Sub bass yönünden şiddetli dap tavsiyesi

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda Blacdus tarafından 5 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. Blacdus

Blacdus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Öncelikle herkese merhaba. Uzun süredir online değilim fakat gelişmeleri üye girişi yapmadan takip etmekteyim. Bilgili kişilere sormak istediğim soru şu: Elimde aktif olarak kullanmakta olduğum fiio x5 1.nesil bulunmakta. Ensturman ayrımı olsun, sesin genişten sıkışmadan gelişi olsun oldukça tatmin edici bir dap. Fakat ben sub bass hastası biri olarak bu dapı kullandıgımdan beri bass şiddetinde eksiklik hissetmiştim. Bundan önce komik olacak ama sansa clip + rockbox ile yapay ve kalitesizde olsa inanılmaz sub bass alıyordum. X5 ile kıyaslamıyorum bile tabi ki ama oldum olası bass eksikliği hissetmekteyim. Acaba bana x5 1. nesilden daha şiddetli bass' lara sahip dap önerebilir misiniz? İlk aklıma gelen sony a35, yeni versiyonu a45 geldi fakat hiç dinleme fırsatım olmadı. Bu bağlamda bilgili kişilerden yardım beklemekteyim. Simdiden tesekkur edıyorum
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 5 Mayıs 2018, İlk mesaj zamanı 5 Mayıs 2018 ---
    Hatta bir düzeltme yapayım. Bir arkadaşım iphone 8 hediye etti. X5 ile sadece bass yönünden kıyaslama yaptım. İphone 8 in bassları x5 ten daha şiddetli geldi, ondan sonra iyice soğudum :)

2. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    467
    Ne arkadaşlar var ya ??? Bizimkiler de hesabı bana kitler :sad

7 kişi bunu beğendi.
  3. furkan kocyigit

furkan kocyigit
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    349
    çıldırıyorum :D

2 kişi bunu beğendi.
  4. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,760
    :
    :gulme

2 kişi bunu beğendi.
  5. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,806
    Sevgili dostum @Blacdus herhangi bir kötü durum yok. yardımcı oluruz merak etme sadece bazen sohbet etmek ,biraz gülmek yani yanlış şeyler değil.
    Soruna gelecek olursak hifiman daplarla ilgin varmı bilmiyorum ama sıcak karakterli ve bas yönünden gayet güçlüdür.İlk aklıma gelen bu oldu.

3 kişi bunu beğendi.
  6. Blacdus

Blacdus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Yalan yok ilk başta mesajınızı başka turlu anladım. Ben tavsiye olayına odaklandıgımdan arkadasın hediye ettiği telefon aklıma bile gelmedi :D Ozur dileyerek az once yanlıs anladıgımdan atarlı bır cevap yazmıstım durumu fark edince hemen sildim :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Mayıs 2018, İlk mesaj zamanı 6 Mayıs 2018 ---
    Ben olayı cok yanlıs anlamısım kusura bakmayın, az önce de belirttim :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Mayıs 2018 ---
    Aslında ben X5 ten genel olarak memnunum fakat şu bass yönünü amp yada başka bir şey ile güçlendirmek mumkunmudur acaba. Hiç bir şekilde güçlendiremezsek eğer farklı daplara yönelicem sanırım

7. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,252
    Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  8. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,806
    amfi ile güçlenir ama fiio karakteri baki kalır :)

9. Blacdus

Blacdus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Peki teşekkür ederim dediğiniz gibi hifiman dapları araştırayım forumda vardır zaten.