Tanışalım Kaynaşalım

'Forumumuz Hakkında' forumunda noXious tarafından 26 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. akroplazma

akroplazma
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Herkese merhabalar, aslında buraya girişim klasik müziğe merak salmamla başladı. En ince ayrıntıyı bile duymak istemem burayı bulmama sebep oldu. İlk etapta olabildiğince pişman olmadan ilerlemek için lg hifi plus bir DAC ve KZ zs10 pro kulaklık aldım. Müzikleri genelde Idagio üzerinden dinliyorum. Ancak Dac ın etkisini ancak PC de Audirvana üzerinde görebildim. Onun da süresi dolmak üzere :) Aslında hem telefon hem de PC için bir çözüm arıyorum, böyle bir program mutlaka olmak zorunda mı yoksa bu sadece benim elimdeki DAC için mi geçerli? Sorularım tanışma haricidir. Şimdiden her türlü tavsiye, sohbete açığım.

2. VibeAkustik

VibeAkustik
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Merhaba herkese.
    Sizin gibi, tecrübeli müzik dinleyicileriyle olduğum için çok heyecanlıyım .
    Ben Mehmet, Dokuz Eylül Üniversitesi Müzik Teknolojisi Bölümü son sınıf öğrencisiyim ve piyasada rağbet gören meşhur sünger “difüzörler” in aksine gerçekten işlevsel difüzörler ve bass absorberlar üretmeye başladım umarım ilginizi çeker şimdiden teşekkür ederim .

DrWhite, Candlemass ve Engin bunu beğendi.
  3. Hennessy75

Hennessy75
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    Merhaba Herkese
    Çocukluğumdan beridir müziğin içindeyim. Lise zamanında walkman ve kulaklık ile okula gelip gittiğim için bana garip bakışlar ile bakanlar şimdi kulaklıksız sokağa çıkmıyorlar.
    2000-2010 arası hifi ile haşır neşir oldum ve o çevrede çok iyi dostluklarım oldu hala devam eden. Bir çok evde Hi-fi ve Hi-End sistemleri yakından dinleme şansına varmış şanslı insanlardan biriyim. Extremeaudio gidip sistem dinletileri yapardık saatlerce.
    Sonra odamın ufaklığından sistemimi keyifli kullanamadığım için sattım. Başka bir hobiye geçtim ve 11 yıldır çizgi roman okuru ve biriktiricisiyim. Ama müzikten hiç kopmadım.
    Bluetooth kulaklıklarda ki son gelişmeler üzerine 2018 sennheiser hd 4.50 aldım ve bir seneye yakın kullandım. Ardından sony wx1000xm3 aldım ve keyifli bir yolculuğun bir üst adımına adım atmış oldum.
    Ama kaşıntım hiç durmadı 1996 yılında ilk defa iyi bir ev sisteminin parçası olarak karşıma çıkan HD600 beni hep etkilemişti. HD600 için benim taktığım lakap şarkı ne ise ben oyum ne sizi üzerim nede size vadedilmiş toprakları sunarım.
    Ben neysem o kulaklığıdır. Nötr çalar ama öyle kayıtlarda sizi etkiler ki benim gibi artık bass ve yüksek tizlerden sıkılan bir adam için biçilmiş kaptan olduğunu yıllar geçmesine rağmen göstermeye devam etmektedir. Bu sene nihayet almak kısmet oldu.

Kulaklık amfisi olarak fiio k5 pro kullanıyorum. Abartılacak bir amfimi kesinlikle hayır. Bazı şarkılarda kulağımı rahatsız etse de uzun dinleyişlerde beni daha hiç yormadı. Giriş seviyesinde bakılacak bir amfi bence ama şimdilik kafamda başka arayışlar var zaman içinde bakacağım.

#2043 Hennessy75, 18 Mayıs 2021
    Son düzenleme: 18 Mayıs 2021
  4. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,789
    Hoş geldiniz, hayırlı olsun..

5. MehmetB

MehmetB
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    626
    İşte bu söylediğiniz nedenlerden ötürü ; HD600 pro-audio sektöründe Sennheiser'in en çok tercih edilen kulaklığıdır.

Collapse Signature Expand Signature
  6. Hennessy75

Hennessy75
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    15
    20 küsur senedir sayılı referans kulaklıktan biri olmayı başaran bir kulaklık aynen katılıyorum...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 19 Mayıs 2021 ---
    Teşekkür ederim. Uzun zaman sonra kaliteli müzik dinlemeye giriş yapmak keyifli....

7. Kayra.y07

Kayra.y07
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar ben de yeni katıldım konu nasıl oluşturucaz acaba böyle bir sekme veyahutta buton görmedim. xDuoo XD-05 Ürünüm var ve sorunlarım var bilgi almak istiyordum.

8. harunb

harunb
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    burda yeniyim ve yeni keşfediyorum güzel ilişkiler kuracağıma inanıyorum. geçerken de selam vermek istedim:) iyi forumlar.

9. müziktutkunu

müziktutkunu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    Merhaba ben de son 4 5 aydır odyofilliğe adım attım. Ekipmanlarımı geliştirerek ve araştırarak bu anlamda kendimi geliştiriyorum iyi forumlar herkese

10. jarlaxle

jarlaxle
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Merhaba, bir süredir uzaktan takip ettiğim siteye daha sonra üye olmaya karar verip aranıza katıldım. Şimdilik Antalya'da yaşıyorum. Yakın zamanda güzel bir ekipman yatırımı yaptım. Hep birlikte müzik dinleme zevkimizi daha da geliştirebilmeyi umuyorum.

Baran bunu beğendi.
  11. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    849
    Hoş geldiniz hocam.

12. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    571
    Selamlar hocam hoşgeldiniz, nick güzelmiş az okumadım lise zamanlarımda :D

13. jarlaxle

jarlaxle
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Hoş buldum hocam, sayenizde diyelim hatta :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Şubat 2022 ---
    Ben de liseden beri vazgeçemedim. Hatta söz konusu nickler olunca insan çocukluğundaki gibi kendine kahraman seçmediği için daha iyi bir şey de düşünemiyorum :D

fenrir bunu beğendi.
  14. acelilctl

acelilctl
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Merhaba, ben de yeniyim. Bu dünyaya bir giriş yapalım dedik fakir halimizle artık budget takılacağız