Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,723
    Yukarıdaki mesajları okurken fark ettim ki evde bilgisayarımın spec lerini pek hatırlamıyorum bile...

Düşünerek ve olası seçenekleri google'layarak bulduklarım:

core i7 4790k işlemci, sabertooth z97 anakart, 32 gb ram (ddr kaçıncı nesil hatırlamıyorum), sanırım gtx 680 gpu olması lazım (markası aklımda yok, asus olabilir), benq ve philips 1680x1050 monitörler.

Eskiden ben de oyuncuydum oysaki, bir yerlerde yıllardır kutusundan çıkartılmamış bir ps3'üm, bir de psp'm bilem var (sanırım).

Şimdi bilgisayarı açma nedenim 10 seferin 9 unda iş..

Nereden nereye..

2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,656
    Hey maşallah... Zamanında sağlam yüklenmişsiniz Ram'e. İşiniz için ihtiyaç mı oluyordu?

Mikrobiyolog bunu beğendi.
  3. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,723
    Hayır hocam, daha önce bir kaç defa yıllar içinde sistemlerim ram yetmediği için atıl durumlara geldiler. Sonradan eski teknoloji ramlere dünyanın parasını vermek zorunda kaldım, buldum bulamadım, bazen ikinci el aldım. Bu defa -bundan sonra da imkanım olursa aynını yaparım- ilk alırken anakartın ram slotlarını tam kapasite doldurdum (dolar da 2 küsurdu sanırım, iyi ki yapmışım :) ), rahat rahat kullandım, kullanıyorum :)

Cyril bunu beğendi.
  4. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    230
    Apex oynayan kaldımı ya hala, twitch e girdiğimde en büyüğünden en küçüğüne bütün yayıncılar valorant oynuyor. Bu arada bende 2013 de dolar 2 iken topladığım makinayi kullanıyorum. 4770k, z87 board, 16gb ram, gtx titan(700 serisi kepler mimari). Full hd de oynadığım için şuan bile hala iş görüyor. Zamanında monitor dahil bütün bunları 5k civarına toplamıştım, şimdi gpu almaya kalksan 15k..

Mikrobiyolog bunu beğendi.
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,656
    Windows ne kadar verimsiz bilemiyorum ama Linux'e günlük kullanımda 16GB RAM kullandirtabilmiş değilim daha...

Ucuzladığı için ben de 32GB yaptım geçenlerde, çünkü Linux farklı şekillerde kullanıyor extra RAM'i. Ama 3-4 yıl kadar önce bilgisayarı topladığımda 16 GB almıştım sadece. İyiki de öyle yapmışım. $180'dan $80'a indi aynı RAM.

32 GB şu an için bile yüksek sayılır. Memory leak falan yoksa 16GB'ın hemen hemen her işi görmesi lazım bugün bile.

refuserQ ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  6. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603

Apex legendsi pubg ile karıstırmıs olabilirmisiniz?Su an steam de 4.sırada en cok oynanlarda.Gecen günlerde de rekorunu 330 bin olarak kırdı(anlık oyuncu sayısı)bi de bunun origin tarafı var.Çılgınlar gibi oynanıyor.Trailer m izlenıyor.

Valoranta bisey demıyorum zaten o cok oynanıyor.Pubg su an yıkılıyor ama cok cok düsük oyuncusu.

Ben de 2020 ağustosta rtx 2060 evo aldım 2500 lira'ya .Simdi 3060 almaya kalsak 9-10 bin lira....

@zxc O attıgım noctua ve diğeri bildigim ve arastıordıgım kadarı ile en iyi hava soğutma olarak geçer.Hatta bazıları sıvı soğutma yerine bile kullanıyor.Güzel bir i5 size gider mumkunse k olanlardan.Yanına da güzel bir hava soğutma...

7. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,691
    @zxc 4 yil once 180$ 660 lira yapiyormus bugun 80$ 680 tl yapiyor bizim icin.

Oralarda yasayinca beklemek sabretmek mantikli da Turkiye sartlarinda degil maalesef:)

refuserQ, zxc, Mikrobiyolog ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    239
    Bugün büyük patrona istifa etmek istediğimi artık diğer patronu çekemediğimi, kötü ayrılmaktansa iyi ayrılmak istediğimi söyledim.

İstifamı kabul etmedi.

en son bi rezillik çıkacak ve kendileri kovacak.

insanları anlamak güç.

#8508 Xexec, 12 Ağustos 2021
    Son düzenleme: 12 Ağustos 2021
  9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,656
    Burada cok yaygin. Calisirken is basvurusunda bulunuyorsunuz, daha iyi bir maas teklif edilirse bulundugunuz yerden maas arttirimi istiyorsunuz. Reddederlerse de gidiyorsunuz tabii ki. Ama istifa noktasina geldiyseniz, ve eger sizi hala istiyorlarsa, bunun bir maliyeti olmali onlara. Eger onceden bir yapilmis kontrat nedeniyle yasal olarak mumkun degilse de bir sonrakine bu maliyeti verebilirsiniz ellerine.

10. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    239
    Malesef yok.
    Zaten maaşım asgari ücretin bir tık üstü. Nereye gitsem aynı maaşı alacağım, hatta patrona da dedim. Diğer patron yanlış yaparsam 3-4 ay maaşımı kesmekle tehdit ediyor sürekli. Bugün buradan çıkıp garsonluk yapsam yine aynı maaşı alacağım üzerine bu kadar stres yaşamayacağım diye.

Neymiş bana çok emek vermişler, beni çok seviyormuş. Bu düşünceyi kafamdan çıkartmalıymışım. Falan filan..

#8510 Xexec, 12 Ağustos 2021
    Son düzenleme: 13 Ağustos 2021
    refuserQ ve zxc bunu beğendi.
  11. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,181
    İhbar süresiniz kaç ay ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  12. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    239
    4 hafta. 1 yılım yeni dolacak

13. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,181
    En fazla bir ay daha size patronluk yapabilecek biri nasıl sizi 3-4 ay maaş kesmekle tehdit edebiliyor?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    Xexec bunu beğendi.
  14. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    239
    Ek iş tavsiyesi verebilecek varsa fikirlere açığım.
    :rolleyes:

15. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
    Merhaba.Tek beklentim bağlantısının kopmaması ve uzanırken uyumak icin müzik dinlemek.

Haylou gt3 ve omthing 1 more arasında kaldım.Bazıları haylou'nun bağlantısı kopuyor diyor.Bir fikri olan varmıdır?Bütçe bu civarda.Gören yorum atarsa sevinirim.

Edit: Haylou aldım

#8515 fosther, 1 Ekim 2021
    Son düzenleme: 2 Ekim 2021