SONY MH650 vs JVC FX700 "Şok Edici F/P"

'Sony' forumunda expander tarafından 27 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Filtresini dağıttığım için sesini sevmediğim bir tanesine bunu denedim ve epey toparladı da deliksiz düz mh650'deki gibi eğlenceli bir sesi yoktu artık. Sonucta sünger benzeri uygulamalar sesi boğuyor genel olarak.

Collapse Signature Expand Signature
  2. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Bu birazda kullandığınız süngere bağlı bir durum olabilir. Earbud pedleri kullanmanız gerekiyor ve bu halde bile bana göre hala eğlenceli. Filtresiz ise tizleri çok fazla ve insanın beynini deliyor. Süngeri ise tek tek deneyerek sayısını sizde belirleyebilirsiniz zevkinize göre. Açıkçası süngerli halini ben daha çok beğendim. Sonuçta geri dönüşü olan bir mod bu. Beğenmezseniz eski haline çevirebiliyorsunuz.

3. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    303
    şimdi filtrede oynama yaparak yada tamamen kaldırarak tizleri değiştirdik ya , bir şekilde müdahale ile bass şiddetini değiştirebilir miyiz?

4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Hybrid uclar buna yardimci oluyor. Daha dogrusu arttiyor.

5. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Fakirin buluşma noktası: techno-fi :evl Yeni sloganımız bu olsun.

6. x-testers

x-testers
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    @Mair:
    Hocam bugun pm den cevap verdim ama gelmedi sanirim. Yarin umraniyede olacagim buyuk ihtimalle. Isterseniz bi bulusma yapabiliriz, siz de denersiniz..
    Saygilar..

7. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    303
    pardon eklemeyi unutmuşum amacım bassı azaltmaktı

8. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Olur yapabiliriz. Aslinda geldi de cevap firsatim olmadi.

9. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Bası azaltmak istiyorsanız comply uçları deneyebilirsiniz. Kişisel tecrübelerime göre comply'ler bas ve tizleri azaltıyor.

10. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bas ve tizi azaltiyorsa midden baska ne kaliyor geriye? Kaldi ki bu da V tipli ekolu bir kulaklik. Midi ozellikle kiyasla zayif.

11. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Tamam işte comply'lerle dengeli sese kavuşuyor ve azaltmasıda öyle abartılı bir düşüş değil, detayları daha fazla duyuyorsun. Sonuçta herkes V tipi sesi beğenmeyebilir.

12. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Kusura bakma,foruma yeni girdiğim için cevabı şimdi yazabiliyorum.
    Haklısın cks90 için herşey düşünülmüş olabilir :eek:k Ümraniye çok uzak kalıyor bana ama yakınlarda olsaydık iyi olurdu.Ufak çaplı bir buluşma yapardık :) Belki bir buluşmada denk geliriz.Bahsettiğin ısıl işlemi kablo için bende yapıcam.Teşekkür ettim görüşürüz :eek:k Mod ile iyi iş çıkarmışsın.

13. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    303
    aslında istediğim tizlere ve midlere dokunmadan bassları azaltmak. v şeklindeki ses karakterinin bass kısmını düşürmek

14. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Pfe var sanırım sizde onun uçlarını deneyebilirsiniz.

15. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Tamamen meraktan,ben de bir tane mh650 edindim.Filtresiz halde tizleri fazlaca karışıyor..Ya nozzle içine sünger koymak yada filtreye delik açmak en iyisi.Fiyatına göre gerçekten başarılı lakin ensturman tınısı konusunda biraz sıkıntılı bir kulaklık.Kanımca üst seviyeler ile karşılaştırmamak gerekiyor.

16. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Bu fiyata bu sahne, enterasan gerçekten. Enstrüman ayrımı, sahne, detay konusunda, fiyatını fazlasıyla hak ediyor. Zevklerine uymayacak birinin, 1000 liralık bir kulaklık bile hoşuna gitmeyebilir. Bu kulaklığı dinleyen hiç kimse, kötü diyemez herhalde. Üst seslerin dağıttığı doğru, belki zamanla düzelir. Aslında rahatsız etmiyorda, hatta tizleri eQ ile yükselttim ve detaylar zirve yaptı. Gece bununla uyuyup, bir tarafına birşey olsada umursamayacağınız, bu fiyat düzeyi için ideal bir kulaklık. Düşük bütçesi olanlar için, çok iyi olur. Mh1c, her açıdan bundan daha iyi ise, bu bozulunca ondanda alırım. Bence baslar yeterli seviyede, fazladır veya bas kulaklığıdır diyen kişi, hiç bas kulaklığı dinlememiş mi diye sorarım ;D Ses seviyeside yüksek değil bence. Amfi kullananlar, mutlaka denesin, tepkisi iyi. Sony korkulacak bir marka :deli

17. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Tizleri kalitesiz,asıl sıkıntı bu..Detay önemli bir özellik tabii lakin bunu kaliteli sekilde verebilmek çok daha önemli..Fiyatına göre performansını konuşacak durum kalmadı zaten,bu konuda kesinlikle başarılı fakat iş sesin kalitelisine gelince çok övülecek bir kulaklık olduğunu düşünmüyorum.

18. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Öyle tabi hocam, bende zaten fiyatına oranla bu yorumu yapıyorum :eek:k Alan pişman olmuyor. Verilen para ile, alınan tat fazla bile. Bazı arkadaşların abarttığının farkındayım ama herkes, fiyatına oranla konuşuyordur diye düşünüyorum. Uzun zaman önce, benimde yine sony marka bir kulaklık ile, benzer bir tecrübem oldu. O yüzden anlıyorum onları.

19. unforgiv3n

unforgiv3n
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Bende bu canavar ile geçen sene bu zamanlar aldığım Sony Ericsson Xperia Neo ile karşılaşmıştım.

Konu sahibi ile aynı kaderi paylaştı ilk başlarda benimki de aylarca poşetinde yattı ta ki uzun bir otobüs yolculuğuna çıkma arefesinde iken mikrofon lazım olur mantığıyla yanıma almıştım.

Yol git git bitmiyor canım sıkıldı cebimden istemeye istemeye çıkardım çünkü beklentim o kadar düşüktü ki anlatamam sizlere. ;D

Her neyse taktım kulaklığı ve açtım müziği gerçekten şok etti beni çok kötü bir performans beklerken o zamanlar kullandığım Brainwavz M2'den bile net bass,mid,tiz seviyesine sahipti hem şaşkın hem mutluydum.

Yolculuktan döner dönmez çok ısrar eden bir arkadaşa Brainwavz'ı sattım. :)

İnanın internette çok aradım bu kulaklığı gerek ekşi sözlük olsun gerek donanımhaber olsun kulaklığın çöp olduğundan ve kullanılmadan çöpe atmamızı tavsiye ediyorlardı iyice bir garipsedim acaba bende mi bir problem var diye.

Kulaklıkta garip bir şekilde cuk oturdu kulağıma tam kulak yapıma uygun tasarlanmış benim için üretilmiş gibi.

Mutlu,mesut geçinip gidiyorduk ta ki benim koltuğun üzerinde unutup köpeğimin ağzında kulaklığımı görmemle aramızdaki ilişki malesef sona ermişti.

1-2 saat önce farkettim sizlerde keşfetmişsiniz bu kulaklığı ve 20 sayfa olmuş konu.

Dayanamadım ebay'dan 3 tane sipariş verdim tanesi 8 dolardan umarım orijinaldir bozulur bozulur kullanırım artık. :love:

20. java

java
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    253
    Benimkilerde bugün geldi... İlk izlenimim A Dying Wish ile aynı... Tizler dışında gayet güzel... Tizler fazla cırtlıyor gibi geldi ve kalitesi de düşük... Burn in vs göreceğiz bir süre sonra...

Fiyat performans konusu elbette tartışılmaz ama daha önceki mesajlarda okuduğum 600 liralık kulaklıkları döver vs olayı bence abartı olmuş... Neyse Section 8'den daha rahat kulağıma oturması ve daha iyi sesiyle şimdilik birincil yedek tahtına oturuyor... :)