Telefon Tavsiyeleri

'Konu Dışı' forumunda wakinyan tarafından 26 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,656
    Gereksiz izin bir problemdi, ve Android 6.0 ile çözüme kavuşturuldu çok şükür.

Sony MP3 piyasasına erkenden girmemekle ciddi hata yaptı, portable music player piyasasını domine eden şirket konumunda iken kendi ayağına kurşun sıktı, koskoca Walkman markasının değeri sıfırlandı... (tamam siyaset yok :) )

Sonradan durumun ciddiyetini anlayıp, geleceği engelleyemeyeceklerini farkedip, piyasaya girmeye çalıştıklarında ise çoook geç kalmışlardı. Kısa süre sonra çıkan iPod sildi süpürdü piyasayı.

Korsanla savaşmak başka, formatla savaşmak başka. Değişime adapte olmayı reddedip zorla önünü kesmeye çalışmanın hesabı ağır oldu doğal olarak.

2. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    458
    Arkadaşlar selamlar,
    günlük kullanımda iphone 6 , ikincil telefon olarak note 4 kullanıyorum. İstiyorum ki ses performansı iyi olan bir telefon olsun. Her zaman dap gezdirilmiyor. İsteğim büyük ekranlı olması ( en az note 4 kadar) ve kalemli olması.
    Şimdiden teşekkür ediyorum.

Collapse Signature Expand Signature
  3. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,603
  4. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    458
  5. postgres

postgres
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    123
    İkisi genel olarak çeşitli farklılıklar barındırıyor (ekran, cpu, gpu vs.) ama hifi için pro5 tercih ediliyor diye biliyorum.

6. kayisikent

kayisikent
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    Mevcut telefonumu değiştireyim diyorum, aklımdaki model S7. Bilindiği üzere (G930F) "Lucky CS47L91 Sound" ses yongası içeriyor. Kullananız varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?
    head-fi'den alıntı: "I really wanted to switch to S7, But the own Audio Chip they use will be craps I think." insanı kıllandırıyolar :/

s6/s7 şarj konusunda nasıllar?

#166 kayisikent, 19 Nisan 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Nisan 2016
  7. Picasso16

Picasso16
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    548
  8. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Hemen hemen çoğu telefonu kullandım hocam.Şuan note5 kullanıyorum. Bir sürü reklam yapıyorlar yok bilmemkaç bit yok bilmemne ses çiği şöyle geliştirdik falan alayı palavradır bana göre. Kaliteli müzik dinlemek isteyen insan telefondan dinlememeli. Ha zaman geçirmek için dinlenir otobüste metroda vs. ama diğer türlüsü için orta hatta alt seviye bi playerın yanına bile yaklaşamıyorlar.

9. FERHAT YILDIRIM

FERHAT YILDIRIM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    katılıyorum; ama illede telefonda kaliteli müzik dinleyeceksem ben olsam motorala nexus 6 alırdım; ama başka bir arkadaşın yorumu gibi telefonda müzik dinlenmez mecbur değilsek; bunun dışında office uygulamaları için daha açık kullanımlı herhangi bir android telefon ki note 5 bence çok iyi; ama stabilite dersek kesinlikle iphone ve office uygulamaları için de büyük ekran iphone 6 plus yada 6s plus bence..

10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,656
    Nexus 6 çok iyi bir telefon, ama müzik dinlemek için tavsiye etmezdim. Düşük seslerde dijital gürültü geliyor saçmasapan. Yüksek ses için idare eder.

11. asinan

asinan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    2 kişi bunu beğendi.
  12. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Stabilite için iphone 5s veya üzerini tavsiye ederim. Hatta almışken alabiliyorsanız 6s yada bi süre daha bekleyip yeni jenarasyonunu alın. Eğer excell, pdf ve word gibi yazılımlar da özgür olmak (genel anlamda da özgür olmak diyelim) istiyorsanız android tarafında samsung note lar gerçekten iyi iş çıkartıyor. İphone dan bir gün soğursam. Alıcağım yegane telefon samsung note tur. Android in faydaları çok bilgisayar gibi kullanabiliyorsunuz cihazı çizim yapanları bile duydum. İphone da malesef bunlar yok. Cihazı denildiği gibi kapalı kutu yapmışlar ve özgürlükten bahsetmek mümkün değil. Yapıcağınız işleri göz önünde bulundursanız bence sizin için android tarafında samsung note serisi gibi gözüküyor.

Saygılarımla...

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Müzik tarafına yorum yapamam fakat telefonsal bağlamda S6 Edge'i tavsiye edebilirim. Galaxy serisinin önceki sürümleri dış kasa olarak çöptür, fakat ilk defa S6 serisiyle yenileenen kasa hem sağlam hemde şık oldu. S6 Edge'nin ekransızlık hissiyatı çok başarılı özellikle film, video izlerken. Tabiki gene olarak telefonu kullanırken dahi diğer telefonlardan farklı bir hissiyatı var. Sağlamlık ise göz kamaştırıcı düzeyde. Beş kereden fazla betona düşürmümdür henüz ekranı çatlamadı gerçekten çok enteresan bir durum fakat araştırmalarımda da özellike S6 Edge'in ekranının kıvrılması işin ekstradan ısıl işlem uygulanarak yapıldığından dolayı otomatik olarak standarttan daha sağlamlaştığını tespit ettim. Tabi ki kenarlarında vuruk, ezik oluştu fakat hala sapa sağlam. Hız konusuna gelince 2K ekrana ne şarj nede işlemci dayanır. İnanın Z3 Compact o kadar hızlıydı ki bu telefon ondan daha yavaş. Tabi yavaşlık anlık tespitte, çoklu yüklenirsen telefona tabi ki S6 kazanacaktır fakat menü gezişi açış kapanış Z3 Compact 720P ekranı yüzünden inanılmaz derecede verimli bir telefondu hız açısından ve fiyat açısından da.

Ez cümle Android kullanmayı göze alabilecek insanlara rahatlıkla tavsiye edebilirim.

Not: En etkilendiğim şey ne oldu biliyor musunuz :) Skype'te görüntülü konuşma yaparken arka tarafta aynı zamanda TIDAL'dan müzik dinleyebilir ve o müziğinde sesini ayarlabiliyordum.... Uzun süreli görüşmelerde bu benim için muazzam bir deneyim oldu. Arkada sakin bir müzik ve bir yandan görüşmenize devam ediyorsunuz.. iPhone'u çok beğeniyorum, stabil ve minimalist tarasarımlara haiz fakat Android'siz yapamam....

14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,656
    Biri Android yahut iPhone çöptür dese de biraz hareket olsa :D

4 kişi bunu beğendi.
  15. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    885
    Android harbi çöp.. :)

2 kişi bunu beğendi.
  16. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Hepsinin bir kullanım amacı var bu işin çöpü çeri olmaz :)

iOS kısaca "bak güzel müşterim ben duvarlar örerek güzel bir malikane yaptım, burası güvenli alandır. Bazı ağaçlarımız var meyveler var hepsi olmasada elimizden geleni dikdit. Eğer bu duvaları aşıp dışarı çıkarsan (android :) ) tehlikeli virüsler seni hasta yapabilir, sana saldırabilirler ve hastalanıp bitkin düşebilirsin. Fakat eğer savaşmayı biliyorsan zırhın, kalkanın kılıcını iyi kullanabiliyorsan dışarıdaki tüm zorluklara gögüs gerebilirsen oranın nimetleri esasan bu duvarların içindekinden daha fazladır...

5 kişi bunu beğendi.
  17. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    885
    Ulvi bir alıntı okuyorum sandım.. :worship

3 kişi bunu beğendi.
  18. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,016
    Bende kullanımda sanatsal esintiler hissettim,
    android'i sevdiğim için kullanıyorum nedenim daha basit

19. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    Bende iostan çıkıp excaliburu çıkarmaya gidecek sandım ,heyecanla okuyordum bitti

2 kişi bunu beğendi.
  20. FERHAT YILDIRIM

FERHAT YILDIRIM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    evet iphoneda özgürlük android telefonlar gibi olmasa da çok şükür jailbreak ile özgürlüğümüze nispeten ulaşabiliyoruz.

2 kişi bunu beğendi.