapıcağım. Veya tidal kullana bileceğim bu kulaklığa yetecek bi walkman. Cevap verirseniz çok mutlu olurum

#23 mustafaatan, 24 Eylül 2020
    Son düzenleme: 24 Eylül 2020
  4. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    467
    Hiçbir şey almanıza gerek yok. Telefonunuzdan dinlerken bile müthiş beğeneceksiniz.

mustafaatan bunu beğendi.
  5. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    860
    hd 25 1-II ile karşılaştırma yapabilcek var mı?

o_O

6. mustafaatan

mustafaatan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Size çok teşekkür ederim cevabınız için çok araştırdım nerdeyse almaktan vaz geçicektim . Bazı yerlerde bilgisayar veya telefon süremez diyorlar da
    DragonFly red alsam yanına fark olurmu

#26 mustafaatan, 26 Eylül 2020
    Son düzenleme: 26 Eylül 2020
  7. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    467
    Pek fark olmaz. Sürmesi hiç de zor değil. Ben birkaç hatrı sayılır ekipmanla da denedim ve telefonumun verdiğinden farklı bir ses almadım. Siz de deneyebilirsiniz tabii ki ama beklentiniz çok yüksek olmasın. Telefonunuz modern bir telefon ise ondan bile gayet kaliteli ses alacaksınız zaten.

8. mustafaatan

mustafaatan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bilgisayar ve telefon arasında fark olurmu ses kalitesi konusunda? Ve size gerçekten çok teşekkür ederim almaya karar verdim sizin sayenizde bi mağazaya gidip deneyip almayı düşünüyorum

9. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Apple ın bilgisayarlarındaki ses kartı çok kaliteli oluyor. Yanlış bilmiyorsam yeni nesil olanlarda cirrus logic entegresi(dac chipset) kullanılıyor, oldukça sade ve sesi bozmadan çalmaya çalışan bir entegredir.

10. mustafaatan

mustafaatan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bilgisayarım asus ama seneye değiştirmeyi planlıyorum. Benim kafama takılan en büyük sıkıntı kulaklığın 150 ohm olması forumda arattığımda bilgisayarlar ve telefonlar en fazla 48 ohm çalıştır deniyor peki normal bir bilgisayar veya telefon bu kulaklığı kaliteli bir şekilde çalıştırırmı ek bir şeye gerek duyarmı

11. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Bende akg k712 pro var, yabancı forumlarda bakabilirsiniz güce en aç kulaklık deniyor, ona rağmen telefondan bilgisayardan ses çıkıyor, elbet müzik de dinlenir bi problem teşkil etmez fakat, bu kulaklığı bilgisayardan çıkartıp amfiye takınca bir güç geliyor( güç ile ses yüksekliğini aynı kefene koymamanız lazım).Sahnede 3 çeşit enstrümanın çaldığını düşünün, birisi arkada soft bir şekilde çalıyorsa onu duyamazsınız veya çok az ve yerini seçemeden duyacaksınız, Kulaklığa istediği gücü verdiğinizde o enstrüman yerini ve ne olduğunu belli eder. Kendimce bu şekilde anlatabilirim, bir yanlışım varsa daha bilgili bir arkadaşdan bende bilgi almak isterim.tşk.

Mustafa ALKAN ve mustafaatan bunu beğendi.
  12. mustafaatan

mustafaatan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    amfiler bilgisayara nasıl bağlanıyor hangi girişten bağladıktan sonra kulaklığımı bağlıyoruz amfiye? Sadece amfi yetermi daha kaliteli müzik dinlemeye?. bana çok pahalı olamayan bi amfi önerebilirmisiniz bu kulaklığa yeticek hem bilgisayara hemde telefona bağlaya bileceğim. Yada dragonfly red de amfi gibi etki gösterirmi kaliteli bir şekilde verirmi zaten ben sesi genel de hep çeyrek açık kullanırım ses yüksekliği önemli değil. Çok teşekkür ederim

#32 mustafaatan, 26 Eylül 2020
  13. pyken123

pyken123
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    Amfi aslında sadece sesi yükseltip verir(yükselteç denebilir) internette de böyle okumanız lazım, ses ve görüntü sistemleri okudum. Dac ise dijital olarak kayıt edilmiş veriyi analog a dönüştürüp amfiye gönderir, asıl sesi amfi katından duyarsınız. Bir cihazda kulaklık çıkışı varsa amfi katı vardır, bir veriyi gönderip dinleyebiliyorsanız o cihaza,kulaklığı takıp, o dac/amp dır. Ben böyle biliyorum benim sistemimde böyle çalışıyor. Eğer ki Kulaklık çıkışı yok ise, sadece dap veya pc üstünden veriyi yollayabiliyorsanız o cihazlar amfiye ihtiyaç duyar ki ses çıkarabilsin. İfi audio micro idsd dac ı düşünebilirsiniz, bende bir alt modeli var memnunum çok kullanışlı bir ürün, ama eğerki derseniz kaliteli birşey bakıyorum, deneme fırsatı bulamadım ama chord mojo yu çok övüyorlar, kullanan varsa bekliyoruz mesajlarını:)
    Amfiyi rca dan jak a dönüşümlü kablo ile bağlayabilirsiniz ama, nasıl olur bilmiyorum.
    Dijital veri dediğim yerler yanlış anlaşılmasın, bildiğiniz şarkılar yani tidal,spotify, veya bilgisayarınızdaki şarkılardır.

#33 pyken123, 26 Eylül 2020
  14. mustafaatan

mustafaatan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    normal bilgisayarın jak girişinden şuanlık sadece kulaklığı alıp dinlesem 1 sene sonrada para biriktirip sadece mojo yu alsam bana şimdilik sadece kulaklı yetermi daha önce hiç böyle bir kulaklık kullanmadım. Şuan yks ye hazırlanıyorum müzik olmadan ders çalışmıyorum nerdeyse, şuanda kulaklığı alsam sadece beni tatmin edermi sınavdan sonrada mojoyu alsam bana yetermi ek bir şey almama gerek varmı şuanda ikisini alamam çünkü. Bide mojo nun dışında bir şey almam gerekirmi.

#34 mustafaatan, 26 Eylül 2020
  15. Aytac

Aytac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    114
    Birçok durumda güç yetersiz ise ses size yüksek gelse bile kulaklık ideal güçle sürülmediğinden bass performansı zayıf olacaktır.

mustafaatan ve fortress34 bunu beğendi.
  16. a.ekin

a.ekin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Bu kulaklık artık üretilmiyor galiba. Yerine ne önerirsiniz?