SONY MH650 vs JVC FX700 "Şok Edici F/P"

'Sony' forumunda expander tarafından 27 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. ads1940

ads1940
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Mahir abi ex 50 yi kastettiniz herhalde, pfeye ihtimal vermek istemiyorum :angel:

2. x-testers

x-testers
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Bu kulaklık hakında birkaç şey de ben karalamak istiyorum dayanamayacağım :)

Öncelikle ürünün temini biraz zor, yurt dışından alınıyor genelde yada sirkeci doğubankta satılıyor(muş)..

Sirkeci'yle falan kim uğraşacak derken turuncu forumda Selçuk bey (@fastfalcon) 'in bu üründen 25 TL'ye temin ettiğini gördüm, koşa koşa gittim aldım.. Bu arada abimizi tebrik etmek lazım güncel kulaklıkları uygun fiyata orjinal olarak satıyor.. Neyse konumuza dönelim..

Ürünü cks90 üzerinden yorumlayacağım..

Konuya girmeden önce ilk söylemek istediğim şey; bu minicik 25 liralık kulaklık tiz babında cks90'ı mahfetti.. Aşağılarda da bu konuya değineceğim..

BAS: Kulaklığın diğer bir boy gösterisi yaptığı kısım ise bas. Cks90'dan yarım bilemediniz bir tık daha yoğunlukta fakat karakterler farklı, cks90 sert olarak sunarken mh650 daha yumuşak, subwoofer tadında sunuyor basları.. Baslar bana fazla geldi. Biraz uzama sıkıntısı var, fakat çok alt frekanslarda (50-60 hz civarı) başarımı cks90'dan daha iyi.. Fakat mid baslarda biraz gerilik hissettim o yüzden gövde sıkıntısı var.

Bu minicik kulaklığın cks90'la eşdeğer hatta daha mutlu edici baslar vermesi ilginç gerçekten. Demek ki bas için şekli abuk (yok chamber mekanizmasıymış falan) subuk kulaklıklar yapmak gerekmiyormuş..

Mid: Burada tizlerin yoğunluğundan ötürü ötürü metalik midler olduğunu vurgulamak istiyorum. Mh650'yi hemen çıkarıp cks90'ı taktığınızda karanlık bir ses duyuyorsunuz. Midler kesinlikle mh650'de daha açık ve ayrıntılı.. Cks90'da kesinlikle duyamadığım sanatçının ağız şapırdatmalarını bu kulaklıkta çok rahat duydum,bunu altını cizerek belirtmek istiyorum..

Tiz; İşte burada bu minik kulaklığa hayran kalıyorsunuz, bu nasıl bir tiz demeden edememiyorum, özellikle kayıpsız parçalarda gerçekten oha falan oldum.. Cks90'la kesinlikle alakası yok, kıyaslanamaz. Yok ya öyle değildir diyenin alnını karışlarım o kadar diyorum :evil

Her ayrıntı duyuluyor, kulaklık hiçbir şeyi affetmiyor. En ufak bir tiz serpişmesi yada zil olsun hemen şıp değip yakalıyor, miktar yüksek ve sibilancenin s si yok. Cks90'ın karanlık ve sibilanceli sesinden sonra bu kulaklık gerçekten iyi geldi.. Bana karakteri direk ie8'i anımsattı. Çok ilginç şaşılacak şey..

Özellikle 1080p Filmlerde ayrıntı delisi oldum.. Cks90'ın gerçekten yanına yaklaşamayacağı bir tiz kapasitesi var..

Biraz da enstrüman ayrımı sahne ve yalıtımdan bahsetmek istiyorum..

Sahne direk cks90 la aynı.. Ben hiçbir fark göremedim. Ki cks90 sahne olayında yabana atılmamalı bence.

Yalıtım olarak mh650 daha başarılı. cks90 biraz da yapısından kaybediyor.. Fakat cks90'ın cx300-ii kadar yalıtımı olduğunu söylemeliyim. Yalnız Mh650 kulağa sokarken yüksek basınç uyguluyor bunu da belirtmeliyim..

Enstrüman ayrımı yine fark atan bir nokta. Mh650 daha başarılı. Özellikle gitar performansı sanatçının parmak seslerine kadar işliyor. Çok ilginç..

Son söz olarak, arkadaşlar ben de cks90'ı satmayı düşünüyorum, yedek olarak da alacağım bundan bir tane. Sm3 alma fikrini de şu an için bayağı erteledim..650 liraya alacağım sm3'ün sanmıyorum ki çok büyük bir fark yaratacağını.. Bence gereksiz.. Fx 700 ile karşılaştırılmasını ben de abartı bulmuştum ama değil gibi görünüyor.. Filtrede delik açmadım, açarsam sesin daha da analitikleşeceğini biliyorum, bu kıvam bana kafi. Ha bir de sürülme konusunda bana sıkıntı yaratmadı, sansa'da cks90 ile -17'de dinliyorsam mh650'de -10 oluyor.. Bu kulaklığı tanıtan arkadaşımıza da tekrar şükranlarımı sunuyorum, İyi forumlar..

#182 x-testers, 13 Ocak 2013
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  3. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    @kuzey: ya o ex50lp alt cekmecenin dibinde duran bir sey. Cogu zaman adini bile anmam :)

@xtester: Sen sm3'ten vazgectin, ben de um3x'i sattim. Bu, bu kulakligin basarisini iyi kanitliyor. Bu arada kulaga basincla oturma olayi? Bende oyle hafif ama saglam durdu ki nerdeyse earbud hissinde :) Artik kulakici birsey alirsam cidden iyi birsey olmali ama mh1c disinda hangi kulaklik fp olarak bunu gececek ki?

Collapse Signature Expand Signature
  4. ads1940

ads1940
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Şimdi oldu işte. Kartım yok yurt dışından sipariş veremiyordum biran önce, Selçuk Beyin tel numarasını verebilir misiniz pmden. Ben de sipariş vereceğim. Pfeden vazgeçip biraz daha bütçe arttırarak kafaüstüne yöneldim bu kulaklık sayesinde. :yourock

5. HaypurTiryading

HaypurTiryading
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    225
    Valla ben hala inanmayanlardanım. Kulaklık dışında her türlü ekipmanı üst seviyede tutmadıkça farkları anlayamayız kanaatindeyim. Öyle hoparlörler dinledim ki 500 liralık sistemlede 5000 liralık sistemlede aynı çalıyordu. Ama öylelerini dinledim ki en ufak müdahaleye tepki veriyordu.

Merak ettim. İlerde bi tanede ben alayım ya. Vsonic Gr07 Bass Edition gelince onla vuruştururuz. :knuppel2: :laugh:

6. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Sony de sasirmistir turkiyedeki satislar neden patladi diye ;D .kulakligi tanitan arkadasa tesekkur ederim .Bende forumda okduktan sonra aldim .

7. x-testers

x-testers
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    @Mair Kendi orjinal uçlarıyla dediğiniz olayı ben de yaşadım, sanki earbud takmışım gibi oldu, lakin kulağıma oturmadı yalıtım azdı.. Uç değiştirince tam oturdu, bu seferde basınç yapmaya başladı.. Aman varsın basınç yapsın o kadar kusur da olur yani :)

2 Saatin sonunda baslarının cks90 dan daha yoğun olduğu kesin.. işin ilgin yanı üst frekansları bu kadar perdesiz verebilmesi.. Hayret verici gerçekten.. Bunun üzerine f/p kralı zor gelir gibime geliyor.. Ve kulaklığa verilen paraları cidden sorgulatıyor..

@ads1940 PM Atıyorum şimdi..

8. x-testers

x-testers
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Üretimi durdururlarsa şaşırmam :) Bana göre cks90, turbine ve bunun gibi alt/orta kulaklıklardan sonra, üniversallere geçmeden alınabilecek son üründür.. İe8'den sahnenin haricinde bir eksisi olduğunu düşünmüyorum.. (bir tık çözünürlükte olabilir..) 1. alternatif seçilmemesi için bir sebep yok..

9. x-testers

x-testers
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Mhc1'de durumlar neymiş? Kullandınız mı acaba?

10. Blackmar3

Blackmar3
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Mh1c yi 40 lirayamı satıyorlar ya? Ben ebayden almayı düşünüyordum 40 dolar civarında. Bi istanbul gezisi yapsam karlı olucak..

11. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bu mh650'den sonra mh1 almaya elim gitmedi o yuzden hic deneyemedim. Ne kadar katacakti ki? Ama istanbulda varsa kafa kafaya bi kiyas yapalim.

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    626
    Mh1 daha iyi diyebilirim kolayca. Ama elinde mh650 felan olan almasin. Sifirdan alacak olan varsa alinabilir.

Bende kumanda dugmeleri ve mikrofon da calistigindan gunluk kullanimda iyi oluyor.

13. karanis

karanis
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    bu ürünü internet üzerinden türkiyeden alınacak site varmı.

14. umtbra

umtbra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Sahibinden.com dan alabilirsin ben bugün aldım. 25 TL.

15. ads1940

ads1940
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Aynen ben de biraz önce aldım Selçuk abiden yarın kargolayacak. Kargo dahil 30 tl istersen numarasını atarım.

16. umtbra

umtbra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    fastfalcon nickli arkadaştan alabilirsiniz. Sahibinden.com üzerinden ya da techno-fi üyeliğine pm atabilirsiniz.

17. ads1940

ads1940
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Uçuk kaçık fark olmadığı için yurtdışına göre düşünmeden aldım. Şüphe duyulacak biri gibi de gelmedi bana.

18. ceza2000

ceza2000
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaşlar ben de bu "C" olayına takıldım. mh650 iphone 5 ile çalışır mı? Sorun yaşayan var mı?

19. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Calisir calisir. C kodu telefonlarla uyumlulugunu belrtmek icin zaten. Iphone 4 ile gayet iyi calismisti.

20. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Peki kulağa oturma konusunda nasıldır? mh650 x-testers'in dediği gibi bende de basınç yapıyor ve bu yüzden sürekli elim kulağa gidiyor. Mh1 bu konuda daha iyiyse alırım. Bir fikriniz var mı?