SONY MH650 vs JVC FX700 "Şok Edici F/P"

'Sony' forumunda expander tarafından 27 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    25 liralık bir kulaklık için sesi gerçekten iyi. Ben delik açmadım filitreye henüz ama burnin sonrası açmayı düşünüyorum. Fiio e6 ile sesi daha iyi oluyor özellikle baslar için. Yalnız tizler ve midler dağıtıyor sanki ama sibilance sıkıntısı yok. Tavsiye ederim. ep630 ve benzeri kulaklıklarda kullandım, onlardan çok daha iyi. Kablosunun mikrofondan yukarı işe yaramaz, mikrofondan aşağısı ise sağlam gibi.

Collapse Signature Expand Signature
  2. denondj

denondj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Valla sipariş geçtim az önce iyi mi kötü mü göreceğiz.. Ama pişman olmayacağım sanırım , elime geçince ben de yorumlarımı yazacağım buraya.. :)

3. hitmachine16

hitmachine16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Anladığım kadarıyla mh1, mh650'den çok üstün değil. Arada 4 kat fiyat farkı var, çok az daha iyiyse vermeyelim mh650 kadar rahat da durmuyormuş üstelik.

Aksini söyleyen varsa buyursun çoğu kişi merak ediyor.

Mh650'de baslar az evet ama earbudlara göre oldukça fazla. Sony X1050'de clear bassı açınca iyi seviyeye geliyor. Yani bas eksiği olmayan bir playerda iyi sonuçlar alıyorsunuz.

Ebay'de 3 dolara satan satıcı da buldum orijinalliği konusunda fikriniz var mı?

http://www.ebay.com/itm/281017322658?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

4. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    888
    Sinan, ben o 3 dolarlıklardan aldım, bariz çakmaydı, negatif yorum verince eleman parayı iade etti, bende süper bi yorum yazdım.. :evl

5. denondj

denondj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    bir lot söyledim bakalım, original geniune yazıyor ama bilemeyeceğim. Ankara'da bu kulaklığı test etmiş bir üye ile ürünler elime geçince test yapabilirsek güzel olur..

6. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    107
    Bu gün ben de bir tane aldım ancak mikrofon kısmındaki tuşa basılı tutmadığım taktirde kötü bir ses veriyor. Tuşu basılı olarak sabitlesem olur mu.? Telefonda kullanıyorum.

7. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Pfe kullanan biri olarak sizin yorumunuz nedir ses ile ilgili?

8. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Ben o kismi kirmizi elektrik bandiyla sara sara basili halde sabitledim. Hem sabitledi hem de estetik durdu.

9. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    107
    [quote author=A Dying Wish link=topic=5274.msg78938#msg78938 date=1358417888]
    Pfe kullanan biri olarak sizin yorumunuz nedir ses ile ilgili?
    [/quote]

Kulaklık daha yeni elime geçti. İlk izlenimim kesilikle pfe gibi dengeli bir kulaklık değil zaten pfe nin en başarılı olduğu kısım denge idi. Sony de arka plan biraz gürültülü, his sesi var pfe de böyle bir sorun yoktu hatta alabildiğine karanlık bir arka planı vardı. Bass konusunda Pfe nin baslarından memnundum db seviyesi biraz düşüktü ama bunu da sanırım dengeyi korumak için yapılmışlar. Sony de baslar baskın gümbür gümbür ama hızlı ve kontrollü denebilir. Basların midleri ezdiğini hissediyorum ama bu durum k601 stüdyo monitörü alışkanlığımdan da kaynaklana bilir.

Tizleri beğendiğimi söyleyemem bana kontrolsüz, hatta çamurlu gibi geldi. Mid ve baslarda çözünürlük, hız iyi. fiyata göre inanılmaz.

10. semih

semih
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    107
    Ben de kırmızı bant kullandım. :)

11. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Ben bugün tam ortadan birer delik açtım .Tizlerin önündeki perde kalktı gibi ama hala çok hissedilir değil .20 liralık kulaklığı bulduk uğraşıyoruz :) sağını solunu bantladım ,filtresini deldim canından bezdi kulaklık .Arada kulaklarım çınlıyor kulaklıktanmıdır diye düşünmeye başladım . Ekipman için para biriktirdiğim şu dönemde ilaç gibi geldi sansa cliple ,nazar değmesin ;D

12. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Aman yavaş del ama. Ben fotodaki gibi 5er delik açtım ve hiç beğenmediğim bir sese vardım. Keşke seninkisi gibi yapsaydım. Çok şükür sağlam bir tane daha vardı elimde.

13. umtbra

umtbra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    200-300 TL' ye kulaklık almaya korkar oldum, ya daha iyi çıkmazsa? :)

14. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    71
    300 TL'ye Beats'in kulakiçini alırsanız iyi çıkmaz rahat olun ;D Ama bu kulaklığı ben de dinledim. Mahir Bey'de vardı ve o günkü yorumumu tekrarlıyorum: 100 TL altı tavsiye edilebilecek, çok fena derecede fiyat-performans kulaklığı. Ancak 100 TL üstündeki fiyat - performans kulaklıkları (Gr07, Ex 600, PFE vs) bu yazdıklarınızı görürse ağlarlar, üzülürler, benden söylemesi :)

15. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Saffet bey tabi ki daha iyi değil ama taşınabilir kullandığımız için insan düşünüyor şimdi 20 tl lik kulaklıktan bu perfomansı alıyorum 200 tl ye kulaklık almalımıyım diye :)

16. umtbra

umtbra
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Kuvvetle muhtemel haklısınız, henüz 100 tl üzeri kulaklık almadığım için korkumu mazur görün :)

17. ads1940

ads1940
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben de kullanmadım 100 tl üstü, pfe almayı düşünürken vazgeçip mh650 aldım.
    Daha çok bisiklet üzerinde kullandığımdan kulaklığın tekini çıkarınca janta dolanıyordu sonunda birinin kablosu koptu bu yüzden pahalı bir kulak içi yerine dışarıda mh650 kullanıyorum.
    Ev için de dt660 ı gözüme kestirdim. Yalnız benim gibi bisiklette veya spor yaparken kullanmayacaksanız kolay kolay bozulacak kablolar değiller, hele ki westone gibi sarmal kablolularla normal şartlarda uzun yıllar sorun çıkmaz.

Ama kafaüstü ile kulakiçini sadece ses bağlamında karşılaştırırsan kimsenin tercihi kulakiçi olmaz.

18. x-testers

x-testers
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Aslında postun üzerinde ekliyecektim ama buraya yazayım en iyisi...

Ürünü yaklaşık 1 haftadır kullanmaktayım.. Herşey iyi, güzel.. Midler Fena değil, baslar yoğun hatta bazen baş bile ağırtabiliyor, tizler fevkalade vs vs..

Fakat bir sıkıntı var, açıklayamadığım bir sıkıntı.. Herşeyi iyi olmasına rağmen neden hala cks90'ı taktığımda daha çok memnun oluyorum?

Bir kulaklık hem iyi olup hem nasıl memnun edemez kişiyi? Hah işte buldum! Sahne! Sahne enlemesine geniş ama derinlikte tık yok.. Ama yok ya sahne değil.. Başka birşey..

Şimdi buldum işte Midler fazla metalik, bu yüzden de rahatsız ediyor.. Ama yok yok o da değil, açıklayamadığım birşey bu..

Özellikle piyano seslerinde cks90 dan daha memnun oluyorum, ama neden yav! Bu ürünün enstrüman ayrımı, tizi falanı filanı daha iyi neden cks90'da memnun oluyorum?

Evet arkadaşlar bu şekilde evde odaya kapanıp tam 1,5 saat deneme yaptım ve sonunda buldum.. Doğallık yav doğallık :) 2000'den bu yana hep standartlara göre daha kaliteli ekipmanlar almaya çalıştım, ortalamanın üstünde kulağım olduğunu düşünürdüm hep. Ama doğallık olayını bugüne kadar denkleme hiç katmamışım, kulağım bunu ayırt edebilecek kadar olgunlaşmamış demek ki..

Ürün kesinlikle sesleri doğal vermiyor.. Özellikle piyanolarda.. Atıyorum piyano "do" basıyorsa kulaklık metalik olduğundan "re-mi" gibi veriyor.. Sesleri yanlış veriyor..
    Kendimizi enst. ayrımına, mide, tize o kadar adapte etmişiz ki bence en önemli kısımı, doğallı atlıyoruz.. Bu yüzden de kullandığımız diğer kulakiçilerden daha iyimiş gibi geliyor..

Amma velakin bizde çareler tükenmez :cheesy:

2 gün içinde kulaklığa güzel bi giriştim, sürücülerini, kablosunu her şeyini çıkardım, döktüm ortaya.. Başladım düşünmeye, ne yapabilirim de bu kulaklıktan daha doğal ses alırım? Ayrıca bu ne minik sürücü, 4 mm var, yok :)

Bi cks90'a baktım bi mh650 ye.. Cks90'daki bir şey dikkatimi çekti, kabinin tam ortasında minik bir delik, kulağa basınç yapmasını önlüyor.. Mh650'ye baktım delik melik yok..
    O zaman buna bir delik açmak farz oldu.. Nozzle'ın en dibinden ısıttığım iğnelerle minik delikler açtım, ve kulaklık öldü :) Yani çok çok çok cılız bir ses ve sıfır yalıtım.. Sonra aklıma dank etti, bu deliğin üzerine bir de filtre çekmem lazım (kağıt filtre).. Hemen çektim yapıştırdım ve kulağıma taktım.. Sıfır basınç :) sanki cks90 takılmış gibi rahat..

Açtım müziği ve süpriz! yeni bir cks90'ım oldu :)

Karakter tamamen aynı, sert baslar, (kısmen)koyu ve net midler ve derinliğine 2-3 misli artmış sahne, tertemiz tizler.. Ve ve ve eskisine göre çok daha doğal bir ses :)

Şu haliyle cks90'ın abisi konumunda (atıyorum cks99).. Modu kimseye önermem çünkü yapamazsanız kulaklık direk çöp..

İstanbul buluşması falan olursa dinletmek isterim, yarın Selçuk abinin (fastfalcon) yanına uğrayacağım, eminim o da çok şaşıracak :)

Ayrıca kablo sorunu da ısıl bir işlemle halledilmiş olup yumuşacık oldu. Normalde mh650 nin kablosunu

Bu şekilde Katlayıp koymak imkansızdır :)

#238 x-testers, 17 Ocak 2013
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  19. denondj

denondj
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Vay be neler yapmışsınız bravo valla merak etmedim değil :)

20. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    160
    Vay tam benlik bi mod, hafta sonu boş kalırsam deneyeyim, eyvallah kardişim :yourock

Biraz daha zorlarsak ex1000 seviyesine getirecez sanırım ha gayret :evl