True Wireless IEM Seçenekleri

'Kulaklık Genel' forumunda CongoFather tarafından 14 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    219
    Aslında evet ya neden üzüleyim ki :)

Collapse Signature Expand Signature
  2. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Merhabalar. 2500 TL bütçe civarında yurtiçinden satın alabileceğim kulak içi Bluetooth kulaklık öneriniz var mıdır? Sennheiser Momentum True Wireless 2 alınabilir mi? Veya daha iyi bir seçenek var mıdır?

3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    Liberty 3 Pro önerebilirim hepsiburada da mevcut 2249₺ fiyatı var. Inceleyin derim mutlaka

4. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    269
    Konusu çok geçmedi galiba ama airpods 3 bence epey başarılı olmuş. Sanırım pro ile aynı gövde gibi. Ses güçlü ve bas iyileşmiş, önceki airpods'lar gibi cılız değil.

Özellikle benim gibi konfor sebebiyle iem kullanmayı sevmeyenler için ideal.

5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,792
    Liberty 3 Pro incelemesi

Kısaca, en iyi ses kalitesi demiş. ANC konusunda hala Sony en iyi, airpods pro da daha iyi demiş.

Bir de önceki versiyona göre ses kalitesi, dokunmatik kontroller, uygulama ve bluetooth konusunda ciddi ilerlemeler var demiş.

6. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Acaba Liberty 2 Pro Upgraded versiyon ile arasındaki 700 TL'ye değecek bir fark var mı? LP2+ sipariş etmiştim sonradan aklıma takıldı LP3. ANC farkı var ancak bu benim için 700 TL edecek bir fark değil. Kararsız kaldım. LP3 hybrid bir de bildiğim kadarıyla.

7. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,792
    Bizzat denemedim. Lakin incelemede bahsedildiğine göre arada ANC dışında bayağı bir fark var. 700 TL'ye değip değmeyeceği bütçeyle ilgili şahsi bir karar. Şahsen LP3 varken eskisini düşünmezdim.

8. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    162
  9. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    893
    Astell&Kern de true wireless çıkartmış. Benzeri görülmemiş ses kalitesi gibi iddialı cümleler var. True wireless için tabi bu iddia. Kulaklıklarda dahili özel bir dac varmış ve knowless sürücüler kullanılmış. Bir kaç inceleme var internette yorumlar olumlu çok ama inceleyen siteler ne kadar güvenilir bilemiyorum.

Fiyat yurtdışı için 300 dolar. Türkiye'ye bu aralar gelirse 6-7 bin e filan satarlar. Seneye muhtemelen 15 bin civarı olur. Biz zaten hep 50 liralık kulaklık aldığımız için sorun yok tabi.

https://www.astellnkern.com/product/product_detail.jsp?productNo=131

#389 sensable, 25 Mart 2022
    Son düzenleme: 25 Mart 2022
  10. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    893
    Noble Fokus Pro ile karşılaştırmasını görmek lazım.. Muhtemelen 1 numara ikisinden biri..

11. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    183
    "knowles ba driver"dan sonrasını okumadım. tek armatür sürücüyle taliplisinin çok olacağını sanmıyorum.

12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,792
    TWS o kadar ayrıntılı ve özellikli bir ürün türü ki, bir ürünün her açıdan üstünlük sağlaması bence imkansıza yakın.

Ses kalitesi iyi olan, ancak pil ömrü kısa, fit durumu sorunlu, ağır, kutusu büyük, uygulaması zor, Bluetooth'u yeterince esnek olmayan bir ürün değil bir numara, on numara bile olamaz bence. Daha ANC, ambient mode, mikrofon kalitesi gibi pratik özellikleri hesaba katmadık bile.

Tek armatür sürücü olayına gelince, Prelude CIEM de tek armatürlü. Eğer düzgün dizayn edildiyse ve tatmin ediciyse insanlar neden almasınlar?

#392 zxc, 26 Mart 2022
    Son düzenleme: 26 Mart 2022
  13. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    893
    Her açıdan üstünlük sağlaması gerekmiyor zaten.. Totalde en başarılı bulunan doğal olarak en iyisi olarak anılacak..

14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,792
    Totalde en başarılı bulunan hangisi sizce diye sorayım o zaman...

Bence her kafadan farklı bir ses çıkacak... Çünkü önem verdiğimiz noktalar bizim için en iyi TWS'i tanımlayacak. Gerçi hemen hemen her ürün için öyle, lakin diğer ürünlerden farklı olarak önem verecek çok fazla farklı nokta bulunmakta. Velhasıl puanları toplayıp bir ürünü en iyi ilan etmek çok anlamlı bir sonuç oluşturmayacak...

15. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    893
    Totalde en başarılı bulunanı bekleyip göreceğiz.. Tabi ki kişisel öncelikler farklılık gösterebilir, her üründe olduğu gibi..

16. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    412
    bilemiyorum ne kadar ''en'' kategorisine girer ama Sony WF-1000XM4 için de ayrı parantez açmak gerekiyor bence

17. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    162
    Tuning olarak Edifier Neobuds Pro da tepeye oynar bence. Şuan alacak olsam ilk seçeneğim.

18. DarkTerror

DarkTerror
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Bu yavruları kullanmak için spotify gibi ikincil uygulamalar yeterlimi tidalde yok artık.

19. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    166
    Eskiden ne güzel kafamıza göre alır dener satardık, uygundu dolar 2 3 lerdeydi, ulaşabilcek fiyatlardaydı kulaklıklar, şimdi 6binler 10binler havalarda uçuşuyor.

400tl ye UM Mage, 500tl ye HD 600, 200tl ye sıfır PFE aldığım günleri özledim ben :)

20. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    183
    Bu frekans grafiklerine hangi siteden bakabiliriz? Nötr dengeli bir kablosuz kulaklık arıyorum ama gördüğüm çoğu bas ağırlıklı.