Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Ok.. Kardeşim İletişim mezunudur.Bu sebeple sordum. :))

2. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    516
    Deeps Hostel vardı, duruyor olması lazım.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
  4. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,697
    @Siyah Nur Ayhan, Barış yukarıda oteli söylemiş fiyat uygun mu?

5. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    @baran88 , @Hanamichi : Fiyat bşraz yuksek geldi açıkçası. Bir gece kalıcaz sadece, pansiyon tarzı bir yer yok mu ki acaba daha uygun fiyatlı? Yemek falan onemli değil olmasa da olur.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Şubat 2015 ---
    @Cyril : Yer kalmamış iki kişilik :(

#4245 Siyah Nur, 13 Şubat 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Şubat 2015
  6. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,488
    Abi Ulusta beyrut otel vardı, zamanında gelen bir kaç kişi kalmıştı. Birisi bir iş mülakatı için gelmişti uygun bir şey bakıyordu filan memnun oldu, diğer gelen de benzerdi. Uygun fiyatlı ve düzgün bir yerdi dediklerine göre.

2 kişi bunu beğendi.
  7. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    516
    @Siyah Nur, misafir edeyim sizi diyeceğim ama şehirdışındayım gelecek haftaya kadar. Kızılay civarında 80'den aşağı söylediğim hostel dışında maalesef zor bulursunuz ama Ulus'ta mümkün. Maalesef o tarafta hiç otel işim olmadı. Mutlaka araştırın ve daha önce giden birilerine sormaya çalışın yalnız, Ulus'ta harika oteller olduğu gibi berbat yerler de var.

Bu arada Beşevler'de Anadolu Turizm Otelcilik Lisesi'nin uygulama oteli vardı; fiyatları komik derecede uygun, hizmeti de mükemmeldi. Ayrıca Ankaray ile Kızılay'a yine 5 dk'da ulaşırsınız, ona da mutlaka bakın derim.

8. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    Teşekkürler hocam oraya da bakayım.

Dediğiniz gibi gerçi 80'den aşağı net.te de bir fiyat bulamadım.

9. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,314
    Geç kaldım sanırım ama Radisson Blu Hotel vardı Ulus'ta :)

10. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    Aşağı yukarı fiyatlar aynı biraz baktım da. Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkur ederim.

Başınızı ağrıtıyorum kusura bakmayın ama bir sorum daha var;

Şuan mobil olduğum için yazamıyorum ama bir onceki sayfada ilk mesajımda bahsettiğim adrese gitmemiz lazım ilk olarak.

Ulus veya başka yerler, nerede bir otelde kalırsak o adrese ulaşımımız daha kolay olur? Yada daha yakın oluruz?

11. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    516
    Ulus'a 2 metro durağı + 2 dakikalık bir yürüyüşle 10 dk mesafede bahsettiğiniz adres. Sihhiye'de otel bulursanız yine 5-10 dk mesafede. Kızılay'da herhangi bir otele en fazla 5 dakika uzaklıkta, Necatibey, Tunus ve Tunalı'ya da 5-10 dakika. Ulus dışındaki yerlerden yürüyerek de ulaşırsınız.

Bahçelievler, bes evler ve tandoğan'a da birkaç Ankaray durağı mesafede, 15-20 dakikanizi alır.

Bahçelievler'deki öğretmen evi de otel dir aynı zamanda, ona da bakabilirsiniz.

12. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    291
    Bunu daha önce buraya hiç yazmamıştım sanırsam.

Ben özellikle lise döneminde kendime çok az para harcatmış biriyim ve özellikle de üniversite döneminde biraz fazla para harcatmış biriyim ama hiçbir zaman gerçek anlamda para harcatmadım aileme. Örneğin, ailemin ve akrabalarımın bana ömrümün bu zamanına kadar harcadıkları toplam para (Hesabım tutarlıdır) bir Audi A4 parası kadar. Audi denince çok gelebilir ama A4 o kadar da lüks bir model değil. En fazla kalacak basit mirasla beraber bir bu kadar daha harcanır. (Babayla aramızdaki bağ koptu, nedenini sormayın) Onunla da beraber bir Audi A6 parası eder. Tüm bu paraların hiç harcanmamış olmasını isterdim ve sanırsam bu saatten sonra geri ödemek gibi bir şeye kalkışmam doğru olmaz. Zaten elimde gerçekten iyi para kazandıracak bir işim de yok, daha üniversiteden mezun olmuş bile değilim.

Aileme karşı yapacağım en büyük iyilik, sanırsam önce mezun olmak ve sonra da adam gibi bir yerlere gelmek olacaktır.

13. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    291
    Bu da yeni çalışma masam ve diğer bazı öteberilerim, paylaşmak istedim. :)

http://i.imgur.com/CaQVSL7.jpg

Daha net ve daha geniş açıdan çekilmiş bir fotoğraf için;

http://i.imgur.com/kGLBGpn.jpg

Not: Oda rengi ve oda ışığı gibi bazı etmenlerin çok da iyi olmadığını biliyorum ama ben halimden memnunum. Aslında ben bir kaç eksiğim dışında maddi anlamda hayatımdan memnunum. Sandalye eski (Lakin dayanıklıdır) olduğundan resme dahil etmedim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 17 Şubat 2015 ---
    Bir de burada şu hesaplamalarımı da paylaşacak ve bir süre Konu Dışı paylaşım yapmayacağım. :)

Okulumla alakalı;

Eğer bundan sonraki her dersimi DC ile verirsem, sadece en az bu notla verilmesi zorunlu olan Bitirme Tezi CC gelirse, 2.15 minimum ortalama ile mezun olabiliyorum. :)

Eğer bundan sonraki her dersim CC gelirse, 2.42 ortalama ile mezun oluyorum. Eğer bitirme tezi AA gelirse, 2.51 ile mezun oluyorum.

Eğer bundan sonraki her dersim BB gelirse, (CB'yi atladım) ve bitirme tezi AA gelirse 3.04 ile mezun oluyorum.

Eh, yani 4.00 üzerinden 3.00'ın üstünde bir not ortalaması yapmak benim için çok da zor durmuyor. Çalışmama bağlı ama 2.51 de yeter.

Not: DC'yi hesapladım ama ben DC'ye not gözüyle bakmıyorum, zaten bu nedenle de okul uzadı. :)

Not 2: DC 4 üzerinden 1.5, CC 4 üzerinden 2, BB 4 üzerinden 3, AA ise 4 üzerinden 4 puana tekabül ediyor. Şu ana kadar verdiğim derslerin ortalamasına 3 diyebiliriz ve derslerin yarısından çoğu bitti. :)

Teşekkürler.

#4253 Kayra, 17 Şubat 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Şubat 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  14. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Ağzımı bozmadan önce burada bir şansımı deneyeyim dedim.

Özellikle foruma yeni katılan veya forumu çok nadir kullanan arkadaşlar zahmet edip okursa sevinirim.

İmzama yazdığım hatta PM atmadan da önce görsün diye profilime eklediğim halde Her gün en iyi ihtimalle 10 kişiden özel mesaj geliyor şunu mu alayım bunu mu alayım diye. Lütfen PM attığınız karşıdaki insanın size hizmet etmek için burada olmadığını unutmayın. Rica ediyorum biraz saygılı olun ve foruma yazın. gerisini imzamdan okuyabilirsiniz.

7 kişi bunu beğendi.
  15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    8 kişi bunu beğendi.
  16. one_m7

one_m7
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Aynn abi dedigin gibi son gunlerde ne istedigini bilmeyen hata nasil soracagini bile bilmeyen tipler turedi.. 4 yasinda cocuk gibi 5 dakika icerisinde 10 tane soru soruyorlar. Oneri istiyorlar veriyorsun 1-2 tane bu nasil, bu nasil ne farki var hangisi daha iyi beats'i gecermi, arkadasinkini gecermi, mors olurmu arkadas vs. vs. Sacma sapan sorular soruyorlar.. Daha nasil tavsiye isteyeceklerini bile bilmiyorlar..
    Temennim bu kisilerin bu mesajimi okuyup kendilerine ceki duzen vermeleri...

17. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    291
    Buraya bir süre mesaj yazmayacaktım ama dayanamadım. Benim de kulaklık camiası konusunda artık daha gerçekçi bir hedefim var. Hayır, Woo Audio WES almayı planlamıyorum ama STAX SRM-006tS almayı kafama koydum. Kulaklık mı? Kulaklık da STAX SR-009 olacak. Hele bir kendi paramı kazanayım. Acımayacağım. Bu hedefimi en geç 30 yaşımda gerçekleştirmeyi diliyorum, tabii kısmetse. DAC'a henüz karar vermedim ama her şey dahil toplamda 25000 TL'yi geçmeyecek. İlk önce amfiyi ve kulaklığı alacağım ve Sansa Clip ile sistemin bir fotoğrafını çekeceğim, böyle de bir fantezim de var.

Diğer kulaklık hedeflerim konusunda ise bir şey demiyorum. (3 High End kafa üstü kulaklık, bir amfi ve bir de DAC hedefim vardı) Gerçekleştirmek zorunda hissetmiyorum kendimi ama elektrostatik kulaklık ve amfi konusunda ısrarcıyım. :)

18. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    25000 ve Sansa Clip.Kayracım uykun gelmiş olmasın. :wink

19. Italoman

Italoman
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,940
    Benim bildiğim Kayra'nın en büyük hedefi yine aynı fiyat bandında olan NVidia'nın GTX ekran kartıydı diye hatırlıyorum :)

20. Kayra

Kayra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    291
    Yok hocam. O konuda uzun uzun düşündüm ve oyun konusunu büyük ölçüde (Bazı oyunlar hariç) bir kenara bırakmaya karar verdim. Mesleğimde de Quadro vesaire gerektirecek bir yazılım veya program olmayacak diye düşünüyorum. Bunların hepsini birden eleyince bir bilgisayara 5000 TL'den fazla vermemeye net olarak karar vermiş bulunuyorum. :)

@DefinitioN , hocam tabii ki sistemi Sansa Clip ile kullanmayacağım. Öyle bir yanlış anlaşılmaya mahal vermeyeyim ama bunlarla birlikte güzel bir fotoğraf çekeceğim. Biraz ironik bir fotoğraf maksatlı yani. :D