Tavsiye vermek isteyen var mı?

'Konu Dışı' forumunda DrHolyday tarafından 22 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

1. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Rocher ve Mabel favorimdir :D müzik cd si çok mantıklı gelmedi. Annem onunla uğraşmaz anlamaz da :)

2. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    885
    Hollanda peyniri getirtin :) Gerisi hikaye.

2 kişi bunu beğendi.
  3. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,854
    Godiva mı tavsiye etseydik anlamadım. Uygun halli bir şeyler söylüyoruz kendimizce tabii :)

4. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Hollanda peyniri neymiş. Bizim ezinemiz varken :p Godiva'yı hiç duymadım ama güzel birşeye benziyor. Bulunabilecek birşey mi?

5. berktu

berktu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Godivayı Ülker satın aldı diye bir ara duymuştum :) Ne kadar doğru bilemem ama Avrupa'nın çikolata devleri arasındadır. Bence daha çok burada bulunmayacak şeyler isteyin :) ya da çok pahalıya mal olan.

6. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Ya çok da yüklenmek istemiyorum, elden geldiği kadar değerlendirelim :)

7. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Sorun su ki artik nerdeyse her sey burada da var. Ha ama orada duzenli kurulan bit pazarlarindan 2. Dunya savasindan kalma Nazi migferi veya palaskasi alabilirsin. Veya baska turlu milyon tane baska kisisel esya.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  8. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    parfüm tavsiyesi istersen eğer, yaş kaç bilmiyorum ama 25+ isen ve tarz bir koku istersen Hermes Terre D Hermes , seveni/hastası çok, sevmeyeninde bol olduğu bir kokudur, ama kokusuyla ben kaliteliyim, pahalıyım ve bir tarzım var diyor.
    Tom Ford - tobacco vanillie, şaheserdir, sentetik olmaktan bu kadar uzak, bu kadar doğal bir koku duymadım hiç, adından da anlaşılacağı gibi vanilyalı tütün kokusu başrolde, kokuyu beğenmeyene denk gelmedim.
    Carollina Herra- 212 vip men, hoş bir koku, meyveli pudramsı yumuşak bir kokusu var, hemen hemen herkez beğenir.

Rochas man, klasik bir şaheser, meyveli vanilyalı bir kokusu var, dünyanın en çok satılan parfümlerinden biridir.

Hermes hariç diğerleri tatlı meyveli kokulardır, hermes ise, daha maskülen ve açılışı biraz serttir.

9. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6

Yaş 22 sayılır düzeltemedim forumda :) Tom Ford'u öyle anlatmışsınız ki koklamış gibi oldum. Bunları bir kenara yazdım hiç duymadığım şeyler olduğu için boş boş bakıyorum açıkçası. Mevsimlere göre ağırlık veya hafiflik gibi birşey yaşar mıyım bunlarla?

10. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Parfüme oldum olası karşıyımdır. Doğal ve taze boncuk boncuk ter kokusu farklıdır (normal olmayan ter kokusu değil). Bulunması zor şeylerle annenizi yormayın. Hem ilerde kendiniz gezerken tatma fırsatı bulma imkanını yok edersiniz. Kaliteli bir bourbon viski burda da mevcut tabii ama annenizin gönlü olsun. Bu yaz günün de iki de puro yeter bence. Tatile çıkıyorsanız, otellerin her barında değl de import barında herçeşit likörü bulabilirsiniz. ( Bütün içkiler likördür, rakı bile) Hatta yazın ortasında kış likörü içmiştim, klimanın altında yanıyordum.Her çeşit bulunabiliyor.

11. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Tom Ford ve Hermes serin havaların parfümüdür, ayarında kullanırsan yaz içinde gider, 212 vip men ve Rochas man 4 mevsim kullanılabilir, hafif yazlık bir parfüm istersen, paco rabbane invictus hafif olmasına rağmen kalıcıdır

12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,715
    Denemeden parfüm tavsiye etmiyorum... Çok şahsi bir tercih. Birinin çok sevdiğini diğeri iğrenç bulur, tarifi de çok mümkün değildir...

Terre de Hermes'i ben kullanmam mesela. Ancak denildiği gibi seveni de çoktur.

13. DrHolyday

DrHolyday
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Annemi yormak gibi birşey söz konusu değil. Ben istediğimi söylerim bulursa alır yoksa da önemli değil. O kendisi dedi orada parfüm, saat filan ucuza bulunabiliyormuş diye (arkadaşı orada yaşıyor onun yanına gidiyor.) Hiçbirşey bulamasa da problem yok. :)

14. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Haklısınız, parfüm çok kişisel bir zevktir, biraz kulaklık hobisine de benzer, herkez her klaklığı beğenmesede tavsiye istenir, tavsiye edilir.
    Arkadaş hem konunun mesajında, hem de konunun 4-5 mesaj altında parfüm tavsiyesi istemiş, bende kullandığım/denediğim parfümler hakkında kokusunu da tarif ederek tavsiyede bulundum.

Hermes ödüllü bir parfümdür, ve herkezin beğenisine sunulan bir parfüm değil de belli bir kitleye hitab bir parfüm. Elbette ki tüm parfümler denenerek alınmalı.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Ağustos 2014, İlk mesaj zamanı 24 Ağustos 2014 ---
    Kullanıp kullanmamak kişisel tercihtir, parfüm değilde deodorant ı kanunen zorunlu hale getirseler yeridir:D , aracım yok ve şehir içi yolculuğu da toplu taşıma ile hallediyorum, malum, otobüsler genelde balık istifi oluyor, bazen yanınıza öyle insanlar denk geliyor ki 1 saat yol yürüseydim de şu otobüse binmeseydim diyorsunuz, çalıştığım yerde klima falan yok ve içerisi 50 dereceyi görüyor, 4-5 arkadaş var size doğru yürüdüğün de sizde kaçmaya çalışıyorsunuz, yada nefes almadan gitmesini bekliyorsunuz, işin ilginç tarafıda bu arkadaşlar kötü kokunun farkında değiller ve ter kokusunun en güzeli ve doğalı olduğunu düşünüyorlar.
    Ayrıca güzel kokmakta iyidir:)

15. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    885
    Guada peynirini özellikle tavsiye ederim. Ezine başarılı peynir ama Guada'nın yanından geçemez. Neyse tavsiye benden, karar sizden.

16. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Yazdığım parfümler, dünyanın her yerinde, orijinal parfüm satan her parfümeride bulunur.

17. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Bu konu uzar ben en iyisi susayım :), temizliğine dikkat eden bir insanın o bahsettiğiniz kokuyu yayacağını zannetmiyorum, günlük ter hiç öyle kokmaz. En azından ben doğalı seviyorum diyelim, tercih meselesi biraz da. Parfüm bana çok yapay geliyor diyecem ama hışım etmeyin beni :) Partnerimin taze boncuk ter kokusunu istiyorum abi ben yasemin,misk,ağaç istesem gider onlarla sevişirim. :)

18. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    :gulme
    Evet dediğin gibi uzar gider, partner yorumuna da güldüm bayaa :)

19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,715
    Fazla parfüm aşırı rahatsız edici olabiliyor (yaşlı süslü teyze asansörden çıkıyor dikkaaaat!), ancak kararında hoş bir parfüm mükemmel bir şey. Başkalarında da çok hoşuma gidiyor. Sünnettir hem güzel koku kullanmak :)

3 kişi bunu beğendi.