Tidal Hi-fi

'Müzik Genel' forumunda Solanahtarı tarafından 30 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Kendi müzik player indan dinliyoruz ses evet hiç bozulma falan olmuyor ama mp3 unu ezbere bildiğim müzikler var eski ve yeni... Hepsi için değil ama bazılarında hiç bir fark yok Tidal de.
    Ama şu da var daha iyi ekipman ile evet belki bir fark vardır ama şu an telefon piyasasında daha çok varlık gösteriyorsa bu konuya daha çok ağırlık verip ona göre bir ses vermesi daha güzel olurdu.
    Bence şu an spotify daha cazip olabilir arşiv ve mantıklı önerileri ile....

2. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,432
    Spotify hifi yurt disinda belirli bir test grubuna sunuluyor. Spotify sundugu ozellikler ve kullanici dostu fonksyonlari ile daha eglenceli.. Turkce arsivi genis ama teknik olarak 320kbps mp3 ve tidalin gerisinde.. Masaustunde 24bit te var tidal da.. Masters diye geciyor.. Yani 24 bit te dinlenebiliyor..

Bunun disinda Windows'ta da, foobar gibi yazilimlar uzerinden, WASAPI/ASIO gibi alt seviye driverlar kullanilarak isletim sisteminin ses dosyalarini degistirmesinin onune gecilip direk iş(ses dosyasi isleme) bagli daca bit perfect gonderilerek birakildigi gibi macos ta bunu audirvana plus, roon gibi yazilimlar yapiyor. Macos isletim sistemi olarak uzerinde calistigi donanimla windowsa gore daha verimli ve ses dosyalarini isletim sistemi seviyesinde daha iyi yonetiyor. Her ikisi de(audirvanaplus , roon) tidal ile entegre ve bit perfect caliyor.. Ben evdeki ses sisteminde roonu daha cok seviyorum. Roon, audirvana plusa a gore daha iyi ve fonksyonel, fakat oldukca pahali.. 3 ay deneme uyeligim var.. Tidalin kendi uygulamasi , spotify, audirvana plus ve roon evdeki mac mini de kurulu ve daca streaming yapiyor..

Tidal da masa ustunde exclusive access te bu isletim sistemini devreden cikarmayi yapiyor ama eq ile de oynuyor mu emin olamadim.. audirvana plus uzerinden kullanmak sanki daha guzel her ne kadar tidalin kemdi uygulamasi daha kullanisli olsa da..

Collapse Signature Expand Signature
    #262 CongoFather, 10 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağustos 2017
    2 kişi bunu beğendi.
  3. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    Macos tan windows a donus yaptim bir kac ay evvel, audirvana ile amarra kullaniyordum. belli sarkilarda biri one cikabiliyor ama genel olarak amarra tercih ediyordum. windows uzerinde fidelizer ile foobar2000 wasapi baglantisi su anda ideal benim icin, jriver da iyi hakeza. amarra windows icin de cimkis ve tidal destekliyor. arsiv ve fiyat sorum bu yuzdendi biraz da.

4. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Arsivi geniş tidal'ın, o konuda üzeceğini sanmam. Fiyat da 19 tl idi en son, ben o şekilde veriyorum.

5. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,432
    Yabanci arsivi genis ama turkce arsiv spotify da cok daha iyi. Eski parcalari severim ve genis bir listem var. Bunlarin bir cogu tidalda malesef olmuyor.

Ondan dolayi uzun suredir hem tidal hem spotify gidiyorum..

2 kişi bunu beğendi.
  6. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    455
    o zaman fiyat politikalari var, vpn uzerinden Turk hesabi alayim hi-fi hesabini 19 dolar olarak goruyorum ben cunku. tesekkur ederim.

2 kişi bunu beğendi.
  7. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,432
    Cagatayin dedigi gibi 19-20 TL gibi bir fiyata kullaniyor. Aile olursa 29-30 TL.. Simdi kontrol ettim pazarlama oyunu ile aile 29.99 yani 30 TL

#267 CongoFather, 10 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağustos 2017
    5 kişi bunu beğendi.
  8. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    fiio x5 iii kullanan var mı acaba? Tidal'da hifi modda offine download yapacağımız zaman cihazın depolama alanını mı kullanıyor hafıza kartını mı? Spotif'da olduğu gibi depolama alanını hafıza kartı olarak gösterebiliyor muyuz offline mod için?

9. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,432
    Tidal icin de androidde telefonumda kullanirken secenek var ve hafiza secilebiliyor. Fiio da android kullandigina gore benzer sekilde uyumludur. Bir problem olmaz.

2 kişi bunu beğendi.
  10. godsmack82

godsmack82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    teşekkür ederim

2 kişi bunu beğendi.
  11. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Tam Jay-Z den kurtulduk derken yenilenen arayüzü ile yine 4.44 laneti başımıza musallat oldu off sırf bu yüzden spotify a geçmek istiyorum artık.

12. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,760
    ayrıntılara takılmayın yav. Carpiya basın geçin. . Tidal hifi candir :D

13. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Arşivinin yeterli olduğunu düşünüyordum Tidal'ın ama şimdi bir baktım ki Boards Of Canada'nın yalnızca iki albümü var. Music Has The Right To Children yok mesela. Bir pazar sabahı BoC dinleyemeyeceksem neyliyim öyle streaming service'i ben.

2 kişi bunu beğendi.
  14. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,383
    Tidal'in arşivi falan tamam idare eder her türlü de, sosyal ve keşfetme kısımlarında spotify en iyisi.

2 kişi bunu beğendi.
  15. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Kullanmadım spotify i ama genel kanıya göre bu konuda sizinle aynı fikirdeyim.

16. delgren

delgren
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    332
    Son yarım saattir Tidal ile müzik dinlerken telefonum kendisini baştan başlatıyor. HTC One A9 kullanıyorum. Bugüne kadar hiç böyle bir sorun olmamıştı, yaklaşık 1 yıldır Spotify son 1 aydır da Tidal kullanıyorum. Benzer bir sorun ile karşılaşan oldu mu acaba?

Ek olarak bu sorunun Tidal üyeliğimi iptal ettikten sonra ortaya çıkmış olması tesadüf müdür? :confused:

2 kişi bunu beğendi.
  17. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Üyelik iptali ile olacağını sanmam ama bir ihtimal tabi. Anti-virus programları denem sürümlerinde eskiden kendi içlerindeki virüs ile gelip bilgisayarınızda virüs bulundu ve temizlendi yazılarını unutmadık. Satış stratejisi ne yaparsın. Yeni windows kurduğumda özellikle denemedim ve nasılsa virus buluyor çok garip değil mi. Buradan yola çıkarak üyelik iptalinde bir ihtimal veriyorum.

Ama bence çözüm olarak Tidal i silip yeniden kur veya telefona reset at biliyorum can sıkıcı ama en kesin çözüm bunlar.

18. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Tidal güncelleme ile şarkılara kalp verme yani bir nevi beğeni butonu koymuş. Bu güzel bir şey ama özellikle kalp konulmuş sanırım. Eğer Like butonu konulsaydı dislike da olmalı gibi olacağından sanırım kalp yerinde olmuş :D ama eğer dislike olsaydı ilk başta sanırım herkes bir kez Jay-Z ye basardı gibi geliyor ne dersiniz :gulme:gulme:gulme

2 kişi bunu beğendi.
  19. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    İphone 7plus kullanırken tidal hifi ile spotify arasında hiç fark görememiştim.Şu anda ikisini de samsung galaxy s8+ da kullanıyorum fark hissedilecek gibi ama mobil cihazlarda tidalın verimini almak zor.Masaüstü olarak deneyimlediğimde fark ciddi anlamda var. Yani iphone kullanıcısının tidal ile duyabileceği fark olmadığını düşünüyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  20. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,432
    Harici DAC/amplifier ve iyi bir kulaklık ile kullanırsanız farkı daha rahat hissedersiniz..

2 kişi bunu beğendi.