SONY MH650 vs JVC FX700 "Şok Edici F/P"

'Sony' forumunda expander tarafından 27 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. cmshn

cmshn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    MH650 hakkındaki buradaki yorumları ve MH1 hakkındaki Head-Fi'daki yorumları okuduktan sonra, almışken MH1 olsun diyip yurtdışından siparişi verdim bakalım ben de.

2. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,803
    mh1 veya mh650 tercihinde dinlenilen müzik türü önemli. Alt frekansların yoğun olduğu ya da elektronik müzikler için mh650 tercih edilmeli. Çok hızlı olmayan, enstrüman içerikli müzikler için ise mh1 üst seviye iemlerle yarışabilecek bir rakip.

Mh650'yi fazla beğendiğimi söyleyemem ama mh1'in biraz sert ve fazla derin olmayan basslarının karşısında öne geçebiliyor. Kalan her şey için ise mh1...

3. cmshn

cmshn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    O zaman doğru seçim yapmışım diye düşünüyorum, Rock ve Metal müzik ağırlıklı dinleme yapacağım, solo ve riffleri güzel tattırabilecek bir kulaklık olacak umarım.

4. ads1940

ads1940
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    İlerleyen zamanlarda bir de mh1c alırsam iem defteri kapanır herhalde benim için.

5. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Mh650, Sony x1061 ve dubstep ile gayet mutluyuz :)

Collapse Signature Expand Signature
  6. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
    Oturma konusunda da MH1 daha rahat gibi geldi bana. Ama ikisi de başarılı diyemem.

7. umtbra

umtbra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Cks90 almayi dusunuyordum yorumlari gorunce mh650c aldım. Henuz elime ulasmadigi için deneyemedim. Cks90 deneme sansimda olmadigi için sormam gerekiyor. Bundan sonra Cks90 almak gereksiz mi olur? Birde amfi ile deneyen varmi? Ses karakterini nasil etkiliyor?

Saygilar.

8. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,097
    sony mh1 incelemesini yapan oldu mu forumda? yabancı forumlarda pek methedilmiş ama bir de türkçe okumak lazım :)

9. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Kanimca gereksiz olur. Nasil ki Ckm500 sayesinde İE8'den vazgectim; bu da benzer bir hikaye. Ancak um5x veya w6 gercekten (alti cizili)bariz(/alti cizili) fark koyar ustune :)

10. x-testers

x-testers
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Maksat üst frekanslarsa mh650'den sonra cks90 düşüş yaşatır.. Ha malzeme kalitesi olsun, sert bass olsun, kulağıma iyi otursun, bir de kulağımda şekilli birşey olsun, millet görünce "aa bu değişik bir kulaklıkmış" dedirtmekse amaç; cks90 uygundur..

kısaca; 2 ay mh650 kullanmış birine cks90 verdiğinizde tepkisi "boğuk ve içiboş bir ses"" olacaktır..

11. umtbra

umtbra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Teşekkür ederim cevaplarınız için. Kulaklık elime ulaştı. Karşılaştırma yapamayacağım fakat parasının kat kat fazlasını hakettiği kesin. Birde bass'ı bana yetmedi :embarassed:

Yalnız şuna artık eminim bana kulakiçi yaramıyor, 5 dakikada başım ağrıdı. Kulaklarımda aşırı basınç var.

12. denondj

denondj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    mh1c tip olarak daha başarılı diğeri köylü işi ya o ne öyle :D, mh1 hakkında detaylı yorum verilmemiş.. şimdi bu iki kulaklıktan birini alacağım ama mh1 mi mh650 mi karar veremedim.. Hangisinin basları daha keskin, daha baş ağrıtıyor gümbür gümbür? :pol .. Öyle bir sıkıntım var bum bum bum olcak :b

13. ads1940

ads1940
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    650 İçin konuşuyorum Sansa fuze ile amfisiz pek bir şey beklemeyin sıradan bir kulaklıktan farkı yok o fiyat aralığında. Ama amfi (ibasso t4) ile kullanınca o kadar fark ediyor ki cılız olan tüm sesler dolu dolu gelmeye başlıyor son seste bile bozulma olmuyor. Sahne denilen şey galiba, müzik sizi sarıyor müzikle alakalı bir boşluk kalmıyor ve sesler karışmıyor. Daha önce değinilmişti basları bana fazla bile geldi rock, metal müzikte.

14. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    630
    MH1 koşarken kulaktan düşebilir. Kablosu da biraz ağır/kalın, kendisi de çok iyi oturmuyor çünkü.

15. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    893
    Direk MH650 alırsanız memnun kalırsınız. Elektronik müzikle uyumlu olacaktır. Basları tam tarif ettiğiniz şekilde gümbür gümbür ama hızlı ve yüksek çözünürlükte değil. Ama fiyatına göre çok başarılı tabi :) Neden öyle yazdım FX700 ile karşılaştıralan bir başlık altında ilerliyor konu.

16. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    @ denondj: Demiştim :)

17. denondj

denondj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Mair okumuştum aslında ama bir kere daha sorarak teyit etmek istedim, tip olarak mh1 daha hoş görünüyordu onu istiyordum da Engin de yazmış, Hasan da mh650 önerince anladım.. Bana uygun olan mh650 imiş sanırım, bunu bir şekilde temin eder, ara sıra kullanırım.. Yani fx700 üst düzey bir kulaklık onun kadar bir performans beklentim olmaz, csk90larıma yaklaşsın yeter o sert bassları seviyorum :love: .. Dün sabaha kadar forumdaydım okudum deli gibi sectiondur odur budur, daplara baktım uzun uzun inceledim.. Ama kararsız kalınabiliyor yine de..

Yani ipod shuffle veya sansa clip gibi bir ikili yaparsam, sporda işimi görebilir değil mi? ucuz ve süper bir alternatif oldu, işin ilginci sanırım ben bunu dinledim arc s modelinde gelen kulaklıklarsa ki görsellerde filan arayınca bu çıkıyor samsung galaxy s3 almadan önce denemiştim bu kulaklığı ve hakkaten oha çok güzel demiştim, tabi sony olduğu için daha kaliteli bir ses aldığımı düşünmüştüm.. 30TL civarına hayal kırıklığına uğratmazlar bence bunlar beni, ep630, cx300 vs. almaktan iyi gibi duruyor şu an için..

18. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    @ denondj

Kulaklık bırak ep630, cx300'ü cks90'dan bile çok daha iyi bence. Sadece basslarda biraz sorun var denilebilir ama diğer yönleri çok daha iyi. Özellikle cks90'daki o iğrenç sibilance hiç yok. Sırf bu yüzden bile alınır. Ep630 ile cx300'e müzik kulaklığı dememek gerek. :)

19. denondj

denondj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Gaza geldim iyiceee .. :cheesy: O zaman çok iyiymiş bu ya, ben önümüzdeki bi gezeyim telefoncuları bulabilirsem patlatırım beğenirsem bi kaç tane bile alabilirim bi deneyeyim bakalım..

20. adailton

adailton
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Ben de kardeşimin bir arkadaşı için aldım, haliyle bozuk mu sağlam mı diye baktık biraz :) Kulaklık bence "bu varken daha pahalılarını almak gereksiz" dedirtecek kadar imkansızı başarmıyor ama sözü edilen cx300'den fln iyi, fiyatına göre çok çok iyi.

Orta halli, sesini herkesin beğenebileceği tarzda yumuşak yumuşak çalıyor, ne tizler ne de baslar rahatsız ediyor. Sesi de gayet temiz, boğukluk hissetmedim hiç.

Tek kötü yanı en fazla 1 ay dayanacakmış gibi duran kablosu, sizlerin de bildiği gibi iyi kulaklıkların bir avantajı da bu konuda ortaya çıkıyor zaten.