True Wireless IEM Seçenekleri

'Kulaklık Genel' forumunda CongoFather tarafından 14 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    183
    Bim'de satılan jabra'lar refurbished olabilir, dikkatli olun.

Collapse Signature Expand Signature
  2. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    sıfır kapalı kutu geldi hocam refurbished olabileceğini nasıl düşündünüz?

3. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Kime güveneceğimizi şaşırır olduk taklit mi ürün ararsın çin pazarına döndü memleket.....:((( Yenilenmiş mi ararsın

4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    valla bana gelen kutu sıfır gibi duruyor sorun yok. bantlar vs yerli yerinde hiçbiri ellenmemiş. Ama bu tip olayların da olmayacağı anlamına gelmez..malum artık hileye her zamankinden daha çok bulaşır oldu esnafımız..

5. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,803
    Valla bir hafta öncesine kadar artik bu kadarı paranoya derdim ama benzer bi muhabbet yaşadım.
    Gecen hafta aldığım tv.nin kurulumuna gelen servis elemanıyla muhabbet esnasında teknosadan aldım deyince telefonunu çıkarıp seri no kontrol etti ve iyi bari teşhir ürünü falan değilmiş dedi. Hayırdır teknosa depodan kapalı kutu diye teşhir mi gönderiyor dedim, abi servis elemanı olarak mi cevap vereyim dedi. Cevaba gerek kalmadı tabi, imkan varsa kontrol ettirmekte fayda var.

onurdogan4 bunu beğendi.
  6. HiFidays

HiFidays
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Bir baska konuda urunu alan tuketici ucuz ve garantili diyerek satin aldiginda dikkat etmedigi "kim tarafindan garantili" sorusunu atliyor. Distribütör garantili olmayan urunu alip servisi ariyor kurulum icin servis geliyor sistemden kontrol ettiginde ithalatci garantili oldugunu ogrendiginde kurulum ucreti istiyor, arizalandiginda ise servis kabul etmiyor. Bu sekilde madur olan ozellikle tv alanlar cok gordum. Daha once lg Toshiba Philips servisligi yaptigimda yasadigim olaylar..

7. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    teknosa bu konuda mimlidir zaten hocam. evinize gelip kurulum yaptırana kadar bilemezdiniz durumu. Neyse ki sıkıntılı bir vaziyet oluşmamış.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 26 Aralık 2021 ---
    vakit bulup şu jabra 75t'yi deneyeyim dedim ama şarjı yokmuş :) doldurayım da artık yarın bi denerim bakalım nasılmış. Aklımda yani :D

Engin bunu beğendi.
  8. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Kutusu tam oynamalık zippo gibi cebimde falan ele geldimi kapağını aç kapa yapıp duruyorum :D

9. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    İlk izlenimlerim epey olumlu. Bass kısmına bayıldım. Gerçekten bass kafaların tercih etmesi gereken bir model.

10. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    67
    Hangisi için diyorsunuz hocam?

11. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Jabra elite 75t

12. Ertan6161

Ertan6161
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    20
    Enterferans sorunu varmı hocam o iş çok can sıkıcı bir kaç yorum okudum biraz beni o korkutuyor birde lp2 pro ile kıyaslandığında sence hangisi ??

13. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    bugün yaklaşık 2-2.5 saat kadar dinledim, yolda ve metroda test yaptım. Anc yeterli değil evet, normal trafik gürültüsünü tutuyor ama kamyon otobüs vs gibi gürültülü araçların motor sesi eser miktarda olsa geliyor size. Anc olmasa da olurmuş gerçekten, hiç yoktan iyidir diyerek açık tuttum gene'de transport modunda. en can alıcı kısım metroda oldu, metro sesi olduğu gibi kulaklığa geldi :) istasyon ikaz anonsu, metro tam yol hızlanınca oluşan uğultu olduğu gibi kulaklıkta idi :) Sözün özü anc sadece uygulamadaki bir butondan ibaret boşu boşuna koyup pil tüketimini arttırmanın gereği yoktu :) otobüs ve metro gibi gürültülü taşıma araçlarında çok rantable değil malesef. Öyle uğul uğul tüm gürültü gelmese de diğer kulaklıklardaki anc performansı ''öbürü daha iyimiş ya'' dedirdiyor insana..Onun dışında bass konusu zaten muazzam. Daha önce böyle dolgun bass veren bir tws kullanmamıştım hiç. Epey beğendim, ses yükselince de asla bozulma yapmıyor, Diğer frekanslara sarkma vs olmuyor. Çok tatlı bir ton yakalamışlar, Liberty 2 pro'da sahne daha iyidi, Bu kulaklıkta sanki daha dar alanda ve sıkışık çalıyor gibi geliyor ses. Ama dediğim gibi kulaklığın o ses tuning'i hepsini örtbas ediyor. Kopma 1 kere oldu kısa süreliğine, onun dışında bağlatıda sıkıntı yaşamadım. Fit konusunda da şaşırdım epey, sanki kulağıma göre dökülmüş gibi kalıbı cuk diye oturdu, normalde sünger uç kullanırım daha iyi fit versin diye, bu kulaklıkta ihtiyaç duymadım, bir kere taktım ve aşağı doğru çevirip kitledim, o şekilde kaldı kulağımda, yürüyüş boyunca da en ufak gevşeme yapmadı. Şarj konusuna da gelirsek 2 saatlik dinleme yaklaşık %20-25 arası şarj götürdü, yani pil de güzel gidiyor, kutu toplam kaç şarj yapar bilmiyorum onu da kullandıkça keşfedeceğiz. Şimdilik diyeceklerim bu kadar. keşke bu fiyata tekrar gelse de herkes faydalansa. Almayı düşünen muhakkak araştırsın,incelesin derim.

jakabo, BeatMaster ve Ertan6161 bunu beğendi.
  14. jakabo

jakabo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    Benim de bu 75T de en beğendiğim bu bas ve fit konusuydu. Şu an kullandığım Sennheiser TWS 2 de bu alt baslar özellikle malesef yok, ama bu kötü olduğu anlamına gelmiyor.
    Sizin de belirttiğiniz sahne eksikliği Sennheiser da müthiş. Fit konusu yine jabra daha hafif olduğu için daha iyi. Ayrıca taşıma olayı tartışmasız Jabra elbette. jabra almak isteyen olursa eğer
    Firmanın pazarlama ve teknik destek ekibinde bir arkadaşım var ve epey uygun alma şansım oluyor. İsteyene bu konu da yardımcı olmaya çalışırım.
    Şuan yeni modeli olanı jabra elite 7 pro çok merak ediyorum. Bir geçiş yapabilirim sanki.

15. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    fazla bir beklentim olmamasına rağmen epey etkiledi beni. En son Jabra'nın 2009 da tek bluetooth kulaklığını almıştım. Hala da kutuda durur, pil bitik vaziyette tabi :) hatıra diye atamıyorum. gerçekten adamlar ses olayında epey yol kat etmiş. Bim fiyatı sürekli devam etse de herkes yararlansa keşke :D

16. jakabo

jakabo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    Bim den daha uyguna alma şansımız var:)

17. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    İlk taktığımda sahne darlığı dikkatimi çekmişti, sonradan alışınca normalleşti. Bass konusu çok tatmin ediyor ki bende bass seven biriyimdir.

18. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    571
    Merhaba, ne kadarlık bir indirimden bahsediyoruz hocam :D

Denemek isterim ben de eğer uyguna gelebiliyorsa.

19. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Hocam uygunsa katılalım bizde

20. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    hocam siz fiyatı söyleyin belki benden de sipariş gelir belli olmaz :)

acaba dinledikçe burn in olma olayı bu tws'lerde de var mıdır..hiçbir tws kulaklığı burn in süreci sonuna kadar kullanmadığım için bunun kıyasını yapamadım. Jabra ile bu süreci tamamlarız gibi geliyor :)