Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    2 kişi bunu beğendi.
  2. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,171
    Trump, ziyaret için geldiği Sürmenede halk tarafından çok sevilir.

Dönüşte köylüler Trumpa bir hediye vermek isterler. Toplantı yaparlar. Fakat hediyenin ne olacağı konusunda anlaşamazlar.
    Her kafadan bir ses çıkınca Dursun, kalabalığa dönerek:

“Arkadaşlar, öyle yeyup bitecek hediyenin kıymetu yok. Adama öyle bir hediye verelum ki, eline her aldığında bizi hatirlasun.”

Temel kalabalık arasından “Öyle bir hediye buldum valla” diye seslenir ve ekler:
    “Haçan adami sünnet edelum!”

Sesi kulağa aş edenlere selam olsun...

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#6603 Synchronicity, 8 Ağustos 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    5 kişi bunu beğendi.
  4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Bu yaşıma geldim böyle şey görmedim.Saatlerdir yağıyor,saatlerdir şimşek çakıyor,üstelik Samsun,Sinop,Ordu,Trabzon v.s. aynı anda.Koskoca bir bulut kümesi.

Yarından Sonra filmini yaşıyor gibiyiz.

Dengeyi fena bozmuşuz.

2 kişi bunu beğendi.
  5. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,504
    Geçmiş olsun Fatih abi, aman dikkatli ol.
    Hes'ler yüzünden dere yataklarınin yerleri değişmiş, bu durum da sele sebep olmuş deniyor. Ahali 30 senedir böyle yağmur görmedik diyor. Hollywood filmi gibi 10 köprü birden yıkılmış. Türküde dendigi gibi, Çarşamba'yı sel aldı da, Bir yar sevdim el aldı. (Bu arada Perşembe ilcesini de sel almış).
    Metrekareye tam 120 kilo yağmur düşmüş, keşke 10 kilosu da Karşıyaka'ya düşse, yüzyıllardır yağmura hasret bu topraklar, dağlar agacsiz, en yakın ağaç 2km uzaklıkta.

6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,461
    İzmir'in, ehm, pardon, Karşıyaka'nın iklimi gereği bitki örtüsü öyle. Maki. Dağlar çıplak. Diken ve taş dolu. Çölden hallice. Ama yazın hemen hemen her gün denize girebiliyorsunuz. :) Yeşil demek, yazın ortasında deli gibi yağmur ve fırtına demek.

İzmir olarak yağmurla aramız da iyi değil. Liseye gidiyorken Konak'ta dizime kadar suyun içinde yürüdüğümü bilirim. Emin değilim ama Piriştina yaptırdı galiba su tahliye olayını.

Çakmur da metroyu. :D

Oof off. Ne özledim orta seviyede yolsuz liderleri çekiştirmeyi. Demirel'in kıymetini bilememişiz. Oof off. Amerika'da aynı. Aptal Bush bile "How do you like me now?" diye sırıta sırıta geziyo ortalıkta.

#6606 zxc, 8 Ağustos 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Ağustos 2018
    4 kişi bunu beğendi.
  7. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,325
    Kardeş, Allah esirgesin.
    Cümlemize ibret almayı, pişman olmayı ve doğru davranışlarla düzeltmeyi nasip etsin.

6 kişi bunu beğendi.
  8. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,504
    Maalesef Karşıyaka'da denize girilecek -yüzülecek hiçbir nokta yok hocam. Uygun iklimi de boşa gitti anlayacağın.Denize atlayayım desen, pet siseler/yosunlar/martilara atılan kilolarca ekmek içinde kalırsın. Mavi bayrağı geçtim, gri bayrak bile alamaz bu körfez. En yakın denize girme noktası Güzelbahçe ile eski/yeni Foça'lar.

9. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,871
    Hem uygun başlığı bulamadım hem de çok spesifik bir soru olacağından belki bir bilen çıkar umuduyla burada ortaya atıyorum:

Lenovo Moto Z telefon bu aralar ilgimi çekiyor. Açıkçası pek de ihtiyaç duyduğumdan değil, biraz meraktan alacağım. Zaten çift hat kullanıyorum, onu da ikinci telefon yapma niyetindeyim lakin kullanan hiç görmedim. Tecrübe eden biri bana eksiklerini söylerse çok mutlu olurum. Özellikle ses çıkışı ve şarjı nasıl nasıl merak ediyorum.

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,461
    Doğru, körfezde denize girmek demek, kimyasal mutasyonu göze almak demek :)

Denize girmekten kastım şöyle bir 45 dakika yolculuk sonrası. O bile büyük nimet. Bana en yakın deniz 4 saat. Şükür çok memnunum durumundan ama denize bakarak büyüdüğüm için özlüyorum ne yalan söyleyeyim. Küçük göller de karşılamıyor eksikliğini. Denizin esintisi, kokusu başka.

Bu arada o kadar yoğun nüfusun yaşadığı yerdeki denizin kirli olması çok da anormal değil aslında. Artıklar ister istemez yeraltı sularına karışıyor, bakteriler ve yosunlar coşuyor, sudaki oksijeni tüketiyor, ve ekosistemde denge unsuru diğer canlılara fırsat kalmıyor. Bereket açık deniz.

11. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Dijital ses ile ilgili makale var mı forumda ? Analog ses ile arasındaki fark veya karşılaştırma tarzında vs vs ...

12. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,448
    Kavram kargaşası olmasın diye yazıyorum. Dijital ses olmaz, ses analog olarak gelir. Ama pikap/plak ile dac karşılaştırın diyorsanız, çok kötü çalan pikaplar olduğu gibi, dac olduğunu hissettirmeyecek kadar plak tadında çalan dac'lar da mevcut... biraz ne kadar ekmek, o kadar köfte meselesi. Ama dac'lar çok gelişti son zamanlarda, onu da belirtmek lazım. İyi ses almak ucuzladı aslında, tabii bunu bizim dolar kurundan bağımsız yazıyorum...

Sent from my fridge using Tapatalk

#6612 artears, 9 Ağustos 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Ağustos 2018
  13. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    359
    2k erkran +3 yıl önecnin işlemcisi sd 820+2600mah bu telefonun şarjı max 5 saat gider

2 kişi bunu beğendi.
  14. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,562
    http://www.techno-fi.net/forum/konu/darkvoice-336se-ve-denon-da300.13103/#post-217304

(Ali hocam ilanın altına yazmayayım dedim)

Haklısınız gerçekten ve bence bunun sebebi forumda masaüstü set-up ve tam boy kafa üstü kulaklık kullanıcısı üye sayısının çok az olması. Belki 4-5 kişiyi geçmiyoruz. Türkiye'de hobi, iem/ciem+DAP eksenine dönüyor. Masaüstücüler olarak ürün alırken çok dikkatli olmalıyız, head-fi'deki gibi "alayım beğenmezsem az bir farkla satarım" olayı yok çünkü. İkinci el pazarımız çok sınırlı, cihazlar gitmiyor, satış fiyatları çok düşüyor. Ürün deneyimleme şansımızı çok sınırlandıran bir durum ama ne yazık ki benim gözlemim bu yönde. Ben bile bir an önce içime sinen bir end-game set-up'ı kurayım, al satı bırakayım derdine düştüm. Oysa end-game demek belkide end-hobby demek. Zira hobinin güzelliği sürekli yeni şeyler denemek, farkları hissetmek ve kulağını geliştirmekte.

6 kişi bunu beğendi.
  15. wadi

wadi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    640
    Çok güzel özetlemişsiniz. Masaüstü ekipman alımı da satımı da maalesef her zaman portatif çözümlere göre daha riskli.

2 kişi bunu beğendi.
  16. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,461
    Halbuki masa üstü ekipman daha dikkatli kullanılan, daha az yıpranan ürün grubu.

3 kişi bunu beğendi.
  17. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Dijital çıkış alınca sesin kısılmasındaki sorun nereden kaynaklanıyor. Analog sese göre ciddi kısılma oluyor yani hissedebiliyorsunuz.

18. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,504
    #6618 karanehir35, 9 Ağustos 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Ağustos 2018
    6 kişi bunu beğendi.
  19. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    783
    7500 euro gibi rakamlar telaffuz ediliyor.47 bin liraya denk geliyor kura göre...

20. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,562
    2 kişi bunu beğendi.