True Wireless IEM Seçenekleri

'Kulaklık Genel' forumunda CongoFather tarafından 14 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    419
    Media Markt da active modeli 1299 TL hocam illa 75t alınacak ise active modelinin alınması taraftarıyım. Su geçirmezlik özelliği mevcut. Düz modelde bu yok malesef. Ne kadar dayanıklı olur orası muamma tabi.

2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,820
  3. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    72
    Niye su geçsin ki? Ben duşta takmayacağım bunu. Yağmur yağsa zaten şemsiye var. Su geçirmezlik bu cihazlarda bana biraz para tuzağı gibi geliyor. Sırf su geçirmezlik için niye 300 vereyim? Su geçirmezlik özelliği için çok fazla bir para. O özelliğin fiyat farkına sıfır kablosuz kulaklıklar var. :D

Ertan6161 bunu beğendi.
  4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    419
    Hiçbir şekilde koruması yok olarak geçiyor 75t modeli ama dediğiniz gibi balık değilseniz zaten sizi etkilemez anladığım kadarı ile tere vs de dayanıksız olarak görünüyor. Ama ne derece sıkıntı yaratır ne derece yaratmaz orası muamma.

TechnoRom bunu beğendi.
  5. hikkk

hikkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    Jabra'yı bilemem ancak kayıt düşmek adına yazıyorum; ben bir kulaklığımı koşu yaptığım esnada terleme olayından kaybettim :) gündelik kullanımda yağmur çok da etkilemez sanırım. Ama "yağmur altında koşu" kulaklık açısından bambaşka bir deneyim olur herhalde :D

TechnoRom ve Makale_Helvetia bunu beğendi.
  6. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    263
    Aldığınız kulaklik en azından tere ve sıçramalara karşı dayanıklı olsun arkadaşlar. Bende zamanında gym de bir kulaklık bozdum. Genelde çok terlerim zaten üstümdeki herşey terle yıkanır. Hafif yağmurda bile kulaklığı çıkarmak zorunda kalmak güzel bir şey değil.

TechnoRom bunu beğendi.
  7. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    419
    Benim de söylemek istediğim buydu. Active modelini daha sonra farkettim. İki ayrı 75T modelinin olduğunu bilsem kesinlikle su geçirmez olanını seçerdim en azından kafam rahat olurdu. Bakalım düz 75T ne kadar gidecek. Ama sanırım jabra buna da suya ve toza karşı 2 yıl garanti veriyor. O da güzel

8. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    72
    Hocam Liberty 2 Pro ile Liberty 3 Pro arasında ses kalitesi olarak bir fark var mı?

Teknik özelliklerine baktığımda Liberty 2 Pro’da meğerse dengeli armatür varmış. Ben dinamik sürücü var sanıyordum. Çok şaşırdım. Fakat Liberty 3 Pro’da dengeli armatür yerine ACAA diye bir şey var. Nedir bu hiç bilmiyorum. Dinamik sürücü türevi bir şey mi bu?

9. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    419
    Bana kalırsa var. İkisi de kullanımı keyifli kaliteli kulaklıklar ama Liberty 3 Pro ANC ve LDAC olayında öne çıkıyor
    Liberty 2 Pro da bunlar olsa tadından yemezdi ama ikisi arasında kıyas yapmak gerekir ise ben Liberty 3 Pro derim her zaman. O sürücü konusunda bilgim yok nedir ne değildir sese nasıl etki eder. Benim için önemli olan duyduğun tınılar ve kulağa aktarım :)

10. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    72
    Hocam kafam çok karıştı valla. Liberty 2 Pro 1086 TL. Knowles dengeli armatür varmış yahu şaka gibi. :) LDAC olmaması çok kötü. Bende Q35 varken hem iPhone SE hem de V30 üzerinden karşılaştırma yapmıştım. Kulaklığın her iki platformda nasıl ses verdiğini görebilmek için tam potansiyelde kullandım. iPhone SE daha doğrusu iOS platformu bilindiği üzere AAC kodek kullanıyor. AAC maksimum 16 bit/44.1 KHz 256 kbps destekliyor. Diğer taraftan V30 LDAC üzerinden 24 bit/96 KHz 990 kbps aktarım yapabiliyor. Karşılaştırmaya gelirsek iPhone SE’de Apple Music üzerinden parçayı AAC ile dinledim. Yani tam potansiyelde. V30’da ise aynı parça hafıza kartında 24 bit/96 KHz idi. Tabi yine burada da tam potansiyeli görmek açısından ayarlardan LDAC’i aktif ettim. Dinlediğimde büyük bir şaşkınlık geçirdim. Arada çok büyük bir fark vardı. Öyle böyle değil. O yüzden kablosuz kulaklıklarda kesinlikle ve kesinlikle LDAC şartım var. :)

11. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    419
    ben de bütçe müsait ise alınmışken en üst seviye kulaklığın alınması taraftarıyım. liberty 2 pro, jabra elite 75t üstün kulaklıklar evet ama hiçbiri bir liberty 3 pro değil. Herhalde bu kulaklığı diğerlerine göre daha çabuk eskiteceğim öyle görünüyor. şu anlık sinyal kopma sorunu da düzeltilir ise kusursuz olur

TechnoRom bunu beğendi.
  12. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    72
    Şu an Liberty 3 Pro Anker’in sitesinde 3000 TL. Q35 ise 2200 TL. Arada neden bu kadar fark var acaba merak ettim. Biri kafa üstü amiral model diğeri kulak içi amiral model.

13. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    419
    liberty 3 pro daha yeni model diye belki fiyatı o şekildedir, sınırlı sayıda gelmiştir bir de yüksek ihtimal. Bunların hepsi tahmin tabi, ayrıca ben daha ucuza satıyorum. fiyatı abartmışlar biraz :D

14. MysoulisStronq

MysoulisStronq
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba! Arkadaşlar . Aranıza yeni katıldım bir sorum olucak :) sennheiser momentum true wireless 2 aldım yalnız telefonum iPhone . Telefonu değiştirip aptx olan bir tel almakmı mantıklı olur yoksa müzik çalar almakmı kararsız kaldım teşekkürler

15. HiFidays

HiFidays
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Aptx kodegi olan bir telefondan muzigini dinle aradaki farka gore hareket et bence.. Mutlaka cevrende android telefonu olan ve nazinin gectigi birileri vardir. Bi ricada bulun. Bosuna paran gitmesin.. Muzik calar kablolu kulaklik icin masrafa deger birsey bence, sonucta tvs portatif oldugu icin tercih ediyoruz telefondaki muzik platformun neyse oradaki muzigi anlik dinlemek icin ve surekli muzikler guncelleniyor muzik calar alirsan her seferinde indirip yuklemen gerekicek buda sana zahmet olup birakicaksin birgun. Benim dusuncem..

#355 HiFidays, 11 Ocak 2022
    Son düzenleme: 11 Ocak 2022
    MysoulisStronq bunu beğendi.
  16. MysoulisStronq

MysoulisStronq
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Doğru söylüyorsunuz hocam en güzeli bi denemek ona göre karar vermek teşekkür ederim

17. hikkk

hikkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    66
    Yakın zamanda aldığım Edifier Neobuds Pro'yu önereyim ben de. Buradaki arkadaşın tavsiyesiyle almıştım, bence fiyatına göre çok iyi kulaklık. Bahsettiğiniz tüm özelliklere sahip ve üçte liberty 3 pro'dan çok daha ucuz. U-ekolayzer tipinde bir ses karakteri var. Batarya vs. konusunda bir şey diyemem ancak en yüksek kalite aktarımlarla kullandığımda kopma/bağlantı sorunu yaşamadım çok şükür.

18. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    72
    Benim de radarımda olan bir model. Herkes çok beğenmiş yorumlarda gördüm. Fakat varsayılan ses imzasının çok dengesiz olduğu ve basların aşırı yüksek olduğu yazıyordu birkaç yerde. Mutlaka ekolayzır üzerinden ayar yapmak gerekiyor denmiş. Bu biraz beni ürküttü.

iOS cihazımda AAC, Android cihazımda LDAC üzerinden çalıştıracağım. He bir de oyun modu olması beni cezbediyor ürüne karşı. :D Daha LDAC güncellemesi de gelmemiş gerçi.

19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    419
    Liberty 3 pro iyidir iyi :)

Google banner'ı gibi çıkarım karşına hocam :D

20. MysoulisStronq

MysoulisStronq
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    O değilde 2 gündür kullanıyorum aleti kulaklarım bayram etti. Önceden sennheiser ie8 ve airpod kullanmıştım bu başka birşey. Sahnede ne olup bitiyorsa duyuyorum solistin ıhlayıp kıhlamasından davul gitar takırtı tukurtu herşey çok net. Daha sağlam bir tesisatı merak etmeye başladım şimdi bide şu aptxi deniyim valla çok merak ettim şimdi