True Wireless IEM Seçenekleri

'Kulaklık Genel' forumunda CongoFather tarafından 14 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. HiFidays

HiFidays
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Tabikide bu teknolojinin verdigi nimete sukretmek gerek haklisiniz. Ancak eskilere nazaran baya yol katediliyor hatta bu oyuna hifi dunyasindaki devlerde dahil olmaya basladilar (kef, grado, dynaudio, b&w, b&o, cambridge audio, devialet.. sennheiser'ı saymiyorum o zippoyla sigarayi yakip ortaya atip atesi baslatan zaten ..) Yani dev kapismalar baslayinca elestirinin dozunu arttirmak istiyor insan inini dibini arayak yahu

#221 HiFidays, 22 Kasım 2021
    Son düzenleme: 22 Kasım 2021
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,806
    Eleştiri ve karşılaştırma her zaman lazım.

İyi bilinen hifi markaları da pastadan pay kapmak için rekabete girdiler, lakin bu çok ciddi bir fark oluşturamadı şimdilik, çünkü ürün fiyatları hep aynı bantta...

Bir de ses kalitesi, bir TWS IEM'in sadece bir yönü... ANC olayını Sony'den iyi yapabilen yok şimdilik. Lakin onun da mikrofonu rezalet. Pil ömrü, kutu dizaynı, bağlantı kalitesi, uygulama özelliklerini de ekleyince olay çığırdan çıkıyor...

Velhasıl şimdilik Hifi diyebileceğimiz bir TWS IEM yok. Olması da çok kolay değil. Bu noktada seçkin hifi firmalarının da elinden gelen çok bir şey yok belli ki. Yoksa diğer ürünleri gibi $1000+ üstü hifi TWS IEM üretip satmayı eminim onlar da isterdi.

Halitkin bunu beğendi.
  3. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Arkadaşlar jabra elite 75t 10 aralıkta bimde 779tl/6

Collapse Signature Expand Signature
    Halitkin bunu beğendi.
  4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    417
    anker soundcore liberty 2 pro'da teknosa da 749₺ :)

5. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Hocam kesin prim alıyorsun liberty 2 den :D:D:D

6. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    417
    Alsam boy boy banner'lar yaptırırım koş vatandaş kulaklığın ağa babası burada diye :) şaka bir yana severek kullandığım bir kulaklık o yüzden fiyatı da iyice düşmüşken değerlendirmek gerek :D tekrar bu fiyata bulmak imkansız olur artık

7. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Geçenlerde bir arkadaşımdan Taotronics Soundliberty 97 denedim ama jabra 75 den sonra ses kalitesi baya düşük geldi. Halbuki çok övüp yağlıyor ballıyorlardı üzdü beni.

onurdogan4 ve Halitkin bunu beğendi.
  8. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    Bu fiyata kaçmaz, aklında olan varsa düşünmeden alsın!

onurdogan4 ve zxc bunu beğendi.
  9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,806
    Cidden de %50'den fazla indirim... Hele hele yeni doviz kuruyla %70 falan...

10. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    417
    Çok bahsediliyor jabra75t den. Nasıldır anc vs. Ses performansı..

Birkaç güne eski fiyatlara dönecekler bence de almak isteyen elini çabuk tutsun

11. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    Ses olarak bas ağırlıklı. Basshead'lerin bir numaralı tws tercihi. Daha dengeli ses arayanlar için eq ayarı mevcut tabi. ANC özelliği firmware ile geldi ve 85T kadar başarılı olmasa da günü kurtarıyor.

12. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    571
    Selamlar,
    inearz euphria'm sağ jack patates olduğu için idareten kulaklık arayışı içine girdim. İşim gereği sıkça telefon görüşmesi yapıyorum bahaneyle tws'lere geçiş yapasım da vardı bir süredir.
    anker amazonda da 750 şuan bu fiyata sıfır/ikinci el önerileriniz var mıdır? Yada 10 aralığı bekleyip bim'den 75t mi kovalıyım anker ile aynı fiyata geliyor ama daha iyi olur mu?
    Önceliğim tabi ki ses kalitesi ama mikrofonu da iyi olsa tadından yenmez.
    Önerilere açığım çok üstüne çıkmayacak şekilde başka öneriler de olabilir. Sony A55 ile kullanacağım büyük ihtimal yeni DAP almam.

Edit: ANC elzem değil muhtemelen 1 2 kere deneyip birdaha açmayacağım.

Halitkin bunu beğendi.
  13. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Ben 75t yi bir kaç ay önce 835e en uygun olarak amazondan almıştım. Bass kafayım ve fazlasıyla tatmin ediyor anc'si pekte başarılı sayılmaz. Aktif edilince garip bir tarif edemeyeceğim basınç yada frekans ile çalışmaya başlasa da çokta kurtarmıyor, zaten onun için almamıştım, hep kapalı tutuyorum.

75t nin ses kalitesi, bataryası ve mikrofonu bence fazlaca hakkını veriyor. Zaten iem de değil, günlük keyifli işler çıkarıyor.

Halitkin bunu beğendi.
  14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,806
    Sitede ayrintili ve karsilastirmali inceleme mevcut.

15. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    571
    Lypertek Levi'ye denk geldim bir süredir piyasada sanırım ama hala almaya değer mi mesela sizce?

16. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    417
    sonradan eklenen anc verimli olmuyor zaten. aşırı basshead değilimdir yani kararınca bass duymak isterim. imkan olursa denemek isterim bir ara, bakalım. tabi yukarıda da bahsettiğim gibi şimdilik favorim liberty 2 pro :)

Halitkin bunu beğendi.
  17. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Jabra elite 75t. Yerine Jabra elite 3 daha iyi bir seçenek olabilir mi sizce Bluetooth 5.2 ve aptx desteği var sizce daha mantıklı değil mi bu arada fiyat hepsiburada da 799 TL gördüm.birde jabra 75t de enterferansdan etkilenme gibi bir durum var buda benim bir tws de en nefret ettiğim şey

18. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    256
    Eğer basskafaysaniz trap/edm dinliyorsaniz kesinlikle bu fiyata daha iyisini alamazsınız. 11m sürücü ile 6mm sürücü kağıt üzerinde aynı frekans tepkisini göstersede hissettirdiği aynı değil. Xm3'den lp2'ya geçtim. Xm3 de güzel basslara sahip olsada, sert vursada lp2 deki o doygunluk, gövde yok. lp2 bir klübe girdiğiniz de hissettiğiniz o basınç neyse onu simule ediyor. Alttan alttan derinlerden gelen bir bass var. :D

19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    417
    valla hocam daha önce de 2 defa alıp sattım. ama tadı damağımda kalmıştı, indirimi de görünce tekrar aldım. Bu sefer kalıcı olacağını düşünüyorum :)

20. Halitkin

Halitkin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    56
    Aynı yorumu gittigidiyor'da okumuştum :)