Tidal Hi-fi

'Müzik Genel' forumunda Solanahtarı tarafından 30 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,564
    Ben dediğim gibi, bilgisayardan masaüstü uygulaması ile dinliyorum, benim fark ettiğim şöyle bir şey var: Bir şarkı bitip sonrakine geçerken DAC'a giden sinyal bir anlığına kesiliyor, sonra yeniden başlıyor. Yani DAC bir an için boşta kalıyor. Belki sizin fark ettiğiniz durum da bununla alakalıdır.

2. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Tidal'ın iOS uygulamasında önbellekte temizlemek mümkün mü? Spotify'ı iptal edip geçmeyi düşünüyorum bir süredir.

3. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Şöyle bir yakındığım tarafı var Tidal-Spotify değiştirme durumunun; Eskiden Spoti kullanırken yaşadığım o her taraftan şakır şakır yeni müzik bulma keyfini Tidal'da hiç yaşayamıyorum. Tidal başka yerden bulup gelip flac kalitede dinlemelik bir yer. Aksine spotify hem bandcamp hem last.fm gibi hem 8track gibi. Ama 320kbps. Bir de bi kere boşlayınca Spotify'ı, o son zamanda dinlenen müziklere göre gelen öneriler falan da bozulup gidiyor. Yıl sonu listeleri, geçen yıldan ilham aldık vs gibi ilginç güzellikler de gidiyor. Bi kere bırakınca arada bakıp yeni bişey bulayım da yapamıyorsunuz aynı tadı vermiyor. Böyle bişey işte. Söylesem tesiri yok sussam gönül razı değil gibi ikilem bir durum. Benim gibi yeni müzik keşfetmekten çok keyif alan biriyseniz Spotify'ın bu yöndeki başarısını hep buruk bir özlem olarak yüreğinizde hissetmeniz mümkündür :D

9 kişi bunu beğendi.
  4. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Bir ara Spotify HiFi söylentisi vardı aslında

2 kişi bunu beğendi.
  5. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Olursa Tidal bayağı bir zor an yaşar... Anlaşılan Spotify tavsiye ettiği ve yeni müzik keşifleri konusunda çok iyi ve iddialı.

6. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,504
    6051 eklentisini görüntüle

Kabusumuz oldu bu hocam; 7/24 zirt pirt karsimiza cikiyor. Tidal'de tek öneri Jay Z.
    Spotify, Hifi'ye bi gecsin Jay Z'den dolayi Tidal'e aninda şut..

"Sen elmayi seviyorsun diye elmanin da seni sevmesi sart mi" ey Jay Z.

Collapse Signature Expand Signature
    10 kişi bunu beğendi.
  7. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,812
    Jay-z bunu beğendi :D

5 kişi bunu beğendi.
  8. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam bir ara hatırlıyorsa radyolarda Rihanna dinlemekten bıktım demiştim şimdide de Tidal her yerde Jay-Z önerisi. Her yerde o çıkıyor geçen saçımı tarıyordum bir baktım tarağı arasında Jay z :D
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 29 Temmuz 2017 ---
    Üstatlar bulduğunuz hazır listeler falan varsa güzel paylaşabilirsiniz hani :D
    Ama mümkünse Jay-Z siz olsun :D
    Acaba Lana Del Rey mi indirsem :))

3 kişi bunu beğendi.
  9. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,564
    Son albümünü ben beğendim. Galiba daha geçen hafta çıkmış zaten.

2 kişi bunu beğendi.
  10. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    O zaman indirelim hocam remix şeklindeki şarkıları çok hoşuma gidiyordu bir ara bozdu gibi ama önerinizi dikkate alacağım.
    Tavsiye için teşekkürler
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 29 Temmuz 2017 ---
    Listen to "The Year in Dance 2016" in TIDAL
    Check out this playlist in TIDAL: "The Year in Dance 2016" http://tidal.com/playlist/db2482ed-cc1e-4880-a136-28196fbf6ce9
    Bu da dans müzik için hazır bir liste isteyenler bir göz atabilir benim hoşuma gitti genel itibari ile :))

11. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,564
    2 kişi bunu beğendi.
  12. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    bu tidal ilk duyuruldugunda cok merak edip uye olmustum ancak serverlari cok yavas kaliyordu. birakin listeyi, albumu bir sarki bile dinlemek cok zordu. simdilerde durum nasil? bir diger konu klasik muzik konusunda listeleri ne alemde? reklamlarinda daha cok jazz ve r&b goruyorum. benim icin diger bir konu da fiyat, turkiye icinden uye olunursa yine 19.90$ mi oluyor, yoksa steam veya apple music gibi farkli bir fiyatlandirma sistemi var mi?

#252 theoldman, 10 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağustos 2017
  13. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Dostum kablo net kullanıyorum hız konusunda daha bir sıkıntı şahsımca yaşamadım ama ben elektronik ve trap tarzı dinliyorum bana bu noktada fazla hitap etmiyor bu yüzden Rock ağırlıklı dinliyorum Tidal i

14. bald63

bald63
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    Bir yıl öncesine kıyasla kesilme hiç yok. Arşiv daha geniş ama karşılama ekranında Amerikan rap tarzı albümler ağırlıklı. Bu benim biraz canımı sıksa da sonrasında aradığımı buluyorum. Ses, Spotify'dan biraz daha iyi ama açık ara fark yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  15. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam giriş sayfasında sadece Jay z var :D her yerde o artık mide bulandırıcı hal aldı.

3 kişi bunu beğendi.
  16. bald63

bald63
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    Evet..oldukça itici oldu. Milyonlarca insana bir kişi ya da tarzı ile karşılamak sıkıcı.

2 kişi bunu beğendi.
  17. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    jay z sahibi miydi? :) kesilme olmamasi guzelmis ama spotify dan biraz daha iyi demeniz kafami karistirdi, hi-fi abonelik icin mi gecerli bu olay?

18. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,304
    Spotify ilklerden biri sadece, ses kalitesi olarak pek bir olayi yok. Tidal'in normal halinin spotify'in premium'una denk gelmesi lazim.

19. bald63

bald63
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    Jay-Z sahibi. Spotify preimum, Tidal hifi üyesiyim. F/P olarak anormal fark yok

20. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    anladim, en azindan cd kalitesidir diye yeltenmistim ama sayisal veriler cok belirleyici olamiyor. bazi durumlarda ayni cihaz ve ekipman ile daha az bit degeri sunan apple music, spotify premiumdan daha kaliteli duyulabiliyor. bu soylediginiz iyi oldu. spotify hi-fi testleri bitse bir de onu gorsek.