Spotify yüksek kaliteli müzik müjdesini verdi: Spotify HiFi geliyor

'Haberler' forumunda elektronik müzik tarafından 21 Şubat 2021 tarihinde açılan konu

1. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    859
    tidal varken bakasım gelmiyor :)

türkçe müzikler için tutuyorum ;)

2. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    361
    ben de liste önerilerini ve pc-mobil uygulama uyumundan ötürü kullanıyorum ayrıca.

3. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    859
    tidal'e kıyasla seri çalışıyor değil mi? :)

spotify, zam yapıcak yazdım ,hatta son 3 ayda zarar ettiğini açıklamışTI okuduğum yazıda :eek:

gelirinin alayı telif hakkına gidiyor , zam yapması görece doğru karar:D
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 28 Nisan 2021 ---
    https://investors.spotify.com/finan...l-Results-for-First-Quarter-2021/default.aspx

2021 ilk raporları o_O

https://www.donanimhaber.com/spotify-ilk-ceyrekte-158-milyon-premium-kullaniciya-ulasti--132796

4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    361
    Evet, hem pc hem mobil uygulama çok daha seri çalışıyor. Gerçi tidal da toparladı son güncellemeler ile ama gene de ince rötüşler yapması şart.

Valla 17.99 u 19.99 yaparlar büyük ihtimal zaten 20 TL Spotify premium ücreti olarak psikolojik sınırım benim. Papara cash back ile yarısını da alırım 10 lira temiz :) devir ekonomi devri hesap devri :)

5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,990
    Spotify'ın hifi a geçtik, geçiyoruz, bugün değil yarın lafları 2017 den beri gündemde.

Hatta o zaman ABD de test amaçlı bazı kullanıcılara 7.5 USD ekstra karşılığında açıldığı söylenmiş ve yine ciddi bir beklenti oluşmuştu.

Sonra sessizliğe gömüldü Spotify..

Bana sanki özellikle Deezer ve Tidal'e karşı kendi kullanıcılarını bir süre daha tutma hamlesi gibi geliyor bu duyurular, göreceğiz bakalım ne zaman gelecek bu hifi, gelecek eninde sonunda bence de ama belki 8-10 ayı bulur yine.

Tidal piyasaya girer girmez hifi ile girdiği için (bu alanda ilk servis) sorun yaşamadı. Ve ayrıca masters için de ekstra bir para almıyor 4 yıl oldu sanırım başlayalı masters servisi.

Spotify şimdi tüm kütüphanesini hifi a çevirmenin maliyetini de hesap ediyordur, 5 ile 10 dolar arası fiyat farkı koyacaktır. Türkiyede de belki 10 tl falan farkla satabilir hifi servisini.

Collapse Signature Expand Signature
    refuserQ ve elektronik müzik bunu beğendi.